Banner 980x90

Viesītē ASV speciālista seminārs "Lopkopība bez antibiotikām"

Pirmoreiz Latvijā ASV lauksaimniecības institūta vadošais speciālists un praktizējošs veterinārārsts H.J.Karremans vadīs semināru "Lopkopība bez antibiotikām", pilsētas informācijas portālam Jekabpils24.lv stāsta AS "Dimela Veta Latvija" sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Gerkena.

Pirmoreiz Latvijā, 22.janvārī un 23.janvārī - Viesītē un Ķekavā - uzstāsies ASV Rodale lauksaimniecības institūta vadošais veterinārmedicīnas doktors, praktizējošs ekoloģiskās lopkopības eksperts un biodinamiskās saimniekošanas entuziasts VMD H.J. Karremans ( Vet.med.dr. Hubert J. Karreman), lai Latvijas veterinārārstus, lopkopjus, piena un gaļas ražotājus un citus interesentus iepazīstinātu ar Amerikas Savienoto Valstu pieredzi un sasniegumiem bio -dinamiskajā lopkopībā.

Dzīvnieku labturības speciālists, VMD H.J. Karremans atgādinās bioloģiskās saimniekošanas pamatpatiesības, sniegs praktiskus padomus, iepazīstinās ar paša radītajām un ASV atzītajām ārstēšanas metodēm neizmantojot antibiotikas un hormonus, iepazīstinās ar akupunktūras iespējām lauksaimniecības dzīvnieku slimību ārstēšanā. Tāpat viņš stāstīs par diagnozes noteikšanu pēc Skaties - Tausti - Klausies - Osti ("Look - Touch - Listen - Smell" ) metodes un dažādu ārstniecības augu īpašībām un to lietojumu modernajā lopkopībā.

Dr. H.J. Karremans: "Nereti cilvēkos ir iesakņojusies pārliecība, ka bioloģiskā saimniekošana ir laikietilpīga un intensīvai lopkopībai nepiemērota. Šobrīd Latvijā vidējais izslaukums no vienas bioloģiskās govs gadā ir vidēji 5000 kg, bet es vēlētos dalīties ar citādu pieredzi, kas uzkrāta, pārraugot ganāmpulkus Pensilvānijas štatā ASV, kur koncentrējas liels skaits eko fermu skaits, kurās no vienas govs gadā izslauc vidēji 8000 kg un kuras ar ekoloģisko produkciju spēj nodrošināt lielāko daļu Amerikas."

Par vienu no Latvijas apmeklējuma iemesliem speciālists min viņa rīcībā esošo informāciju, ka Latvija ir vadošā valsts Eiropā bioloģisko fermu skaita ziņā ar labvēlīgu klimatu, ārstniecības augiem bagātām pļavām, ganībām un nepiesārņotu augsni. Par savu misiju Karremans uzskata palīdzēt fermeriem izprast, kā gudrāk izmantot to, kas viņiem jau pieder - dzīvniekus, ganības, ūdeni, augsni, kūtsmēslus un pierādīt, ka alternatīvu metožu pārzināšana ievērojami paplašina ierindas speciālistu veiksmes diapazonu.

Pasākuma organizatore, veterinārārste, sertificēta dzīvnieku labturības speciāliste Dr. Vita Būde-Gaile uzskata: "Jau gadsimtiem ilgi mūsu tautas mantojumā ir uzkrātas zināšanas par ārstniecības augu dziednieciskajām īpašībām. Tagad ir pienācis brīdis šīs zināšanas atsvaidzināt un pārliecināties, ka arī 21.gadsimtā šīs senās zināšanas var lietderīgi izmantot. Ne velti 2013.gada Latvijas Veterinārārstu biedrības konferencē tika daudz runāts par to, ka zāļu lietošana lopkopībā ir steidzami jāsamazina, kā tas noticis jau Nīderlandē, kur kopš 2012.gada antibiotiku patēriņš lauksaimniecības dzīvnieku ārstēšanai ir samazināts tieši uz pusi."

Semināru mērķis ir sniegt cilvēkiem papildus zināšanas, dalīties pieredzē un iedrošināt arī tradicionālās lopkopības piekritējus plašāk izmantot šīs praksē pārbaudītās, dzīvniekam un videi nekaitīgās saimniekošanas, veselības uzturēšanas un atjaunošanas metodes, kas dabiskā ceļā stiprina govs imunitāti, novērš slimības un pieļauj izslaukuma kāpināšanu, nepalielinot ražošanas izmaksas.

Par semināra norisi, programmu un reģistrēšanos detalizēta informācija Latvijas Veterinārārstu biedrības mājas lapā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)