Depilācija ar vasku mājas apstākļos: kā to darīt pareizi un saudzīgi

Matiņu depilācija ar vasku jeb vaksācija ir viena no populārākajām nevēlamā apmatojuma likvidēšanas metodēm, jo tā ir ar augstu efektivitāti un nodrošina gludu ādu pat uz vairākām nedēļām. Ierasts, ka vaksāciju veic skaistumkopšanas salonā, tomēr tikpat veiksmīgi depilācija ar vasku iespējama arī mājas apstākļos, ja izmanto piemērotus līdzekļus un aprīkojumu, kā arī ievēro dažus būtiskus nosacījumus attiecībā uz ādas aprūpi pirms un pēc procedūras.

Vaksācijas plusi un mīnusi
Galvenais vaksācijas pluss ir iespēja ātri iegūt gludu ādu uz ilgāku laiku. Bet pretī liekams nozīmīgākais mīnuss – procedūra ir salīdzinoši sāpīga. Vaksācija lieliski piemērota tiem, kuriem ir augsts sāpju slieksnis. Bet, ja sāpju slieksnis ir zems, tad ir īsts izaicinājums veikt to jutīgākajās ķermeņa vietās – padusēs, bikini zonā. 

Vēl pie plusiem jāmin tas, ka, regulāri veicot vaksāciju, matiņi ataug arvien plānāki, trauslāki un to ir mazāk. Procedūras vajadzēs veikt arvien retāk. Depilācija ar vasku ir īpaši piemērots risinājums vasarai, kad negribas ik dienu domāt par skuvekļa izmantošanu, bet brīvi baudīt atpūtu, romantiku un sauli.

Kāpēc izvēlēties profesionālus depilācijas līdzekļus
Lai depilācija ar vasku mājas apstākļos būtu gan efektīva, gan droša un ērta, būtiski izvēlēties augstas kvalitātes profesionālos vaksācijas līdzekļus un piederumus. Kāpēc? Jo tie ir radīti tā, lai sasniegtu maksimālu rezultātu, to sastāvs ir saudzīgs un kopjošs, kā arī atbilst visiem higiēnas un drošības standartiem, kas jāievēro skaistumkopšanas procedūru laikā. 

Profesionāli līdzekļi depilācijai plašā klāstā un par pieejamām cenām nopērkami Salonline – gan veikalā-noliktavā Rīgā, gan interneta veikalā salonline.lv. Veikals piedāvā skaistumkopšanas preces ne tikai nozares profesionāļiem, bet ikvienam interesentam lietošanai mājas apstākļos. Tā ir brīnišķīga iespēja iegādāties un izmantot to pašu, kas atrodas skaistumkopšanas meistaru plauktiņos. Salonline.lv klāstā atrodami kvalitatīvi vaski un cukura pastas, produkti jutīgai ādai, kosmētika pēc vaksācijas, kā arī visi vajadzīgie depilācijas piederumi.

Kā sagatavot ādu procedūrai
Lai nodrošinātu labāku vaska kontaktu ar ādu, pirms depilācijas tā ir pareizi jāsagatavo. Nepieciešams veikt maigu pīlingu, kas attīra ādu. Pirms tam ādu arī vēlams patvaicēt vannā vai dušā, tas ļaus skrubim labāk paveikt savu darbu. Jāpārliecinās, ka āda pirms vaska uzklāšanas ir pilnībā sausa, jo citādi tas neturēsies. Vajadzības gadījumā ādas sausināšanai var izmantot talku.

Jāatceras, ka depilācija nav piemērota, ja āda ir traumēta, ir lielas dzimumzīmes tajā apvidū vai ādas saslimšanas. Tāpat matiņu likvidēšanu ar vasku var veikt diabēta slimnieki, grūtnieces, personas, kurām ir varikozas vēnas vai citas vēnu slimības. Vēl pirms procedūras ieteicams pārliecināties, ka nav alerģiska reakcija uz vasku, to uzklājot nelielā daudzumā uz delnas.

Kas jāievēro matiņu noņemšanas procesā
Vasks un citi procedūrai paredzētie līdzekļi un piederumi jālieto tieši tā, kā to norādījis ražotājs. Visbiežāk vasks speciālā sildītājā ir jāuzkarsē līdz noteiktai temperatūrai un konsistencei, kas nedrīkst būt pārāk šķidra. Tad jāuzklāj matiņu augšanas virzienā un ar strauju kustību un sloksnes palīdzību jānorauj pretēji matiņu augšanas virzienam. Vasks jāuzklāj pietiekami biezā slānī, lai apņemtu matiņus un nesaplīstu noraušanas laikā. Vaksāciju var veikt ne tikai ar vasku, kas jāsilda un pašam jāuzklāj, bet arī jau gatavām aukstā vaska strēmelēm, kuras sasilda plaukstās, uzlīmē un ar ātru kustību noņem pretēji matiņu virzienam.

Kā kopt ādu pēc vaksācijas
Pēc vaksācijas āda jāatbrīvo no vaska paliekām. To var izdarīt ar kosmētikas salvetēm, eļļu vai krēmu. Ādu arī vēlams nomierināt un dezinficēt, jo izrautie matiņi rada mikroskopiskas brūces. Var izmantot vēsu dušu, kādu atvēsinošu un nomierinošu krēmu, kumelīšu uzlējumu, ziedi ar pantenolu un kādu citu līdzekli. Lai novērstu to, ka matiņi ieaug un izveido nepatīkamus izsitumus, āda depilācijas zonās ir regulāri jāattīra ar skrubi, bet ne ātrāk kā trīs dienas pēc procedūras. Var izmantot arī losjonu, kas aizkavē matiņu ataugšanu, tas attālinās vajadzību pēc nākamās procedūras. Kad matiņi atauguši vismaz 5 mm gari, var atkal veikt depilāciju ar vasku.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu