Banner 980x90

Trešdaļa iedzīvotāju domā, ka situācija mājsaimniecībā pasliktinājusies

Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv

Šogad biežāk nekā citus gadus iedzīvotāji domā, ka viņu mājsaimniecības finanšu situācija kļuvusi sliktāka, liecina "Swedbank" Finanšu institūta pasūtīta aptauja.

No aptaujātajiem 24% norādījuši, ka situācija pasliktinājusies nedaudz, bet 8% domā, ka finanšu situācija viņu mājsaimniecībā pasliktinājusies būtiski.

Apmierināto skaits ir ievērojami mazāks nekā citus gadus. Piektdaļa iedzīvotāju uzskata, ka finanšu situācija viņu mājsaimniecībā kļuvusi nedaudz labāka, liecina "Swedbank" Finanšu institūta pasūtīta aptauja. Savukārt 2% uzskata, ka finanšu situācija uzlabojusies ievērojami.

Nepilna puse jeb 44% domā, ka finanšu situācija viņu mājsaimniecībā šogad nav piedzīvojusi būtiskas izmaiņas.

Institūta vadītājs Reinis Jansons pie pozitīvajiem šī gada notikumiem mājsaimniecībām minēja apkures izdevumu un dabasgāzes samazināšanos, šo pozitīvo tendenci pamanījuši arī iedzīvotāji. Aptaujātie arī atzīmējuši iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanas pozitīvo ietekmi uz mājsaimniecību maciņu.

Šogad atšķirībā no citiem gadiem aptaujā parādījusies piepelnīšanās - trešais pozitīvais notikums ģimenes budžetā saskaņā ar aptauju ir bijusi ģimenē rastā iespēja nopelnīt papildu līdzekļus. Jansons atzina, ka institūtam būs vairāk jāpēta šis fenomens.

Kā pozitīvu faktoru uz mājsaimniecību budžetu iedzīvotāji minējuši arī algas pieaugumu.

Pozitīvs efekts uz mājsaimniecību ienākumiem ir arī zemās procentu likmes kredītņēmējiem.

Iedzīvotāju ieskatā, mājsaimniecību budžetu šogad negatīvi ietekmēja inflācija. Jansons atzina, ka iedzīvotāju viedoklis raisa interesantas pārdomas, jo statistikas dati rāda, ka valstī šogad inflācijas nav.

Mājsaimniecību budžetus šogad negatīvi ietekmēja arī neplānoti sadzīviski izdevumi, elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi.

Aptauju par 2015.gada nozīmīgākajiem finanšu notikumiem mājsaimniecībās un prognozēm par 2016.gadu šī gada decembrī veica pētījumu centrs SKDS, aptaujājot 1005 Latvijas iedzīvotājus Rīgā, citās pilsētās un lauku teritorijās.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)