Vietējās ziņas

 • Unikālās ainavas un meandri dabas parkā Daugavas loki

  Cesu pamatskola/flickr.com

  Augšdaugava ir vieta, kur nesteidzīgi izbaudīt Latgales dabas unikālās ainavas. Daugavas senleja ir aizsargājama dabas teritorija, kas izveidojusies ledāju kušanas gaitā pirms 13-15 tūkstošiem gadu. Dabas parkā ietilpst astoņi četrus līdz sešus kilometrus gari, gleznaini Daugavas loki jeb meandri, – tie tiek uzskatīti par senākajiem Daugavas ielejas veidojumiem Latvijā, kur upe saglabājusi savu dabisko tecējumu.

 • Kā pareizi veikt savas garderobes revīziju?

  Apģērbs un arī apavi ir tās lietas, kas lielai daļai cilvēku ir diezgan lielā daudzumā. Mūsdienās modes tendences mainās ļoti strauji, tāpēc arī ir vēlme nemitīgi papildināt savu garderobi.

 • "Ziemeļlatgales pērle" – Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca jeb Romas katoļu Rīgas metropolijas Rēzeknes-Aglonas diecēzes draudzes baznīca atrodas Viļakas novada centrā Viļakā un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Šī gotikas stila mūra celtne būvēta laikā no 1884. līdz 1890. gadam ar Marienhauzenas grāfienes Lippe Lipskas atbalstu un līdzekļiem un tikusi iesvētīta gadu vēlāk – 1891. gadā.

 • Mīļas un noderīgas dāvanas sievietei svētkos

  Svētki ir īpašas reizes, kad vēlamies palutināt savas mīļās sievietes ar noderīgām dāvanām. Šajā rakstā atradīsi lieliskas idejas, kā to paveikt.

 • Riebiņu muiža – iespējams, vēsturiski pirmā mākslas plenēru vieta Latvijā

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Riebiņu novada Riebiņu ciemā atrodas Riebiņu vai Rībenes muižas, agrāk Ribenišku muižas vēlīnā klasicisma stilā būvētā kungu māja; muižas vēsture izsekojama līdz pat 16. gadsimta pirmajai pusei. Diemžēl jāsaka, ka muižas pils šobrīd atrodas avārijas stāvoklī, tāpēc ēku iespējams apskatīt tikai no ārpuses.

 • Pusaudžu darbs Daugavpilī – motivācijas atgūšana vasarā

  Kamēr darbs Daugavpilī ir mazinājies un atsevišķu nozaru uzņēmēji sūdzas par nespēju strādāt valsts ieviesto ierobežojumu dēļ, tikmēr bērnu vecāki un skolotāji ir ieguvuši papildus neapmaksātu pusslodzes darbu savās mājās. Šādas izmaiņas tik ierastajā dzīves ritmā, kad bija pierasts, ka bērni pa dienu ir skolā, bet tagad visu dienu sēž mājās, ir gana krasas. Kā šādām izmaiņām pielāgoties gan vecākiem, gan bērniem? Par to sabiedriskajos medijos arvien vairāk tiek runāts tikai tagad. 

 • Aktualitātes kravu pārvadājumu nozarē 2021. gada sākumā

  Pēdējā laikā ievērojamas pārmaiņas gan uzņēmējiem, gan kravu pārvadātājiem ir nākušas līdz ar jaunā gada sākšanos, kad Lielbritānija oficiāli turpmāk nav daļa no Eiropas Savienības. Ko tas nozīmē uzņēmējam, kurš regulāri veic pārvadājumus no, uz vai tranzītā caur Lielbritāniju? SIA Vervo mājaslapā ir atrodami dažādi risinājumi, soli pa solim, lai atvieglotu muitas procedūras un turpinātu nodrošināt vienmērīgu un ātru satiksmes plūsmu. SIA Vervo loģistikas speciālisti ir zinoši un ar savām zināšanām labprāt dalās, sniedzot bezmaksas konsultācijas jaunajiem un pastāvīgajiem klientiem.

 • Etnogrāfiskie tautastērpi Latgalē – kādi tie bija?2

  martinskalis. lv/flickr.com

  Latgale ir Zilo ezeru zeme, jo tie šeit sastopami vai ik uz soļa; tā ir dziļu mežu un auglīgu lauku zeme, ko caurvij sena vēsture un spēcīgas senču tradīcijas, kā arī tā ir mājas latgaliešiem – cilvēkiem ar plašu sirdi un pašiem savu valodu. Latgalieši par lielāko vērtību, ar ko tie lepojas, uzskata cilvēku. Latgaliešiem, protams, ir arī savi tradicionālie tautastērpi, ko tie valkāja un vēl arvien valkā dažādos godos.

 • Kontaktlēcas – ne tikai redzes korekcijai, bet arī acu krāsas uzlabošanai

  Kontaktlēcas kļūst arvien populārākas, jo pieaug lēcu kvalitāte un ērtums, piemēram, pieejamas vienas dienas kontaktlēcas, tāpat paplašinās iespējas iegādāties kontaktlēcas internetā un saņemt ar piegādi jebkurā vietā, kā arī šis redzes korekcijas līdzeklis ieguvis modes aksesuāra statusu, kas mudina arvien vairāk cilvēku lēcas izmēģināt un izvēlēties lietošanai ikdienā vai atsevišķos dzīves gadījumos.

 • Červonkas muižas pils – pasaku pils Latgalē

  Bernhard Waldmann/flickr.com

  Gleznainā Červonkas jeb Vecsalienas muižas pils atrodas Daugavpils novada Vecsalienas pagasta Červonkā, un ir viena no retajām Augšzemes muižu ēkām, kas tik labā stāvoklī saglabājusies līdz mūsdienām. Greznā sarkano ķieģeļu ēka, kas atgādina pasaku pili, celta 1870. gadā neogotikas stilā un to ieskauj 19. gadsimtā veidots ainavu parks. Muižas pils kopš 2014. gada iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.