Banner 980x90

Priekšlikumus Daugavpils cietokšņa finansēšanai gatavos līdz jūlijam

Līdz nākamā gada jūlijam Finanšu ministrijai sadarbībā ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi" būs jāiesniedz valdībā priekšlikumi Daugavpils cietokšņa turpmākās attīstības perspektīvām un to finansēšanas modeļiem.

Iepriekš bija uzdots līdz šā gada oktobra sākumam iesniegt Ministru kabinetā tiesību akta projektu ar priekšlikumiem par Daugavpils cietokšņa turpmākās attīstības perspektīvām un to finansēšanas modeļiem. Šodien valdība uzdevuma izpildi pagarināja līdz 2013.gada jūlijam.

Papildu laiks nepieciešams, jo tāda mēroga objekts kā Daugavpils cietokšņa attīstība un atjaunošana veicama pakāpeniski, piesaistot gan valsts, gan pašvaldības, gan arī ārvalstu finanšu līdzekļus, kas ir laikietilpīgs process, skaidro Finanšu ministrija.

Daugavpils jeb Dinaburgas cietoksnis ir vienīgais īpašu pārbūvju neskartais 19.gadsimta pirmās puses cietoksnis Baltijas valstīs. Tas ir vienīgais Ziemeļeiropā, kas saglabājies bez ievērojamām izmaiņām un ar unikālu fortifikācijas sistēmu. Daugavpils cietokšņa ansamblis sastāv no galvenā cietokšņa ar ampīra un klasicisma apbūvi, ar attīstītu aizsardzības sistēmu, kas atrodas Daugavas labajā krastā, un no priekštilta nocietinājuma, kas atrodas Daugavas kreisajā krastā un kalpoja tilta un pārceltuvju aizsardzībai.

Daugavpils cietoksnis ar priekštilta nocietinājumu iekļauts valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu sarakstā, savukārt deviņi no Daugavpils cietokšņa objektiem atzīti par valsts nozīmes arhitektūras pieminekļiem, bet 29 objekti - par vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļiem.

Līdz šim jau veikti dažādi darbi, lai saglabātu un atjaunotu Daugavpils cietokšņa teritorijā esošos objektus.

"Valsts nekustamo īpašumu" pārvaldīšanā esošajos Daugavpils cietokšņa objektos patlaban tiek īstenots investīciju projekts, kas paredz Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes un Valsts policijas koledžas Latgales filiāles izvietošanu Daugavpils cietoksnī. Tiek īstenota investīciju projekta pirmā kārta, ko plānots pabeigt līdz nākamā gada februārim. Kopumā šajā investīciju projektā paredzētas sešas kārtas.

Savukārt Daugavpils pilsētas dome līdz šim pabeigusi īstenot deviņus ar cietoksni saistītus projektus, kopā veicot ieguldījumus Daugavpils pilsētas cietokšņa atjaunošanā 1,38 miljonu latu apmērā. Veikta Daugavpils cietokšņa ūdenstorņa paraugrestaurācija un izveidots Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs. Patlaban Daugavpils dome īsteno četrus projektus par kopējo finansējumu 9,116 miljoni latu, paredzot investēt tās valdījumā esošo Daugavpils cietokšņa objektu atjaunošanā, konservācijā un infrastruktūras labiekārtošanā.

Arī Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā ir apstiprināts projekts "Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstīšana Daugavpils pilsētā un Grodņas pilsētā" par kopējo finansējumu 687 388 latu apmērā, no kuriem 348 966 latus paredzēts investēt Daugavpils cietokšņa attīstībā. Patlaban minētais projekts atrodas līguma slēgšanas stadijā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)