Banner 980x90

Pavļuts: LMT un "Lattelecom" apvienošana konkurenci nemazinās

Valstij daļēji piederošo telekomunikāciju uzņēmumu SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) un SIA "Lattelecom" apvienošana tirgu negatīvi neietekmēs, uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Katrā no jomām, kurā darbojas LMT un "Lattelecom", - balss sakari, datu pārraide, televīzijas pakalpojumi - ir spēcīga konkurence, un uzņēmumu apvienošana to nemazinās, šorīt telekompānijas LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja ministrs.

"Neredzu nopietnu pamatu bažām, ka konkurence varētu samazināties," teica Pavļuts.

Viņš uzsvēra, ka gan Lietuvā, gan Igaunijā šādi uzņēmumi jau ir apvienoti un tirgus no tā nav cietis. Lietuvā pat esot lētākie telekomunikāciju sakari Eiropā.

Pavļuts norādīja, ka jāstiprina LMT un "Lattelecom" sinerģija un abiem uzņēmumiem nav jākonkurē savā starpā, jo tiem ir vieni un tie paši īpašnieki. Ja LMT un "Lattelecom" būtu pilnībā privāti uzņēmumi, tie būtu apvienoti jau sen, uzskata ministrs.

Valsts kā īpašnieces ieguvums no uzņēmumu apvienošanas, pēc Pavļuta teiktā, būs tā vērtības pieaugums, līdz ar to varētu tikt gūti lielāki ieņēmumi, ja valsts izlems nākotnē apvienoto uzņēmumu privatizēt.

Pēc Pavļuta teiktā, LMT un "Lattelecom" struktūru apvienošana varētu notikt nākamā gada vai pusotra laikā.

Kā ziņots, pēc Ekonomikas ministrijas (EM) sniegtās informācijas, patlaban netiek apspriesta LMT un "Lattelecom" privatizācija, bet tiek vērtēti iespējamie uzņēmumu pārvaldības modeļi, kas nodrošinātu to vērtības pieaugumu, attīstību, līdzekļu un administratīvo izmaksu ekonomiju un uzlabotu pakalpojumu un servisa līmeni klientiem.

Sākotnējais ekspertu izvērtējums liecina, ka patlaban LMT un "Lattelecom" ilgtermiņa attīstību un vērtības pieaugumu kavē uzņēmumu dibināšanas līgumos noteiktie ierobežojumi, kas neļauj uzņēmumiem noteikt darbības attīstības stratēģijas atbilstoši aktuālajām elektronisko sakaru nozares un telekomunikāciju tehnoloģiju attīstības tendencēm. Tas kopumā ilgtermiņā rada uzņēmumu vērtības pazemināšanās draudus, norāda EM.

Valdībai iesniegtajā ziņojumā, kas nonācis žurnāls "Ir" rīcībā, esot norādīts, ka LMT vērtība kopš 2008.gada ir pastāvīgi samazinājusies un 2013.gadā varētu būt ap 149 miljoniem latu, bet "Lattelecom" šajā laikā tā ir bijusi visai stabila un 2013.gadā varētu būt ap 238 miljoniem latu. Aprēķinā esot izmantota formula: sareizināt peļņu pirms nodokļiem un amortizācijas jeb EBITDA ar pieci un no iegūtā skaitļa atņemt aizņēmumus no kredītiestādēm.

Latvijas valstij pieder 51% "Lattelecom" daļu, bet "TeliaSonera" - 49% daļu. LMT īpašnieki ir "TeliaSonera" (49%), VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (23%), "Lattelecom" (23%) un Latvijas valsts (5%).

Saskaņā ar 2012.gada pārskata datiem "Lattelecom" koncerna apgrozījums ir sasniedzis 147,1 miljonu latu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir par 11,3 miljoniem latu vairāk, bet peļņa ir 22 miljoni latu, kas ir par 1,2 miljoniem latu lielāka par iepriekšējā gada peļņu. Pašu kapitāls pārskata gada beigās bija 184,3 miljoni latu, kā arī nav aizņēmumu no kredītiestādēm.

Saskaņā ar LMT koncerna 2012.gada finanšu datiem apgrozījums pērn ir sasniedzis 129,2 miljonus latu, kas salīdzinājumā ar 2011.gadu ir par 6,3 miljoniem latu mazāk, bet pagājušā gada peļņa ir 26,4 miljoni latu, kas ir par 2,4 miljoniem latu mazāka par iepriekšējā gada peļņu. Pašu kapitāls pārskata gada beigās bija 101,2 miljoni latu, bet aizņēmumi no kredītiestādēm - 34,2 miljoni latu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)