Banner 980x90

Paraksta deklarāciju par turpmāko sadarbību Rail Baltica II projektā

Apliecinot interesi un vēlmi turpināt attīstīt dzelzceļa projektu Rail Baltica II, ceturtdien Baltijas valstu transporta ministri parakstīja deklarāciju par turpmāko sadarbību šī projekta realizēšanā, pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Balgalve.

Latvijas satiksmes ministrs Anrijs Matīss, Igaunijas ekonomikas un komunikācijas lietu ministrs Juhans Parts un Lietuvas satiksmes ministrs Rimants Sinkevičs deklarāciju parakstīja ikgadējās Baltijas valstu transporta ministru tikšanās laikā, kas šogad notika Rīgā, Satiksmes ministrijā.

Dokumentā pausta pušu apņemšanās Rail Baltica II kopuzņēmumā aicināt kā līdzvērtīgiem partneriem piedalīties arī Polijai un Somijai, un līdz šā gada jūlija beigām sagatavot kopuzņēmuma dibināšanas dokumentus. Lai šo mērķi minētajā laika periodā būtu iespējams sasniegt, ministri nolēma tuvāko mēnešu laikā tikties Igaunijā, uz šo pasākumu uzaicinot arī Polijas un Somijas ministrus – tikšanās laikā būtu jāvienojas par Rail Baltica II kopuzņēmuma dibināšanas galvenajiem aspektiem.

Tikšanās laikā Lietuva informēja par savas šā gada otrajā pusē gaidāmās prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātēm transporta un sakaru jomā. Prezidentūras ietvaros paredzēts, ka septembrī Lietuvā tiks rīkota neformālā Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padome, tāpat gada otrajā pusē paredzēts Austrumu partnerības Transporta forums.

Ministri vienojās arī par sadarbību 4.dzelzceļa paketes tiesību aktu tehniskā pīlāra izvērtēšanā, galveno uzsvaru liekot uz jautājumiem, kas saistīti ar Baltijai raksturīgo 1520 mm sliežu platumu un citām tehnoloģiskām atšķirībām no lielākās daļas Eiropas valstu.

Tika pārrunāta Baltijas valstu kopīgā nostāja vairākos dzelzceļa un aviācijas jautājumos, kā arī sadarbība autoceļu drošības uzlabošanas jomā. Amatpersonas atzina, ka ir nepieciešams turpināt praktisko sadarbību un, iespējams, veidot kopīgas, ar ceļu satiksmes drošību saistītas, programmas Baltijas valstīm.

Baltijas valstis ir pārstāvētas divos dažādos funkcionālajos gaisa blokos, tāpēc puses apmainījās ar pieredzi un būtiskākajām aktualitātēm par katru no tiem.

Pārrunāts tika arī Baltijas jūras vides aizsardzības komisijas HELCOM priekšlikuma projekts "Par slāpekļa oksīdu emisijas kontroles rajona statusa noteikšanu Baltijas jūrai" un ministri atzina, ka šī iniciatīva vērtējama kā pāragra. Jau informēts, ka arī Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome to neatbalsta.


Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)