Par Daugavpils mēra padomnieci kļuvusī Petkeviča plāno turpināt arī žurnālistes karjeru

Daugavpils pilsētas dome.
Daugavpils pilsētas dome.

Daugavpils, 27.sept., LETA. Par Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Riharda Eigima (Mūsu partija) padomnieci komunikācijas jomā kļuvusī Olga Petkeviča plāno turpināt arī savu žurnālistes karjeru.

Aģentūrai LETA Petkeviča pauda pārliecību, ka spēšot savienot padomnieces un žurnālistes karjeru. "Man tā ir pirmā šāda veida pieredze un nekādu interešu konfliktu es šeit neredzu. Ja ar kaut ko nespēšu tikt galā, pieņemšu attiecīgu lēmumu. Avīzē rakstu ne tikai par pašvaldību, bet arī par citām jomām. Turklāt avīzē ir redaktors un sava politika, kuru tā realizē, bet es esmu tikai darba izpildītāja," skaidroja Petkeviča.

Žurnāliste pieļāva, ka viņas slodze avīzē varētu samazināties, jo daudz laika būs jāveltī padomnieces pienākumiem. Tā kā viņai ir gabaldarba apmaksa, arī viņas atalgojuma apmērs avīzē varētu samazināties.

Runājot par politiskajām prioritātēm Petkeviča atzina, ka ne Lāčplēsim, ne Eigimam, ne Elksniņam uzticību nav zvērējusi: "Esmu gatava strādāt ar jebkuru, kurš grib strādāt un dara to adekvāti un, ja es varu šim cilvēkam palīdzēt, tad kāpēc gan nē."

Komentējot internetā parādījušos informciju par kailfoto sesiju, Petkeviča atzina, ka bijusi gatava šādam pavērsienam, jo cilvēki esot pietiekami prognozējami. "Bildes tapušas pirms 14 gadiem sadarbojoties ar populāru Rīgas fotogrāfu Arkādiju Gluhihu. Tā bija mana pašas izvēle, šis projekts man šķita interesants, neko vulgāru es šeit nesaskatu, tas nebija sekss par naudu un man par šīm fotogrāfijām nav kauns," teica Petkeviča.

Eigims aģentūrai LETA pastāstīja, ka Petkeviča ir pieņemt darbā, neveidojot jaunas amata vietas. "Šī mēra padomnieka amata vieta tika izveidota vēl iepriekšējā domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa (S) laikā un iepriekš šo amatu ieņēma Daugavpils 3.vidusskolas direktors Vitālijs Azarevičs, kurš šo amatu pameta pēc paša gribas, neskatoties uz manu piedāvājumu turpināt darbu šajā amatā," skaidroja Eigims.

Piedāvāt padomnieces amatu žurnālistei Petkevičai tika nolemts, lai uzlabotu pašvaldības darbu komunikācijas jomā. Pēc Eigima teiktā, pirmo reizi jautājums par Petkevičas virzīšanu mēra padomnieces amatam ticis skatīts vēl Elksniņa laikā, toreiz viedokļi dalījušies.

"Apstiprinot Petkeviču padomnieces amatā, likums nav pārkāpts. Es zinu daudzus žurnālistus arī citās pašvaldībās, piemēram, Rīgā un Jelgavā, kas veiksmīgi savieno amatus. Neredzu šeit arī nekādus morālus šķēršļus, viss būs atkarīgs no tā, kā Petkeviča pildīs padomnieces amata pienākumus. Ja viņa strādās slikti, līgums tikt lauzts," skaidroja Eigims.

Komentējot internetā parādījušās Petkevičas kailfoto, Eigims atzina, ka tās ir pietiekami skaistas un padomnieces darbu tās neietekmēs. "Cita lieta būtu, ja šīs fotogrāfijas būtu tapušas pēc Petkevičas pieņemšanas darbā, bet tās ir tapušas pagātnē. Un mani interesē ne tik daudz fotogrāfijas, bet gan tas, kā padomniece tiks galā ar savu darba pienākumu izpildi," skaidroja Eigims.

Daugavpils pilsētas pašvaldībā aģentūra LETA noskaidroja, ka jaunās mēra padomnieces darba alga būs nedaudz virs 1000 eiro. Viņai pienākumos ietilps padomu sniegšana priekšsēdētājam komunikācijas jomā, kā arī dažādu citu ar šo jomu saistītu darba uzdevumu izpilde.