Banner 980x90

Mājas sirds – virtuve. Kā to iekārtot funkcionāli?

Virtuve tiek dēvēta par mājas sirdi. Un ne velti – tur top visgardākie ēdieni, tiek ieturētas ģimeniskas maltītes un uzņemti viesi. Šo iemeslu dēļ virtuvei jābūt gaumīgai un funkcionālai. Kā šo mērķi vislabāk sasniegt? Par to raksta turpinājumā. 

Finansiālās iespējas 

Kā jau tas ir jebkuras ieceres plānošanā un īstenošanā, daudz kas atkarīgs no finansiālajām iespējām. Plānojot virtuves pārvērtībām atvēlēto budžetu, darīsiet gudri, ja vispirms tajā iekļausiet svarīgākos elementus, bez kā iztikt nav iespējams. Pie tādiem elementiem pieskaitāmas virtuves iekārtas, darba virsmas un sadzīves tehnika. Kad ir zināms, kāda tehnika un virtuves mēbeles vajadzīgas un cik tās izmaksās, var plānot citu, mazāk nozīmīgu, ieceru īstenošanu. 

Virtuves skapīši un citas mēbeles pieejamas dažādās cenu kategorijās, ļaujot katram izvēlēties sev piemērotāko risinājumu, tomēr, lai nodrošinātu labu rezultātu ilgtermiņā, jāpievērš uzmanība cenas un kvalitātes attiecībai. 

Vajadzības 

Jānovērtē arī savas vajadzības, dzīvesveids, kā arī ēst gatavošanas paradumi. Izvērtējot visus šos aspektus, iekārtot funkcionālu telpu būs daudz vienkāršāk. 

Telpas platība 

Domājot par virtuves iekārtojumu, jāņem vērā arī telpas platība. Lielākā virtuvē ir vairāk iespēju izpausties, savukārt mazākā ir īpaši jādomā par funkcionalitāti. Mazākās telpās labs risinājums ir iebūvējamais skapis vai stūra skapis. Praktiski būs arī pie sienas liekami virtuves skapīši. 

Iekārtojuma plānošana 

Pirms dodaties jaunu virtuves mēbeļu meklējumos, apdomājiet iekārtojumu – kā izvietosiet mēbeles, tehniku un citus elementus? No iekārtojuma atkarīgs ne tikai virtuves dizains, bet arī funkcionalitāte. 

Kad iekārtojuma plāns ir gatavs, veiciet mērījumus, lai saprastu, kādi ir vajadzīgie parametri. Neaizmirstiet izmērīt arī durvju aiļu platumu, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem mēbeļu piegādes brīdī. 

Ja jums ir vajadzīgas kvalitatīvas virtuves mēbeles vai risinājumi citām telpām, piemēram, skapis apaviem vai drēbju skapis, mīkstās mēbeles vai citi elementi mājokļa labiekārtošanai, ieskatieties mēbeļu veikalā 4 istabas www.4istabas.lv, kur pieejami dažādu veidu skapji, tostarp iebūvējamie skapji, kā arī citu veidu mēbeles virtuvei un citām mājokļa telpām. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu