Banner 980x90

Latgales mazo pašvaldību vadītāji: mobilitātes pabalstu ideja ir izkropļota

Mobilitātes pabalstu, kas nu ir pārdēvēti par "pārcelšanās" pabalstiem, ideja ir izkropļota, uzskata aģentūras LETA aptaujātie Latgales mazo pašvaldību vadītāji.

"Pirms gadiem četriem pieciem, kad sākām virzīt ideju par mobilitātes pabalstiem, vēlējāmies panākt, lai teritorijās ar augstu bezdarba līmeni tas samazinātos, lai darba tirgū atgrieztos vismaz daļa tā saucamo ilgstošo bezdarbnieku. Šim nolūkam tika piedāvāts ieviest pabalstu, kas vismaz daļēji segtu bezdarbniekam ceļa izdevumus līdz darba vietai un atpakaļ un motivētu viņu izpildīt darbu, par kuru ir paredzēta varbūt ne pārāk liela samaksa. Cerēt, ka, piemēram, kāds bezdarbnieks no laukiem, kuram par nokļūšanu līdz darbam un atpakaļ būtu jāšķiras no ievērojamas naudas summas, atteiksies no pabalstu lūgšanas prakses un dosies strādāt uz pilsētu par nelielu darba algu, ir visai naivi," skaidro Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Kā piemēru teiktajam Rēzeknes novada mērs minēja Gaigalavas pagastu, kurā viņš pats dzīvo un kur ir augsts bezdarba līmenis. "Vienīgā Gaigalavas pagastam tuvā vieta, kur ir salīdzinoši zemāks bezdarba līmenis un ir cerība atrast vismaz kādu darbu, ir Rēzekne. Labklājības ministrijas (LM) sagatavotais noteikumu projekts tā pašreizējā redakcijā bezdarbniekam no Gaigalavas pagasta neparedz nekādu palīdzību transporta izdevumu segšanā gadījumā, ja viņš atrastu darbavietu Rēzeknē," skaidroja Švarcs.

Patlaban piedāvātā minētā pabalsta izmaksas kārtība arī turpmāk nesekmēs Latvijas līdzsvarotu attīstību, uzskata Rēzeknes novada mērs.

"Patlaban Latvijā neviens nedomā, kā sekmēt valsts vienotu attīstību, katrs cīnās pats par sevi, un šajā cīņā uzvar lielās pilsētas. Tas nozīmē, ka šo pilsētu politiķi, kas, cepuri nost, tādā veidā pilda saviem vēlētājiem dotos solījumus, ir spēcīgāki par tiem politiķiem, kas sēž Saeimā un Ministru kabinetā un kuru vēlme izpatikt vēlētājiem, lai tiktu ievēlēti atkārtoti, ir lielāka nekā vēlme rīkoties valstiski pareizi ilgtermiņā," norādīja Švarcs.

Līdzīgu viedokli aģentūrai LETA pauda arī Ciblas novada domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis.

"Mēs - lauku pašvaldību vadītāji - jau no paša sākuma iestājāmies par mobilitātes, nevis pārcelšanās pabalstiem, par to, lai bezdarbniekam no laukiem būtu vieglāk nokļūt līdz darba vietai tepat tuvākajā pilsētā un atpakaļ, jo tādā veidā bezdarbs laukos varētu mazināties vismaz nedaudz. Mēs esam par to, lai cilvēki dzīvotu savās ģimenēs, nevis pārceltos uz dzīvi Rīgā vai citās lielajās pilsētās un lauku sētas pavisam izmirtu," uzsvēra Dombrovskis.

Taču nekādi pabalsti pēc Ciblas novads mēra domām situāciju laukos neglābs, ja netiks domāts arī par jaunu darbavietu radīšanu.

Jau informēts, ka šodien Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais LM sagatavotais noteikumu projekts, kas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā, paredz, ka atbalsts sākotnēji būs paredzēts tikai tiem darbiniekiem, kuru deklarētā dzīvesvieta vai izvēlētā darba vieta būs administratīvajā teritorijā ar augstāku bezdarba līmeni.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)