Laizāne: Jādara viss iespējamais, lai pierobežā nodrošinātu piekļuvi Latvijas sabiedriskajiem medijiem
"Mēs nevaram izlikties neredzam, ka mūsu pašu pierobežā iedzīvotājiem ir grūtības piekļūt sabiedriskajiem medijiem. Sliktās apraides dēļ daudzi jau gadiem nespēj normāli skatīties Latvijas Televīzijas kanālus vai klausīties Latvijas Radio programmas, par ko pārliecinājāmies, tiekoties ar pierobežas iedzīvotājiem," par Laizānes sacīto aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
Daļa nespēj atļauties maksas televīziju, taču pierobežā televīzijas un radio signāls ir nevienmērīgs, tā kvalitāte atkarīga pat no laikapstākļiem, turklāt dažviet ir problēmas ar mobilo sakaru un interneta pārklājumu, secināja deputāti.
Pierobežā nepieciešami jauni, spēcīgi raidītāji, lai nodrošinātu kvalitatīvu signālu. Šis jautājums jāaktualizē arī Saeimā, lai pēc iespējas ātrāk visā pierobežā būtu pieejamas Latvijas sabiedrisko mediju programmas. Nav pieļaujama situācija, kurā pierobežas iedzīvotāji tiek nošķirti no Latvijas informatīvās telpas, norādīja Laizāne.
Pierobežas iedzīvotāji pašlaik pārsvarā patērē kaimiņvalstu, sevišķi Krievijas, programmas, kam ir spēcīgāks signāls un līdz ar to tās redzamas labāk, taču tās ne vienmēr nodrošina objektīvu un Latvijai labvēlīgu informāciju. Spēcīgi sabiedriskie mediji, kam jābūt pieejamiem visā valstī, ir arī svarīgs valsts drošības jautājums, jo tie palīdz stiprināt valsts informatīvo telpu.
Jāmeklē arī veidi, kā mediju saturu padarīt pievilcīgāku patērētājiem, jo tehniska plašsaziņas līdzekļu pieejamība pati par sevi problēmu vēl neatrisinās, akcentēja Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāja.
Kā deputātiem uzsvēra vietējie iedzīvotāji, domājot par mediju saturu, jāstiprina arī reģionālie plašsaziņas līdzekļi. Iedzīvotājiem svarīga kvalitatīva informācija par aktualitātēm tuvējā apkārtnē, kas būtu jānodrošina spēcīgiem reģionālajiem medijiem.
Saeimas Cilvēktiesību komisija otrdien, 24.maijā, un piektdien, 25.maijā, apmeklēja Daugavpils, Ludzas, Zilupes un Ciblas novadu. Deputāti tikās ar vietējo iestāžu un domes pārstāvjiem, kā arī pierobežas iedzīvotājiem, lai spriestu par Latgales informatīvās telpas stiprināšanu, īpašu uzmanību veltot jautājumam par nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu pieejamību reģionā, sevišķi - pierobežā.
Uz sarakstu