Banner 980x90

Labs CV paraugs – pirmais solis ceļā uz tavu sapņu darbu

CV jeb “curriculum vitae”, tulkojot no latīņu valodas, nozīmē – dzīves gājums. Klīst leģenda, ka CV ir vēl viens no daudziem Leonardo da Vinči izgudrojumiem, proti, viņš darba meklējumos sūtījis vēstuli Milānas hercogam, kur uzskaitījis savas prasmes un pieredzi. Jau no 15. gadsimta līdz pat mūsdienām CV ir milzu nozīme, jo pirms darba devējs satiek mūs pašus, viņš satiek mūsu CV. 

Ja motivācijas vēstulēs iespējams atļauties radošas izpausmes vai brīvāku izteiksmi, taču arī šajā gadījumā tas tā nav vienmēr, tad CV forma ir ļoti standartizēta, un te nekāda izcelšanās ar īpašu stilu, dīvainu faktu secību vai neparastu CV noformējumu nemaz nav vajadzīga, jo tā lieki tērētu potenciālā darba devēja laiku. Vislabāk savu CV veidot pēc jau esoša profesionāla CV parauga, tādējādi garantējot, ka nekas no svarīgākās informācijas netiek aizmirsts, turklāt viss ir sakārtots tādā secībā, lai būtu viegli pārskatāms un uztverams. 

Ja meklējat labu CV paraugu, aicinām izpētīt cvmarket.lv piedāvāto. Vizuāli tas ir ļoti gaumīgs, turklāt par katru sadaļu ir sniegts neliels paskaidrojums, kas noderēs, ja ar CV veidošanu saskaraties pirmo reizi. Jūsu ērtībai CV paraugu šajā vietnē iespējams arī lejupielādēt, lai varat aizpildīt un pielāgot to savai pieredzei. 

Neatkarīgi no tā, kādu CV paraugu izvēlaties, ir daži principi, ko vajadzētu ievērot ikvienam. Pirmkārt, nerakstiet savā CV nepatiesu informāciju! Otrkārt, neiekļaujiet savā CV neiederīgu un pārāk detalizētu informāciju. Piemēram, ja piesakāties uz veikala vadītāja vietu, tad jums CV nav jāuzskaita visi savi panākumi skolas laika olimpiādēs. Treškārt, pārbaudiet pareizrakstību pirms sūtīt savu CV potenciālajam darba devējam! Gramatikas normas vēl neviens nav atcēlis, turklāt, ja vēlaties par sevi atstāt labu iespaidu, tad ir vērts pacensties arī šādā ziņā! 

Lai uzzinātu vēl citus labus padomus CV veidošanā, kā arī lai tiktu pie ļoti laba CV parauga, ienāc cvmarket.lv – tas būs labs sākums vēlamās karjeras iegūšanai! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu