Banner 980x90

Ko darīt, ja mājai nav centrālās kanalizācijas?

Pagājuši tie laiki, kad dzīvošana ārpus pilsētas lauku mājā nozīmēja sauso tualeti un netīrā ūdens izgāšanu turpat aiz tuvējā krūma. Mūsdienās pareizi ierīkota bioloģiskā kanalizācijas sistēma nomaļā privātmājā vai vasarnīcā darbojas tikpat viegli un ērti kā centralizētā kanalizācija, turklāt nav jāuztraucas par nelāgu smaku, un viss ir dabai draudzīgs! 

Ja jums ir īpašums, kurā pagaidām nav nekādas kanalizācijas sistēmas, tad, pirmkārt, jums ir jāsaprot, vai varat pieslēgties kādai jau esošai sistēmai – tas, visticamāk, būs iespējams, ja dzīvojat piepilsētā vai privātmāju rajonā. Ja jūsu māja vai vasarnīca ir kādā nomaļā vietā, kur īsti nav kaimiņu, tad kanalizācijas ierīkošanas process ir nedaudz sarežģītāks, jo būs jāuzstāda kanalizācijas septiķis, taču tas noteikti būs tā vērts, lai pēc tam būtu pēc iespējas mazāk par notekūdeņiem jādomā. 

Bet kas tad īsti ir septiķis? Vienkārši skaidrojot, tā ir tvertne, kas sastāv no trīs nodalījumiem un ko ierok jūsu pagalmā. Šajā tvertnē notiek kanalizācijas notekūdeņu filtrēšana – cietās vielas tiek atdalītas no šķidruma, bet šķidrums tiek novadīts infiltrācijas laukā (drenāžas zemē). Šāds septiķis ir viens no labākajiem un viennozīmīgi ērtākajiem risinājumiem, ja mājoklī nav centrālās kanalizācijas pieslēguma. Septiķu izmēri ir ļoti dažādi, to tilpums svārstās no 1000 litriem (pirtiņai, 1–4 lietotājiem) līdz pat 10 000 litru (viesu mājai, līdz 16 lietotājiem). Tomēr paturiet prātā, ka septiķa uzstādīšana un infiltrācijas lauka izbūve ir jāsaskaņo ar vietējo pašvaldību vai vismaz jānoskaidro, vai jūsu reģionā nav kādi noteikumi, kas šādas bioloģiskās kanalizācijas izbūvi aizliedz vai ierobežo! 

Septiķa uzstādīšana, protams, nav joka lieta, šī darba paveikšanai jāaicina talkā profesionāļi, piemēram, SIA I.V.Grupa. Tas ir sertificēts uzņēmums, kas ir tiesīgs pieslēgt jūsu mājai ūdensvadu, kanalizāciju vai gāzi. Arī septiķi, ko piedāvā SIA I.V.Grupa, ir sertificēti (CE sertifikāts) un ar atbilstības deklarāciju. Lai uzzinātu vairāk par septiķu piedāvājumu, apmeklējiet SIA I.V.Grupa mājaslapu www.bio-kanalizacijas.lv vai arī zvaniet uz tālruni +371 26172636. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu