Informācija par projekta atklāšanas semināru Daugavpils Universitātē
Daugavpils un Šauļu Universitātes piedāvā lauksaimniekiem, zivsaimniekiem, lauku uzņēmējiem, selekcionāriem, lauku konsultantiem un veterinārārstiem iepazīties ar vienotā pētījumu un tehnoloģiju centra laboratoriju pakalpojumiem, tos izmēģināt un saņemt konsultācijas.
Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūtā uzsākts jauns projekts Vienotais Universitāšu pētījumu un tehnoloģiju centrs uzņēmējiem lauku ekonomikas dažādošanai Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam ietvaros kopā ar Šauļu Universitāti (Lietuva).Tiek izveidots vienots pētījumu un tehnoloģiju centrs, kurā visi pakalpojumi būs pieejami abu valstu uzņēmējiem. Pakalpojumi projekta periodā tiek piedāvāti bez maksas, tie ietver precīzu parazitoloģijas analīžu un ģenētisko analīžu veikšanu, augšņu analīzes un konsultācijas netradicionālo kultūru audzēšanai, apzaļumošanai un stādu audzēšanai. Šauļu Universitāte izveidos arī Tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu pēc Daugavpils Universitātes pieredzes.
Lai informētu par projekta pasākumiem un piedāvājumu, kā arī saņemtu ieteikumus no lauksaimniekiem, zivsaimniekiem, lauku uzņēmējiem, selekcionāriem, lauku konsultantiem un veterinārārstiem, pašvaldību un valsts iestāžu speciālistiem, uzaicinām uz projekta atklāšanas semināru Daugavpils Universitātē 27.maijā (sīkāka informācija tiks ievietota www.biology.lv un www.du.lv).
Tāpat projektā paredzēti pasākumi lauku uzņēmēju informēšanai par pieejamiem inovatīviem pakalpojumiem, tikšanās starp abu valstu uzņēmējiem pieredzes apmaiņai, piedāvātas bezmaksas konsultācijas un semināri mazajās pierobežas pilsētās un ciemos. Semināru cikls saksies 2010.gada rudenī.{baneris}
Tiks sagatavoti informatīvie materiāli (projekta mājaslapa, plakāts un buklets) un veikta uzņēmēju aptauja.
Projekta teritorija ir Krāslavas, Daugavpils, Jēkabpils un Preiļu rajoni Latvijā un Utenas, Panevežas un Šauļu rajoni Lietuvā. Projekta teritoriju raksturo mazāk auglīgas augsnes un lielas platības īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, tādēļ tradicionālā lauksaimniecība šeit ir nepietiekami konkurētspējīga un ir vairāk nepieciešami pasākumi lauku ekonomikas dažādošanai. Projekta periods: 2010.gada janvāris - 2011.gada decembris. Uz sarakstu