Dušas kabīnes – vieta, kur dzimst labākie dziedātāji un dižākie domātāji

Foto: 1a.lv
Foto: 1a.lv

Moderna cilvēka miteklis nav iedomājams bez vannas istabas, kur centrālo vietu ieņem vai nu vanna, vai arī dušas kabīne. Ja vanna primāri paredzēta tam, lai mērcētos ūdenī un apcerētu dzīvi sveču gaismā, tad dušas kabīnes lietojums ir daudz plašāks un paver pavisam citus domu apvāršņus. Vieni tur dzied, citi – apcer dzīvi un nāk klajā ar lieliskām idejām, taču it visi pie viena arī top tīri un gatavi jaunai dienai. Kā izvēlēties labākās dušas kabīnes? Lasi tālāk par to, kādi to veidi ir pieejami!

Kādi dušas kabīņu veidi ir pieejami?
Pieejamais klāsts, no kā var izvēlēties dušas kabīnes, ir galvu reibinoši plašs. Mūsdienās nav nekā neiespējama – dušas kabīnes kā tādi nelieli kosmosa kuģi spēj ne tikai aplaimot ar karstu ūdeni, bet arī atskaņot mūziku, novadīt tvaiku, pamasēt muguru, priecēt ar krāsainām gaismiņām un vēl daudz ko citu. Dušas kabīne ir kā maza, autonoma pasaule! Lai būtu vienkāršāk izvēlēties, tās var aplūkot pēc noteiktiem parametriem.

♦ Ražotājs un cenu diapazons. Ja ražotājs primāri ir svarīgs tikai īpaši izvēlīgiem klientiem, tad cenu diapazons – ikvienam. Pašlaik ir iespējams izvēlēties dušas kabīnes cenu diapazonā no 200 € līdz pat vairāk nekā 3000 €!
Tips. Dušas kabīnes var iedalīt tipos pēc noteiktiem parametriem:
     • masāžas dušas kabīnes (aprīkotas ar sprauslām, kas nodrošina spēcīgu masējošu strūklu, vai vairākas);
     • standarta dušas kabīnes (principā tas nozīmē, ka dušas kabīnei ir grīda, bīdāmas sieniņas un ūdens izvads dušas veidā);
     • stūra dušas (paredzētas ievietošanai stūrī);
     • tvaika kabīnes (tas nozīmē, ka dušas kabīnes ir aprīkotas ar daudzām ūdens izvades sprauslām un var nodrošināt kaut ko tvaika pirtij līdzīgu).
Durvju vēršanās veids. Izšķir divus veidus – veramās durvis un bīdāmās durvis.
Paliktnis – vanniņa. Kaut arī primārais veids, kā paredzēts mazgāties dušā, ir stāvot kājās, ir arī dušas kabīnes, kurām apakšdaļa ir veidota nelielas vanniņas veidā. Tas ir īpaši ērti tad, ja aukstā ziemas dienā rodas vēlme pamērcēt kājas karstā ūdens peldē. Parasti dušas kabīnes, kurām ir padziļināta vanniņa, ir aprīkotas arī ar nelielu sēdeklīti. Tādējādi nav obligāti jāstāv kājās, lai nomazgātos vai izbaudītu masāžu.
Stikla krāsa. Pamatā ir pieejamas četras krāsas – brūna, caurspīdīga, pelēka un zaļa. Ja kabīnes novietojums paredzēts vannas istabā, tad krāsa kalpo tikai kā dizaina elements, savukārt mitekļos, kur dušas kabīnes vieta ieplānota, piemēram, virtuvē, ir vērts apsvērt kādu mazāk caurredzamu krāsas variantu.
Rāmja krāsa. Šeit izvēles iespējas ir plašākas – ir pieejamas tādas krāsas kā balta, sudraba, alumīnija, satīna, hroma, briljanta.
Izmēri. Augstums, platums, dziļums. Šie parametri parasti ir svarīgi divos gadījumos – vai nu tad, ja dušas kabīnes vieta ir ierobežota, vai arī tad, ja potenciālajam lietotājam patīk plašums (vai kompānija).
Papildfunkcijas. Mūsdienās dušas kabīnes ir aprīkotas ar plašu funkciju klāstu, kas katru mazgāšanās reizi pārvērtīs aizraujošā notikumā. Ir pieejamas šādas papildu funkcijas:
     • apgaismojums – noderīgi tad, ja atvēlētajā telpā ir maz apgaismes ķermeņu un tie slikti apgaismo dušas iekšpusi, kā arī – svarīgi tām dušām, kuras ir kā slēgtas kapsulas un nevar tikt apgaismotas pienācīgā līmenī ar esošo telpas apgaismojumu;
     • FM radio – noder ļoti steidzīgajiem, kas nevēlas palaist garām ziņas, ļoti muzikālajiem, kas paši dušā dzied, vai arī tiem, kam vienkārši patīk muzikāla sabiedrība;
     • griestu duša – mūsdienīga iespēja izbaudīt kaut ko pirmatnīgam ūdenskritumam līdzīgu – ūdens tieši virs galvas plašā kūlī;
     • muguras masāža – kas gan var būt labāks pēc garas dienas! Jūsu muskuļi būs jums pateicīgi. Masāžas sprauslas ir dažādas, tām var regulēt stiprumu, kā arī strūklas veidu – atliek vien izbaudīt;
     • pēdu masāža – pēc dienas, kas pavadīta izejamajos apavos, tas ir labākais veids, kā atlīdzināt pēdām par pūlēm;
     • rokas duša – klasiska funkcija tiem, kas vēlas paši noteikt, kurai ķermeņa daļai tiks ūdens un cik daudz; šī funkcija ir īpaši noderīga tiem, kas, piemēram, mazgā matus pēc īpaša režīma vai nedara to katru dienu – rokas duša ļauj mazgājoties tos nesamērcēt;
     • sēdvieta – neliels, bet ērts sēžamplauktiņš tiem, kas bauda pēdu masāžu, mazgājas nesteidzīgi vai vienkārši negrib stāvēt kājās;
     • spogulis – ja dušā vēlaties arī skūties, bez spoguļa neiztikt;
     • tvaiks – ātrai visa ķermeņa sasildīšanai un poru atvēršanai;
     • ventilators – palīdz ātri aizvadīt tvaiku un lieko mitrumu. Īpaši svarīgi tad, ja vannas istabas ventilācija nav pietiekami jaudīga vai dušas kabīne ir novietota citā telpā.


Jautājumi, ko uzdot labākās dušas kabīnes izvēlē
Tā kā iespēju klāsts ir plašs, izvēle kļūst īpaši grūta. Kā lai izvēlas piemērotāko? Vēlams sākt ar vēlmju sadalīšanu mazākos gabaliņos, lai saprastu, kuri parametri ir svarīgi, bet kuri – tikai patīkams bonuss.

♦ Novietojums telpā. Tas ir pirmais faktors, ar ko jāsāk dušas kabīnes izvēle. No tā būs atkarīgs gan izmērs, gan papildfunkciju klāsts. Ja vieta nav ierobežota, var apsvērt arī vislielāko dušas kabīņu izvēli. Un otrādi – ja vietas ir maz, tad primārais, kas noteiks izvēli – vai dušas kabīnes novietošana neradīs grūtības.
Vai dušas kabīnes tuvumā būs pieejama rozete vai elektrības pieslēgums? Daudzas dušas kabīnes ir aprīkotas ar papildfunkcijām, kuru darbināšanai nepieciešama elektrība – radio, ventilators, apgaismojums. Ja elektrība kabīnes plānotajā atrašanās vietā nebūs pieejama, nav vērts izvēlēties dušas kabīni ar šīm funkcijām, jo izmantot tās tāpat nebūs iespējams (ja vien neesi gatavs samierināties ar pagarinātāja izmantošanu).
Vai dušas kabīnei ir nepieciešami griesti? Šis jautājums primāri svarīgs būs tiem, kas plāno dušas kabīni novietot kādā citā telpā, kas nav vannas istaba. Attiecīgi – ja dušas kabīnes plānotā vieta ir stūrītis virtuvē, vēlams, lai dušas kabīnei būtu savi griesti, kas novērsīs pārmērīgu mitruma izdali telpā. Savukārt tad, ja dušas kabīne tiks novietota vannas istabā, tai nereti pietiek ar kopēju vannas istabas ventilāciju, un griesti vairs nav primārais.
Cik svarīgas ir papildfunkcijas? Cik daudzas no tām tiešām tiks izmantotas? Jāņem vērā, ka katra papildfunckija nedaudz sadārdzina dušas kabīnes cenu. Tāpēc ir rūpīgi jāizdomā, kuras no funkcijām tiešām noderēs, bet kuras ir tikai mirkļa iegriba.

Ja arī Tev ir nepieciešama jauna dušas kabīne, nekavējies – tās ļoti plašā klāstā ir pieejamas viedveikalā 1a.lv. Tās var ērti atlasīt pēc vēlamajiem parametriem, līdz ar to nebūs jātērē laiks, izpētot katru modeli atsevišķi. Vienkārši atzīmē svarīgākos parametrus (piemēram, obligāti ar vanniņu un sēžamo daļu, taču radio esamība nav svarīga), un aplūko tieši tos modeļus, kas atbilst Tavām prasībām. Atver 1a.lv un pamēģini!