Daugavpils Universitāte rīko semināru ciklu "Jaunas iespējas ienākumu gūšanai lauksaimniecībā"
Visas lekcijas vada atzīti šo nozaru speciālisti no Daugavpils un Šauļu Universitātēm. Pēc lekcijām notiks individuālas konsultācijas ar katru no speciālistiem, pie tam iespējams uz semināru līdzi paņemt paraugus bezmaksas analīžu veikšanai - nesasaldētas, vēlams dzīvas zivis, dzīvnieku fekālijas, ādas nokasījumi, gaļa (trihinellozes kontrolei), augsnes paraugus. Ja plānojat atvest paraugus analīzēm – vēlams iepriekš sazināties ar mums, lai konsultētos par pareizu parauga paņemšanu un uzglabāšanu, citādi rezultāts var būt neprecīzs! Jautājumus par projektu vai semināru var uzdot pa tālruni 26465530 vai e-pastu jolanta.bara@biology.lv
Vēl līdzīgi semināri par šīm un citām tēmām notiks Jēkabpilī, Preiļos, Līvānos, Daugavpils novadā, Viesītē, Bebrenē, Aglonā, Dagdā, pēc pieprasījuma iespējams arī citās mazajās pilsētās un ciemos Daugavpils, Krāslavas, Preiļu un Jēkabpils rajonu teritorijā, kā arī Lietuvas pierobežā.
Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūtā tiek īstenots projekts Vienotais Universitāšu pētījumu un tehnoloģiju centrs uzņēmējiem lauku ekonomikas dažādošanai Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros kopā ar Šauļu Universitāti (Lietuva). Projekta teritorija ir Krāslavas, Daugavpils, Jēkabpils un Preiļu rajoni Latvijā un Utenas, Panevežas un Šauļu rajoni Lietuvā. Projekta periods: 2010.gada janvāris – 2011.gada decembris.
Tiek izveidots vienots pētījumu un tehnoloģiju centrs, kurā visi pakalpojumi būs pieejami abu valstu uzņēmējiem. Pakalpojumi projekta periodā tiek piedāvāti bez maksas, tie ietver precīzu parazitoloģijas analīžu un ģenētisko analīžu veikšanu, augšņu analīzes un konsultācijas netradicionālo kultūru audzēšanai, apzaļumošanai un stādu audzēšanai. Šauļu Universitāte izveidos arī Tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu pēc Daugavpils Universitātes pieredzes.
Tāpat projektā paredzēti pasākumi lauku uzņēmēju informēšanai par pieejamiem inovatīviem pakalpojumiem, tikšanās starp abu valstu uzņēmējiem pieredzes apmaiņai, piedāvātas bezmaksas konsultācijas un semināri mazajās pierobežas pilsētās un ciemos. Semināru cikls sākas 2010.gada novembrī.