Daugavpils Universitātē "Humanitārā akadēmija jauniešiem" uzsāk jaunu sezonu
8.oktobrī plkst.11.30 savu jauno darba sezonu uzsāk Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes jauniešu interešu izglītības skola "Humanitārā akadēmija jauniešiem".Pirmajā tikšanās reizē notiks divas nodarbības: "Vārda dievišķā vara", ko vadīs "Humanitārās akadēmijas jauniešiem" aizbildnis, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, Trīszvaigžņu ordeņa komandieris, kinorežisors, mākslinieks, scenārists, aktieris, sabiedriskais darbinieks Jānis Streičs, un "Daugavpils vēstures mantojums mūsdienu skatījumā", ko vadīs Daugavpils Universitātes asoc. prof., Dr.hist.Henrihs Soms. Otrā nodarbība veltīta Daugavpils Universitātes 90.jubilejai, kas tiek atzīmēta šogad.
"Humanitārā akadēmija jauniešiem" (HAJ) Daugavpils Universitātē (DU) darbojas jau otro mācību gadu. Tajā aicināti pieteikties Latvijas vidusskolu 10.–12.klašu skolēni, arodskolu audzēkņi un citi jaunieši, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm. Kopējais Humanitārās akadēmijas jauniešiem nodarbību cikla ilgums – 3 gadi. Interesenti var izvēlēties arī viena vai divu gadu apmācību. Nodarbības ir bezmaksas. Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildus punktus stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.
Interešu izglītības skolas Humanitārā akadēmija jauniešiem realizē programmu "Latvijas jaunatnes intelekts Latvijas nākotnei". Tās mērķis – raisīt jauniešos interesi par literatūras, valodniecības, svešvalodu, teātra, kino, tēlotājmākslas, reliģijas, folkloras un citām kultūras un mākslas jomām, motivēt jauniešus humanitāro jomu izvēlei nākotnes studijām, kā arī veidot noturīgu interesi par izglītības iespējām Latvijā un Latvijai, lai mazinātu strauji augošo tendenci Latvijas jauniešiem masveidīgi aizbraukt studēt uz ārvalstu izglītības iestādēm. Humanitārā akadēmija jauniešiem palīdz Latvijas jaunatnei attīstīt sevi, lai Latvijas jaunieši intelektuāli būtu pasaules attīstītāko valstu jauniešu līmenī, kā arī pilnīgāk apzinātos savas nacionālās un valstiskās identitātes savdabību. Tā ir pirmā šāda veida izglītojošā institūcija Latvijā. Šādas skolas izveide Latgalē ir īpaši nepieciešama, jo reģiona marginālais statuss mūsdienu Latvijas sociālekonomiskajā situācijā proporcionāli paredz daudz mazāk iespēju jauniešiem iegūt neformālu izglītību un priekšstatu par akadēmisko izglītību nekā citu Latvijas reģionu un, jo īpaši, galvaspilsētas jauniešiem. Vienlaikus skola ir iespēja citu reģionu jauniešiem atbraukt uz Latgali, iepazīties ar novada jauniešiem un lekcijās, radošajās darbnīcās, praktikumos izzināt novada specifiku, kā arī dažādu novadu Latvijas jauniešiem kopīgi gūt zināšanas par Latvijas kultūru, mākslu, literatūru. Uz sarakstu