Daugavpilī jaunajā mācību gadā darbu uzsāk 29 pirmsskolas izglītības iestādes
Saulainā vasara beigusies, un nu jau tuvojas jaunais mācību gads. Kāds tas būs mūsu mazajiem pirmsskolas vecuma iedzīvotājiem?
Šajā gadā, tāpat kā pagājušajā, darbosies 29 pirmsskolas iestādes, kuras varēs uzņemt apmēram 4400 bērnu. Visu bērnudārzu grupas ir nokomplektētas atbilstoši pašvaldības noteiktām normām. Diemžēl piecu un sešu gadu vecu bērnu skaits ir nedaudz samazinājies, līdz ar to arī šī vecuma grupu būs mazāk. Šī iemesla dēļ bērnudārzi varēs uzņemt pašus mazākos, kas ar nepacietību gaida rindā. Toties rinda pilsētā ir samazinājusies līdz pat 150 cilvēkiem. Daudzi no tiem kāro nokļūt noteiktā bērnu dārzā, bet ir arī tādi, kas nav sasnieguši pirmsskolas vecumu.Bērnus, viņu vecākus un darbiniekus ļoti iepriecina fakts, ka tuvākajā laikā četriem bērnudārziem būs siltināts jumts, kā arī atjaunota un mūsdienīga fasāde. Šādas pārmaiņas nākotnē sagaida visas pirmsskolas izglītības iestādes.
Ko par to saka 18.pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Elizabete Kazakova: "Gribam pateikt lielu "paldies!" Izglītības pārvaldei un pilsētas domei par to, ka tās izmantoja iespēju piedalīties pirmsskolas iestāžu ēku renovācijas projektā un deva otru dzīvību pirmsskolas iestādēm.
Šīs pārmaiņas mēs bijām gaidījuši jau ilgi - ka grupiņās kļūs vēl mājīgāk un siltāk, mainīsies ēkas izskats un pirmsskolas iestāde "Pasaciņa" mazajiem iemītniekiem liksies patiesi kā pasaku namiņš. Lai šī pasaka pārtaptu realitātē, tiek nomainīti vecie logi, tiek siltināta fasāde un jumts, šīferis tiek nomainīts ar modernu jumta segumu, tiek atjaunots fundaments un lieveņi, kā arī ieejas durvis. Tāpat mēs gribam pateikties vecākiem, kas ik dienas ved savus bērnus un ar sapratni izturas pret pirmsskolas iestādes apmeklēšanas neērtībām. Ļoti pateicīgi esam arī tiem vecākiem, kas atrada pagaidu risinājumus un neved bērnus uz bērnudārzu, saprotot radušos situāciju. Teikt "paldies" gribas arī iestādes darbiniekiem, kas precīzi pilda savus pienākumus un nodrošina to, lai bērni justos omulīgi un droši".
Izmaiņas mūs sagaida arī mācību procesa saturā. No 1. septembra stāsies spēkā jaunie Ministru kabineta noteikumi par galvenajām pirmsskolas izglītības vadlīnijām. Līdz ar pedagoģiskā procesa uzdevumiem un raksturu, tiek pārskatītas prasmju un zināšanu prasības tiem pirmsskolas vecuma bērniem, kuri dodas uz 1.klasi. Viens no jaunievedumiem ir tas, ka bērniem jāprot rakstīt rakstītos burtus.
Skolotāji un metodiķi jau laikus izstrādāja metodes un paņēmienus, kas ļaus mācīt bērniem rakstību. Pilsētas darba plānā ir iekļautas konsultācijas ar Daugavpils universitātes pasniedzējiem, kā arī materiālās bāzes un mācību līdzekļu izveide.
Šajā mācību gadā mēs izmēģināsim jaunu matemātikas programmu, kuru visa pagājušā gada garumā izstrādāja metodiķi un pirmsskolas iestāžu pedagogi. Tāpat šogad tiks izstrādāta runas attīstības programma.
Daudzi bērnudārzi piedāvā arī papildus nodarbības: sarīkojuma dejas, angļu valodas apgūšanu, latviešu valodas apgūšanu, nodarbības ar logopēdu.
Pirmsskolas programma ir ļoti daudzveidīga. Tā ietver runas attīstīšanu, matemātikas un sensorikas attīstīšanu, dabas un apkārtējās vides izzināšanu, mūziku un sportu, veidošanu, aplikāciju, zīmēšanu, konstruēšanu u.t.t. Mazajiem tā ir gan izziņa, gan vajadzīgo prasmju un spēju iegūšana, tiem veidojas arī personiskā attieksme pret apkārtējo pasauli.
Ja vecākiem rodas kādas problēmas bērna audzināšanas jautājumos, droši un bez maksas var vērsties Izglītības pārvaldes psiholoģiskās palīdzības centrā. Pieredzējuši psihologi sniedz kvalificētu palīdzību gan vecākiem, gan pedagogiem.
Mūsu nākotne ir atkarīga no mums pašiem. Tomēr ļoti gribas, lai tajā, gluži kā bērnudārzā, ir vairāk mīlestības, labestības, pozitīvo emociju un prieka. Uz sarakstu