Banner 980x90

Daudzas Daugavpils novada siltumtrases ir avārijas stāvoklī

Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv

Gada pēdējā mēnesī, decembrī, siltuma tarifs Daugavpils novadā bija ļoti atšķirīgs, tā pilsētas informācijas portālam Daugavpils24.lv pavēstīja Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.

Viszemākais tas ir bijis Naujenes pagasta Locikos – 0.46 eiro centi par kvadrātmetru, visaugstākais – Višķu tehnikuma ciemā, kur mājas Lielā ielā 17 dzīvokļu īpašnieki maksāja 1.79 eiro par kvadrātmetru. Kā informēja SIA "Naujenes pakalpojumu serviss", par 10 janvāra dienām dzīvojamās mājas ir patērējušas tikpat daudz siltuma kā decembra mēnesi, tādēļ rēķini par patērēto siltumenerģiju janvāra mēnesī var pat trīskāršoties.

"Daudzas siltumtrases atrodas avārijas stāvoklī. Pie problemātiskākajām var minēt Sventes, Nīcgales un Višķu tehnikuma ciema siltumtrases. Šogad ir jārisina jautājums, kā piesaistīt finansējumu, lai šīs siltumtrases savestu kārtībā", tā A. Aizbalts. 

Salīdzinot rēķinus par siltumenerģiju, nācies secināt, ka nosiltinātajās mājas rēķini par siltumenerģiju ir daudz mazāki. Par piemēru var nosaukt Naujenes pagastā esošo dzīvojamo māju Vecpils ielā 3 un Lociku ciema māju Vienības ielā 8, kas ir pilnībā renovētas. Ja Vecpils ielā 3 maska par siltumenerģiju decembrī sastādīja 55 eiro centus par kvadrātmetru, tad blakus mājā, Vecpils ielā 6, iedzīvotāji par siltumu samaksājuši dubultā – 1.08 par kvadrātmetru. Vienības ielā 8 kvadrātmetrs izmaksāja 0.46 centi, savukārt analogā mājā Vienības ielā 4, kas nav bijusi siltināta, – jau 1.14 eiro. 

Uz preses pārstāvju uzdoto jautājumu, vai būtu iespējams novadā ieviest vienoto tarifu, atbildēja Aleksandrs Aizbalts: "Ja būtu viens uzņēmums, kas apkalpotu visu novadu, tad par vienotā tarifa ieviešanu varētu runāt. Sakarā ar šo jautājumu, izpētīju situāciju citos lielākajos novados. Piemēram, Tukuma novadā, kurā ir 8 pagasti, arī ir izveidots viens uzņēmums, kas sniedz pakalpojumus visos astoņos pagastos. Analoģiski ir arī Talsu novadā, kur novada teritoriju apkalpo viens uzņēmums, savukārt pilsētas teritoriju – cits. Arī mūsu novadā būtu vērts padomāt par vienu stabilu uzņēmumu, kas nesadārdzinātu šos pakalpojumus un samazinātu administratīvo izdevumu slogu." 

"Protams, ļoti nepieciešams ir jau Aleksandra Aizbalta nosaukto ciemu siltumtrašu remonts. Tas noteikti palīdzētu mazināt siltuma zudumu, kāds ir novērojams tagad. Šī perioda plānošanas programmas parāda, ka mēs, kā pašvaldība, nevaram paņemt aizņēmumu siltumtrašu uzlabošanai. To var izdarīt tikai komersants. Lai arī pēdējos 7 – 8 gadus lieli aukstumi nav bijuši, iedzīvotājiem būtu jāpadomā par mājokļu siltināšanu. Tas atbrīvotu viņus no vairākām šobrīd esošām problēmām. Ja kaut ko vēlies uzlabot un saņemt pretī, kaut kas ir arī jāiegulda", tā situāciju komentēja priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins. 

Par piemēru vēl tika nosaukts Sventes pagasts, kur dzīvojamās mājās nav nedz siltummezgla, nedz skaitītāja. "Kā rezultātā redzam, ka, neskatoties uz to, ka Sventes vidusskola ir daudz lielākā kvadratūrā nekā pagasta dzīvojamais fonds, siltums skolā tiek patērēts 45 % apmērā no visa pārējā siltuma apjoma, kas tiek saražots katlu mājā. Šeit, protams, ir jādomā pagastu pārvaldei, kā rīkoties tālāk", tā A. Kucins. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)