Banner 980x90

Belte: papildu finansējumu prasām tikai saturam

Desmit miljonus latu administratīvās kapacitātes stiprināšanai no nākamā gada valsts budžeta bija iecerējusi prasīt iepriekšējā VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valde, bet pašreizējā uzņēmuma vadība prasa tikai 1,25 miljonus latu saturam un tehnoloģijām, pilsētas informācijas portālu tīklam norāda LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

"Plašsaziņas līdzekļos trešdien, 31.jūlijā, atsaucoties uz informāciju Finanšu ministrijas mājas lapā, izplatīta informācija, ka Latvijas sabiedriskie mediji, tai skaitā VSIA Latvijas Televīzija (LTV), no valdības pieprasījuši finansējumu - papildu 10 miljonu Ls administratīvās kapacitātes stiprināšanai," informē Belte, uzsverot, ka kategoriski nepiekrīt šādai datu interpretācijai, jo tā neatspoguļo reālo situāciju un būtībā neatbilst patiesībai.

"10 miljonu latu pieprasījums tika izstrādāts un iesniegts šā gada janvārī, kad savus pienākumus pildīja iepriekšējā LTV valde," uzsver Belte, papildinot, ka pašreizējā valde uzskata - uzņēmumā būtiski ir mainījušās prioritātes.

Viņa uzsvēr, ka sabiedrībai ir būtiski izprast, kādiem mērķiem tieši sabiedriskais medijs prasa līdzekļus un sniegt detalizētu skaidrojumu, ko vēlos nodrošināt, lai nerastos pārpratumi, minējumi un neskaidrība. Belte arī akcentē, ka pašreizējā LTV valde ir pieprasījusi papildu 1,25 miljonus latu.
No papildu pieprasītajiem līdzekļiem investīcijas tehnoloģijās ir 266 000 latu, satura licences 100 000 latu, lielie satura projekti ("Rīga - 2014" ietvaros "Eiropa dzied", Europen film Awards u.c.) 85 000 lati, jaunie multimediju raidījumi (ziņas un info, kultūra, sports, izglītība un vērtīborientējošā kultūra, jauniešu un bērnu raidījumi un izklaide) - 711 000 lati.

"Jāņem vērā fakts, ka kopš 2008. gada būtībā sabiedriskā medija finansējums un atbalsts no valsts ir tikai mazinājies. Ja Latvijas valsts vēlas saglabāt sabiedriskā medija vietu Latvijas informatīvajā telpā, šī situācija ir jāmaina un medijam jāaug gan kvalitātes, gan daudzveidības un efektivitātes ziņā," stāsta Belte.

Kā liecina dati, Valsts dotācijas VSIA LTV 2008.gadā bija 9,6 miljoni latu, 2009.gadā - 8,3 miljoni latu, 2010.g.adā 7,1 miljoni latu, 2011.gadā – septiņi miljoni latu, kas liecina, ka kopš 2008.gada finansējums ir mazinājies par 2,6 miljoniem latu. Kopš 2006.gada nav bijis plānveidīgu investīciju ražošanas tehnoloģijās.

"Laikā, kad Latvijas informatīvajā telpā arvien lielāku un dominējošāku vietu iekaro citu valstu televīzijas, īpaši būtiski ir stiprināt nacionālos medijus, pastiprināti rūpējoties par to satura kvalitāti, daudzveidību un piesaistot talantīgus un profesionālus žurnālistus un programmu veidotājus, kuri spētu mainīt šo situāciju un ar savu darba kvalitāti nodrošināt, lai Latvijā arvien vairāk cilvēku atgrieztos pie vērtībām, kurās balstās Latvijas valsts pastāvēšana," skaidro Belte.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)