Banner 980x90

Skolēnu izglītošanai par Latvijas okupāciju piešķirti 14 000 eiro

Lai izglītotu skolēnus par Latvijas okupāciju un veicinātu Latvijas vēstures kā daļas no Eiropas kopējās vēstures apzināšanu, izpēti un izpratni, Latvijas Okupācijas muzejam piešķirti 14 000 eiro.

Kā norādīts Kultūras ministrijas (KM) mājaslapā, Okupācijas muzejam paredzēts izstrādāt un ieviest mācību un metodiskos materiālus par sabiedrībā aktuāliem un pretrunīgiem vēstures jautājumiem un izglītot Latvijas izglītības iestāžu, tostarp mazākumtautību izglītības iestāžu, skolotājus par to izmantošanu.

Lai to nodrošinātu, paredzētas metodikas nodarbību "Latvijas vēstures mantojums. Pagātne. Šodiena." ieviešana. To plānots darīt, organizējot vienu līdz divus skolotāju seminārus Okupācijas muzejā, izmantojot dokumentālo filmu "Pretrunīgā vēsture" un iesaistot vismaz 30 skolotājus no visas Latvijas.

Paredzēts nodrošināt arī projekta "Dažādas tautas - kopīga pieredze" mācību materiālu ieviešanu Latvijas izglītības iestādēs, organizējot trīs skolotāju apmācību seminārus.

Okupācijas muzejam uzdots rīkot 6.-12.klašu skolēniem izbraukuma nodarbības un atklātas diskusijas par Latvijas Republikas dibināšanu un neatkarības atjaunošanu, par Latviju Otrā pasaules karā un Latvijas okupāciju, izmantojot dažādas tematiskās dokumentālās filmas vai filmu fragmentus.

Okupācijas muzejs plāno organizēt trīs ar valsts svētkiem vai atceres dienām saistītus pasākumus Okupācijas muzejā skolēniem un citiem interesentiem, kā arī apmēram 30 tematiskās izbraukuma nodarbības "Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana" Latvijas izglītības iestādēs, iesaistot vismaz 2000 skolēnu. Muzejs sagatavos un īstenos izbraukuma nodarbību "Padomju deportācijas" vismaz desmit Latvijas izglītības iestādēs, tajā skaitā mazākumtautību izglītības iestādēs, iesaistot vismaz 500 skolēnu.

Par piešķirto finansējumu plānots arī izveidot jaunu "Nākotnes nama" ekspozīciju Okupācijas muzejā, atbilstoši skolēnu nodarbību vajadzībām, iesaistot darba grupā Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas darbiniekus. Finansējumā paredzēta Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas interneta vietnes "www.omip.lv" uzturēšana, papildināšana, tekstu tulkošana krievu, angļu un vācu valodā. Plānota arī vismaz trīs muzejpedagoģisko nodarbību tulkošana, materiālu sagatavošana un īstenošana svešvalodās.

Līdz nākamā gada jūnija beigām paredzēts izstrādāt un ieviest programmu integrētām Okupācijas muzeja nodarbībām un nodrošināt pieejamību skolēniem no dažādiem Latvijas reģioniem, tostarp nodrošināma ceļu izdevumu segšana vismaz 1000 skolēnu no vismaz 30 izglītības iestādēm.

Jau ziņots, ka izstāde "Dažādas tautas - kopīga pieredze" tiks bez maksas piedāvāta Latvijas skolām, muzejiem, bibliotēkām un kultūras centriem. Ceļojumu pa Latviju izstāde sāka 16.aprīlī Rīgas Juglas vidusskolā.

Izstādes pamatā ir ideja, ka Baltijas jūras reģiona valstis - Latviju, Igauniju, Somiju un Zviedriju - gadsimtiem ilgi ir vienojusi kopēja jūra, līdzīgs klimats un kopēja vēsture, bet vienota Baltijas jūras valstu attīstība ir pārtrūkusi vairāk nekā pirms 50 gadiem, vardarbīgi sadalot Eiropu un nošķirot valstis ar dzelzs priekškaru.

Pērn decembrī 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība sadarbībā ar Latvijas okupācijas muzeju realizēja projektu "Vienotas 20.gadsimta vēstures izpratnes veicināšana", kurā veicināja Latvijas divkopienu sabiedrības integrāciju un vienotu 20.gadsimta vēstures notikumu izpratnes bāzi. Projekta mērķa grupa bija bērni un jaunieši (10.-12.klašu skolēni) gan latviešu, gan mazākumtautību skolās visā Latvijā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)