Pukinsks: Nepatīkami, ka Daugavpils Futbola skolas lietā tiek pieminēts Gavrilova vārds

Rīga, 13.nov., LETA. Latvijas Futbola federācijai (LFF) ir nepatīkami, ka Daugavpils Futbola skolas lietā tiek pieminēts savulaik rezultātu ietekmēšanā apsūdzētā Oļega Gavrilova vārds, uzskata LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā no amata uz dienesta pārbaudes laiku tika atstādināts Daugavpils Futbola skolas direktors Nauris Mackevičs, jo pašvaldībai radušās aizdomas par darbībām, kas saistītas ar iespējamiem daudzkārtējiem finanšu pārkāpumiem.

"Komunicējām ar Daugavpils Futbola skolas pārstāvjiem un šobrīd mani mulsina šīs izmaiņas, kas šajā klubā notiek," aģentūrai LETA sacīja Pukinsks. "No profesionālā viedokļa līdz šim klubam un no amata atstādinātajam direktoram Mackevičam nebija ko pārmest, jo visas prasības tika izpildītas, komunikācija bija profesionāla un dokumentācija bija atbilstoša."

Daugavpils Futbola skolas pārstāvji pārmet, ka Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Rihards Eigims šādā veidā cenšas palīdzēt bijušajam Daugavpils "Dinaburga" prezidentam Gavrilovam, kurš ir apsūdzēts spēļu rezultātu ietekmēšanā.

Savukārt šobrīd sporta skolas direktora amatā ieceltais Aleksandrs Vlasovs savulaik arī bija iesaistīts krimināllietā par spēļu rezultātu sarunāšanu, taču viņa vaina netika pierādītā.

"Šobrīd aizdomas un neizpratni par šo situāciju rada fakts, ka kluba vadībā ir nonācis cilvēks, kurš ir bijis aizdomās turamo statusā, līdz ar to reputācija un kompetence ir apšaubāma, lai vadītu organizāciju," apgalvoja Pukinsks. "Grūti saprast, kur šeit ir taisnība un skaidrāk to zināsim tad, kad būs zināmi konkrēti fakti, jo bez tiem mēs nevaram izdarīt secinājumus un pieņemt lēmumus."

Pamatojot Mackeviča atstādināšanu, Daugavpils pašvaldībā skaidroja, ka pēdējo divu gadu laikā direktora darbību rezultātā Daugavpils pašvaldības budžetam, iespējams, nodarīts materiālais kaitējums. Visu apstākļu noskaidrošanai un pārbaudei un pašvaldības budžetam iespējamā nodarītā kaitējuma noteikšanai Mackevičs no amata pienākumu pildīšanas bez darba algas saglabāšanas atstādināts no 9.novembra līdz 8.janvārim.

Savukārt Eigims apgalvoja, ka Gavrilovam neesot saistības ar notikumiem ap Mackeviču, un skolas direktora atstādināšanas mērķis esot "kārtības un disciplīnas ieviešana"

LFF rakstīs vēstuli Daugavpils pašvaldībai ar lūgumu skaidrot šo situāciju.

"Šobrīd katra puse viena otrai centīsies situāciju padarīt sarežģītāku, turklāt nepatīkami, ka šajos jautājumos vispār tiek pieminēts Gavrilova vārds. No LFF puses joprojām ir spēkā lēmums, kura ietvaros viņš ir atstādināts no tiesībām piedalīties jebkādās ar futbolu saistītās aktivitātēs," atklāja organizācijas ģenerālsekretārs.

"Mūs visvairāk uztrauc tas, ka šī situācija var traucēt Daugavpils Futbola skolas attīstībai un principā to brucināt. Daugavpilī ir spēcīga akadēmija, kurā ir ļoti labi attīstīta jauniešu futbola sistēma, tādēļ tas rada zināmas bažas. Viņi iepriekš bija virslīgā un arī šobrīd redzam, ka viņi stiprina savu sistēmu un uzņem apgriezienus, lai atgrieztos Latvijas spēcīgāko komandu pulkā."

Izglītības iestāde dibināta 2016.gadā kā profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde "Futbola centrs Daugavpils", bet šogad nosaukums mainīts uz Daugavpils Futbola skolu. Pašlaik skolā mācās 455 bērni 32 mācību-treniņu grupās.