Banner 980x90

Notiks "Erasmus+" programmas 35 gadu jubilejai veltīts festivāls

Šo piektdien, 16. septembrī, Rīgā, Kalnciema kvartālā no pulksten 13.00 līdz 21.00 notiks "Erasmus+" programmas 35 gadu jubilejai veltīts festivāls, ko organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Pasākumā piedalīsies "Erasmus+" projektu īstenotāji, dalībnieki un sadarbības partneri. Festivālā paredzēta plaša programma, kurā īpaša uzmanība būs veltīta "Erasmus+" prioritātēm  iekļaušanai, digitālajai pārveidei, zaļajai domāšanai un līdzdalībai demokrātiskajos procesos.

Pasākuma laikā ikviens interesents varēs piedalīties diskusijā "Erasmus+ iespējas un ieguvumi" un pārbaudīt savas zināšanas par programmu, piedaloties viktorīnā. Apmeklētājus priecēs arī improvizācijas teātra priekšnesums, savukārt vakara noslēgumā svētku noskaņu radīs grupa “Sudden Lights”. Visas dienas garumā būs iespēja iesaistīties radošajās darbnīcās, izmēģināt savus spēkus virtuālās sporta aktivitātēs, kā arī iemūžināt programmas svētku brīdi foto stūrī. Vairāk informācijas VIAA un Erasmus+ Latvija mājaslapās.

Dita Traidās, VIAA direktore: “Esam gandarīti par "Erasmus+" programmas sasniegumiem šo gadu laikā. Programma tagad ir vēl pieejamāka un paplašinājusi iespēju loku, arī veiksmīgi pielāgojoties pēdējo gadu izaicinājumiem. Tā kļuvusi par nozīmīgu un neatņemamu mūsdienu izglītības daļu, paverot iespējas tūkstošiem cilvēku gūt vērtīgu starptautisku pieredzi un iedzīvinot kopīgas Eiropas vērtības. Aicinām ikvienu, kuram ir tuvs "Erasmus+", nosvinēt šos svētkus kopā ar mums.”

VIAA administrē "Erasmus+" programmas izglītības un mācību virzienu, sniedzot iespēju doties ārvalstu mobilitātē augstākās izglītības studentiem un mācībspēkiem, profesionālās izglītības audzēkņiem un personālam, skolēniem un pedagogiem, kā arī pieaugušo izglītības dalībniekiem un personālam. Turklāt līdz ar 2023. gada "Erasmus+" konkursu VIAA uzsāks arī programmas sporta jomas administrēšanu Latvijā.

"Erasmus+" ir Eiropas Komisijas Izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma, kas izveidota 1987. gadā un Latvijā darbojas kopš 1998. gada. Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par "Erasmus+" īstenošanu Latvijā, savukārt VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina "Erasmus+" programmas ieviešanu.

Kopš programmas pirmsākumiem Latvijas izglītības iestādes ir nosūtījušas uz citām valstīm un uzņēmušas pie sevis vairāk nekā 85 tūkstošus cilvēku. Paplašinoties programmas piedāvātajām iespējām, programmas finansējums ik gadu palielinās, 2022. gadā sasniedzot vairāk nekā 27 miljonus eiro.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu