Kvalitatīvas atpūtas pašas svarīgākās sastāvdaļas: matracis, virsmatracis un gultas veļa

Mēs visi labi zinām, ka kvalitatīva atpūta naktī nodrošina mums labu garastāvokli, spēju strādāt un vispārēju labsajūtu. Tomēr nepietiek vien ar iešanu gulēt agrāk, lai nodrošinātu labu atpūtu. Mūsu gulēšanas pamatne – matracis – būtiski ietekmē mūsu miega kvalitāti. Eksperti no uzņēmuma "Lonas", matraču ražotāja ar daudzu gadu pieredzi, konsultē, kurus kritērijus ņemt vērā kā pirmos.

Kuri matrači ir augstas kvalitātes?
Šis jautājums, visticamāk, bieži rodas cilvēkiem, kuri domā par vecā matrača nomaiņu. Matrača kvalitāte atklājas caur vairākiem dažāda veida elementiem: ražošanā izmantotajiem materiāliem un tehnoloģijām, iekšējās konstrukcijas un, protams, amatnieku darba. Tomēr ir ļoti svarīgi saprast, ka pat augstākās klases matracis nebūs ērts un negarantēs labu atpūtu, ja tas neatbildīs konkrēti jūsu miega ieradumiem un ķermeņa vajadzībām.

"Lonas" eksperti uzsver, ka kvalitatīvi gultas matrači – pirmām kārtām un galvenokārt – ir tie, kurus mēs izvēlamies atbildīgi, tam veltot pietiekami daudz laika un uzmanības. Tāpēc "Lonas" speciālisti komunicē ar saviem klientiem un ņem vērā pat vissīkākās detaļas, kas saistītas ar viņu miega problēmām. Katrs matracis tiek izgatavots individuāli atbilstoši klienta vajadzībām, un lielākā daļa produkcijas tiek izgatavota ar rokām. Tāpēc vienlaikus tiek ražots tikai viens matracis, tādējādi nodrošinot katra produkta kvalitāti un ilglaicīgumu.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties savu miega bāzi?
Neatkarīgi no tā, vai jūs iepērkaties īstā veikalā vai tiešsaistē, jūs atradīsiet plašu iespēju klāstu, un jums būs virkne jautājumu, kas nemaz nav veltīgi. Pirms sākat meklēt matraci, apdomājiet savas vajadzības un miega kvalitātes problēmas. Dažiem tā var būt svīšana naktī, muguras vai muskuļu sāpes, bet citiem – kaitinošās alerģijas. Labi zinot, kur slēpjas sliktā miega cēloņi, ir daudz vieglāk atrast pareizo matraci.

♦ Matrača veids
Mūsdienās matrači var būt ļoti dažādi – izgatavoti no lateksa, uz kabatu atsperu bāzes vai viskoelastīgi. Un katrs no tiem var atrisināt atšķirīgu miega problēmu. Tiem, kas sūdzas par svīšanu naktī, "Lonas" speciālisti iesaka meklēt tādu matraci, kas palīdzētu atdzist, piemēram, atsperu matračus. Tiem, kas vēlas atbrīvoties no alerģijām, vislabāk ir izvēlēties antialerģisku matraci, piemēram, izgatavotu no lateksa. Viskoelastīgie matrači ieteicami tiem cilvēkiem, kas mokās ar muskuļu vai muguras sāpēm.

♦ Izmērs
Šķiet, ka izmērs daudziem cilvēkiem ir vismazāk uzmanību piesaistošais elements, izvēloties matraci. Tomēr tas ir ne mazāk svarīgs kā jūsu matrača veids. Gultas matrači, kas ir par mazu, var ātri sākt kaitināt, jo tie atstāj spraugu gultas rāmī, savukārt, ja matracis ir pārāk liels – tas sabojās guļamistabas kopējo izskatu, jo gultas veļa to nespēs pareizi nosegt. Komforta meistari iesaka nesteigties un vispirms novērtēt nepieciešamā matrača izmēru, lai jums nevajadzētu uztraukties par steigā iegādātās preces atgriešanu atpakaļ veikalā.

♦ Cietība
Tas ir viens no vissvarīgākajiem un visprasīgākajiem kritērijiem. Jūsu nakts miega kvalitāti un komfortu nosaka tieši matrača cietība. Atbilstoši cietības pakāpei matrači parasti tiek iedalīti 3 galvenās grupās: mīkstas, vidēji cietas un cietas miega pamatnes. Matraci ieteicams izvēlēties atbilstoši savam vai gultasbiedra ķermeņa svaram, lai miega laikā saglabātu pareizu ķermeņa stāvokli. Mīkstie matrači parasti ir domāti tiem, kas sver līdz 90 kg, vidēji cietie – tiem, kas sver no 90 līdz 110 kg, savukārt cieta gulēšanas pamatne ir nepieciešama cilvēkiem, kas sver 110 kg un vairāk.

Kad un kāpēc jums nepieciešams virsmatracis? 
Gadījumos, ja jums ir jāuzlabo savas guļamvietas pamatne, taču jauns matracis nav pareizā izvēle, īpaši noderīgs būs virsmatracis, kas paredzēts kļūdu labošanai un jūsu gulēšanas bāzes izlīdzināšanai. Tas rada daudz labākus apstākļus kvalitatīvai atpūtai, it īpaši, ja parasti guļat uz veca izvelkamā dīvāna. Tāpat arī virsmatrači ir lieliski piemēroti tiem, kas nevēlas iegādāties jaunu matraci, bet uzskata, ka ir pienācis laiks uzlabot savu veco matraci. Virsmatrači ir mīksti, izturīgi attiecībā uz gulēšanas pamatnes konstrukciju, un tiem piemīt koriģējošas īpašības. Turklāt tie ir plānāki nekā parastie matrači, padarot tos īpaši kompaktus. Tie ir piemēroti pārāk cieta matrača mīkstināšanai vai vecā matrača dobo vietu paslēpšanai un izlīdzināšanai.

"Lonas" eksperti iesaka pievērst uzmanību virsmatrača biezumam. Šis aspekts ietekmē arī miega kvalitāti naktī. Virsmatračus parasti iedala 3 dažādās grupās: 3 cm, 5 cm un 7 cm biezi.
• 3 cm biezs virsmatracis – visplānākais variants. Tos visbiežāk izmanto, lai aizsargātu dīvānu vai jaunu matraci no intensīva nodiluma un lai mīkstinātu dīvāna izciļņus, spraugas vai savienojošās daļas. Plāns virsmatracis šajā gadījumā ir lielisks risinājums.
• 5 cm biezi virsmatrači ir stiprāki, sniedzot ķermenim lielāku atbalstu. Šāda biezuma virsmatracis ir laba izvēle pāriem ar dažādām miega vajadzībām, piemēram, viens vēlas lielāku komfortu, savukārt otrs – spēcīgāku ķermeņa atbalstu.
• 7 cm virsmatracis ir visbiezākais. Speciālisti iesaka šo variantu tiem, kas meklē optimālu risinājumu, lai uzlabotu savu veco matraci vai dīvāngultu. 7 cm biezums nodrošina nepieciešamo ķermeņa atbalstu un novērš nepatīkamus izciļņus vai dobas vietas gultā vai pašreizējā matracī.

Gultas veļas nozīme jūsu miega kvalitātē
Ja domājat, ka gultas veļa neietekmē miega kvalitāti – jūs maldāties. Mūsu atpūtu ietekmē segas biezums, spilvena mīkstums un mūsu gultas veļas audums. Piemēram, sintētiskā gultas veļa apgrūtina ķermeņa temperatūras regulēšanu, tāpēc, kad mēs guļam zem sintētiskas gultas veļas, mēs vairāk svīstam un pamostamies biežāk, jo ķermenis nespēj sasniegt optimālo temperatūru, kas piemērota gulēšanai. Pārāk mīksts spilvens savukārt var izraisīt kakla sāpes. Tātad, ja esat nomainījuši matraci, nopirkuši virsmatraci, bet joprojām nevarat labi izgulēties – mēģiniet nomainīt gultas veļu. Meklējiet dabīgus audumus – kokvilnu vai linu. Tie palīdzēs regulēt ķermeņa temperatūru naktī, lai jūs gulētu mierīgāk un dienas laikā justos labi atpūtušies.

"Lonas" speciālisti, kas pazīstami arī kā komforta meistari, atgādina, ka miega kvalitāte ir atkarīga no sliktas atpūtas un pastāvīga noguruma cēloņu apzināšanas. Izanalizējiet savas pašreizējās miega problēmas, un matrača vai gultas veļas izvēle būs viegls un ātrs risinājums. Ieguldiet naudu savā atpūtā un labsajūtā!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu