Kā skaisti un praktiski iekārtot virtuvi, lieki nepārtērējoties?

Virtuve tradicionāli ir katras mājas svarīgākā telpa, kas ikdienā tiek arī intensīvi lietota. Lai arī parasti, domājot par virtuvi, mēs vispirms iedomājamies mēbeles un virtuves tehniku, tikpat svarīgi ir sīkumi, kas virtuvi padara ērtu, funkcionālu un ilgspējīgu. Pārdomāta virtuves iekārtošana sniegs lielu gandarījumu visiem ģimenes locekļiem. Turpinājumā daži padomi skaistam un praktiskam rezultātam. 

Izlietne
Ap izlietni un plīti vienmēr valda vislielākā rosība. Lai būtu ērti pie tās darboties, jāizvēlas savām vajadzībām atbilstoša izmēra izlietne un funkcionāls jaucējkrāns. Ja virtuvi iecerēts renovēt, tad vislabāk izmantot jau esošo izlietni un nomainīt jaucējkrānu. Laba izvēle ir jaucējkrāns ar iebūvētu mehānismu, kas ietaupa ūdeni un enerģiju un spēj samazināt ūdens patēriņu, neietekmējot spiedienu. 

Ja lēmums tiek pieņemts par izlietnes maiņu, tad praktiskāka būs dubultā izlietne. Tā atvieglos ēdiena gatavošanas procesu, jo vienā izlietnes daļā var mazgāt dārzeņus, bet otrā novietot traukus.

Ja iespējams, izlietni var novietot pie loga, jo raudzīties pa logu, mazgājot traukus, ir patīkamāk, nekā skatīties sienā.

Darba virsma
Darba virsmai vajadzētu atrasties aptuveni 30 centimetru attālumā no izlietnes. Darba virsmas optimālais platums no 80 līdz 120 centimetriem. Garums, cik atļauj virtuves izkārtojums, lai pēc tam nebūtu jāknapinās un jānožēlo, ka pie tās ērti var darboties tikai viens cilvēks. 

Turpat zem darba virsmas izvietojas pilnībā atveramas atvilktnes ar galda piederumiem un virtuves darba instrumentiem. Daļēji problēmu ar darba virsmas izmēru atrisina atsevišķa „sala”, pie kuras ir ērti darboties un apakšējos plauktos izvietot retāk izmantojamu virtuves aprīkojumu.

Atvērtie plaukti 
Svarīgi izvēlēties arī pārdomātas mēbeles. Piemēram, atvērtie plaukti palīdzēs organizēt virtuves piederumus, traukus un aprīkojumu, kā arī ietaupīs daudz līdzekļu. Atvērtos plauktos sīklietu glabāšanai noderēs pīti grozi, tajās ievietotās lietas būs labi pārskatāmas. 

Atjautīgi var izmantot sienas un plauktus, lai ar dažādiem palīgelementiem – āķiem, klipšiem, stieņiem – stiprinātu dažādus ēst gatavošanas instrumentus, kam jābūt viegli aizsniedzamiem, bet ikdienā nav jāatrodas uz darba virsmas.

Apgaismojums
Virtuvē ir nepieciešams labs lokāls apgaismojums darba virsmai un silts, aicinošs kopējais apgaismojums.

Rozetes
Pie darba virsmas ir jābūt pietiekami daudzām rozetēm, lai varētu vienlaicīgi pieslēgt vairākas virtuves tehnikas vienības.

Furnitūra
Daudziem minimālisma virtuves modeļiem ir raksturīgi skapīši un atvilktnes, kas atveras ar atspiedēju. Minimālisma stilā veidotās skapīšu fasādes bez rokturiem izskatās vizuāli pievilcīgi, bet nav praktiskas un ir grūti kopjamas. Tāpēc apdomājiet kārtīgi, kuri no piedāvātajiem furnitūras risinājumiem atbilst jūsu vajadzībām. 

Bufete
Jebkurā virtuvē, pat modernā, ja to atļauj telpas izmērs, iederēsies īpaša trauku bufete ar stiklotām durtiņām un pārskatāmiem plauktiem. Bufetes var piemeklēt jebkura izmēra un stilistikas. Ja ir iespēja, tad atjaunota mēbele virtuvei piedos īpašu noskaņu. 

Bufetes stiklotajā daļā parasti izvieto skaistākos traukus un glāzes. Atvērtajos plauktos – dekoratīvus interjera priekšmetus, vāzes un traukus. Bufetes apakšējā daļa ir slēgta, ar atveramām durtiņām un atvilktnēm. Bufete tiek izmantota greznāko trauku un galda piederumu, galdautu un salvešu glabāšanai.

Integrēta tehnika
Integrēta (iebūvēta) tehnika ir dārga ekstra, lai gan tai ir priekšrocības, kas aizņemt mazāk vietas. Plānojot tehnikas iegādi, svarīgi salīdzināt brīvi stāvošas tehnikas un integrētas tehnikas izmaksas.

Kopšana
Lai virtuves mēbeles pēc iespējas ilgāk izskatītos kā jaunas, regulāri jārūpējas par to kopšanu. Telpā ir gan mitruma tvaiki, karstums un tauku daļiņas, tādēļ jāierīko tvaika nosūcējs un svarīgi padomāt par ventilāciju. 

Plašu mēbeļu un sadzīves tehnikas klāstu virtuves iekārtošanai atradīsi interneta veikalā Xnet.lv. Iepērcies ērti un izdevīgi! 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu