Kā izvēlēties pašgaitas zāles pļāvējus un trimmerus-krūmgriežus

Šis pavasaris mūs nav lutinājis ar sauli un siltumu, bet zāles augšanu tas netraucē. Zāles pļāvēji un trimmeri krūmgrieži tiek iedalīti trīs kategorijās: benzīna, elektriskie un akumulatora. 

Lai atvieglotu zāles pļaušanu, ieteicams izmantot zāles pļāvējus-pašgājējus, kas ļaus veikt darbu ātrāk un saudzēs gan jūsu veselību, gan enerģiju. Lai izvēlētos tieši jums nepieciešamo dārza tehniku teritorijas kopšanai, vispirms vajadzētu novērtēt pļaujamās teritorijas platību. Nākamais solis – izvērtēt ierīces funkciju nepieciešamību.

Pašgaitas jeb zāles pļāvēji pašgājēji
Kā jau liecina nosaukums, šāda veida zāles pļāvējs pats pārvietojas uz priekšu. Izvēloties zāles pļāvēju internetā, ieteicams izmantot konkrētās preces vispārīgo informāciju, lai noskaidrotu zāles pļāvēja gaitu, tātad tas ir pašgājējs vai nav.
Darbības princips. Pašgājējas ierīces priekšrocība ir tāda, ka tās riteņi griežas bez papildu palīdzības, tātad nav jāstumj.
Jauda. Ierīces darbība ir atkarīga no tā jaudas, jo lielāka jauda, jo vienmērīgāka tā darbība un lielāka darba veiktspēja.
Pļaušanas platums un pļaušanas augstums jāizvēlas atbilstoši zāliena tipam. 
Korpusa materiāls. Korpuss var būt izgatavots no plastmasas vai metāla. Zāles pļāvēji-pašgājēji ar plastmasas korpusu darbosies klusāk, bet būs piemēroti zemas intensitātes darbam. Metāla korpuss jāizvēlas tādos gadījumos, kad nepieciešams pļaut zāli lielākās platībās. 
Darba režīms. Tās ir zāles savākšanas, mulčēšanas vai sānu izmešanas funkcijas. Pašgājēja funkcija modeļiem ar savācējgrozu ir svarīga, jo ir vieglāk zāli nogādāt tai paredzētajā vietā. 
Riteņi. Lielāki pļāvēja riteņi dod iespēju vieglāk pārvietoties pa nelīdzenu un cietāku virsmu, padarot ērtāku manevrēšanu. Riteņi, kas uzstādīti uz lodīšu gultņiem, garantē vieglu ierīces gājienu. Riteņu diski var būt izgatavoti no plastmasas, tērauda vai alumīnija. 
Papildu funkcijas. Tie var būt ergonomiski rokturi, kas ļauj ērtāk veikt darbu un ir parocīgi pārvadāšanai. Tā var būt arī pļaušanas augstuma maiņa vai griešanas ātruma maiņa. Papildu funkcijas nosaka arī iekārtas cenu, tādēļ pirms izvēles izdarīšanas nepieciešams rūpīgi izvērtēt šo funkciju nepieciešamību. 

Kā izvēlēties trimmeri-krūmgriezi? 
Trimmeri-krūmgrieži palīdzēs sakopt gan dārzu, gan zaļo zonu ap māju, jaunaudzes vai citas teritorijas, veicot darbības, ko nespēj nodrošināt zāles pļāvēju funkcijas. 

Izvēloties jūsu vajadzībām atbilstošu modeli, jāpievērš uzmanība šādiem faktoriem:
Izmērs un svars. Trimmera-krūmgrieža izmērs ir atkarīgs no tā veida un jaudas. Vieglāki būs akumulatora vai elektriskie trimmeri- krūmgrieži, bet benzīna trimmeri būs smagāki.

• Jauda. Elektriskajiem un benzīna trimmeriem-krūmgriežiem jauda tiek norādīta vatos (W), akumulatora ierīcēm tā tiek norādīta voltos (V). Benzīna trimmeru-krūmgriežu jauda parasti ir lielāka, tādēļ tos vajadzētu izvēlēties vairāk aizaugušu teritoriju kopšanai. Nelielas platības kopšanai piemērotāki būs elektriskie un akumulatora trimmeri-krūmgrieži. Tomēr jārēķinās ar to, ka būs nepieciešama piekļuve elektrībai vai otrs akumulators.

Pļaušanas platums. Parasti preces aprakstā pļaušanas platums tiek norādīts milimetros (mm). Trimmeri-krūmgrieži, kuriem pļaušanas platums ir lielāks par 400 mm, ļaus nopļaut pāraugušu zāli un arī teritorijā nevajadzīgos krūmus.

• Kāta forma un rokturis, kas palīdzēs darbu veikt ērti un viegli. 

• Aizsargs, kas nodrošinās lietotāja drošību, pasargājot no iespējamajiem negadījumiem pļaušanas laikā. 

Izvēloties dārza tehniku interneta veikalā 220.lv, iespējams atrast vajadzīgo ierīci zaļās zonas kopšanai. Izmatojot lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus, kategorijā "dārza tehnika", atrodami zāles pļāvēji-pašgājēji, trimmeri-krūmgrieži un citas ierīces dārza darbiem. Veiksmīgu pirkumu!  

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu