Atraktīva vasara piemājas baseinā – kā izvēlēties dārza peldbaseinu?

Karstas vasaras svelme liek mums meklēt veldzējošu patvērumu. Citiem ir iespēja doties uz jūrmalu, citam pie mājas netālu ir ezers vai upe, turpretim kādam nav nevienas no šīm iespējām, tāpēc nākas meklēt savu risinājumu. Āra baseins dārzā ir labs ilgtermiņa ieguldījums, kas priecēs ne tikai pašu, bet arī ciemiņus un bērnus. 

Dārza baseinus var uzstādīt jūsu dārzā vai pagalmā, tādējādi rodot iespēju atpūsties un veldzēties ūdenī, nekur tālu neejot. Baseinu izmēri, veidi un iespējas ir dažādas. Lai neapjuktu piedāvājumu klāstā, esam sagatavojuši nelielu baseinu iegādes ABC. Par to lasiet turpinājumā!

Kas jums būtu jāzina par piemājas dārza peldbaseiniem pirms to iegādes?
• Vispirms jau svarīgākais, kas ir jāsaprot, kādam mērķim vēlaties iegādāties baseinu – iespēja atvēsināties karstā dienā, dzerot kokteiļus ar draugiem; ģimenes baseinu, kur pabūt visiem kopā; baseins bērniem vai pat vieta, kur bērniem mācīties peldēt? Atbildot sev uz šo jautājumu, jūs sapratīsies, ka ne katrs baseins būs attiecīgajam mērķim atbilstošs.

• Baseins, kurš ir piemērots dārzam vai pagalmam un kurš ir piepūšams vai karkasa, ir piemērots ģimenēm, kurām ir svarīgs ekonomisks risinājums ilgtermiņā, jo šāda tipa baseinu jūs varēsiet vienmēr iztīrīt un sapakot, ja pārvāksieties vai sezona būs beigusies. Taču baseini, kas ir iebūvēti, vienmēr tur paliks, turklāt tie prasa diezgan lielus finansiālus līdzekļus gan to kopšanā un uzturēšanā, gan arī izbūvē. 

• Iebūvēts baseins var prasīt ne tikai lielus finansiālus līdzekļus, bet arī platību, turpretim peldbaseini vai karkasa baseini neaizņem daudz vietas un, tos pērkot, varat pielāgot atvēlēto platību savai dārza teritorijai.

• Ātra uzstādīšana un nojaukšana – dārza peldbaseini neprasīs no Jums mēnešiem ilgu uzraktu dārzu un būvniecības darbus, tie prasīs vien pāris minūtes to uzbūvē un nojaukšanā.

• Ir četru veidu dārza baseini – piepūšamie, karkasa, bērnu baseini un atpūtas baseini. 
     → Piepūšamais baseins ir viegli piepūšams, to var novietot sev vēlamā vietā ērti un ātri, turklāt tos ir viegli uzglabāt, izpūšot gaisu ārā un ieliekot atpakaļ kastē. Šādi baseini gan nav ilgtermiņa, jo to materiāls mēdz viegli pārplīst, saskaroties ar kādu asāku priekšmetu, piemēram, asu dārza akmens šķembu vai zaru. Taču šis ir finansiāli ekonomisks variants. 
     → Karkasa baseins ir visizturīgākais un piemērots tiem, kas vēlas baseinu lietošanai vairākiem gadiem. Piedāvājumu klāstā tie mēdz būt apaļi vai kvadrātveida formā. To materiāls ir veidots no PVC plastmasas vai cinkota nerūsējošā tērauda, bet pats karkass un to trubas – no tērauda. 
     → Bērnu baseini ir viegli piepūšami, to izmērs un dziļums ir piemērots tā, lai bērns tajā būtu drošībā. Šajā baseinā peldēt nevarēs, tas drīzāk ir piemērots, lai plunčātos un atvēsinātos. 
     → Atpūtas baseini ir ar nožogojumu, tiem ir izturīgas sienas, kas visbiežāk ir ražotas no vairāku slāņu PVC plastmasas materiāla. Šie baseini ir jāpiepūš tikai vienā vietā, bet to formu uztur piepildītais ūdens. 

• Baseina kopšana nav sarežģīta, iepazīstieties ar ražotāja ieteiktajiem uzturēšanas padomiem, piemēram, kādu ķīmiju var lietot, kas būtu ieteicams tā ikdienas vai starp sezonu  kopšanā. 

• Dārza baseinus jūs varat ziemas periodā ērti novietot noliktavā vai piemājas garāžā, bet pirms tam noteikti rūpīgi iztīriet un izžāvējiet, lai dīkstāves laikā baseins nesāk no mitruma pelēt. 

Baseins paša dārzā mūsdienās nav nekas sarežģīts. Baseini interneta veikalā 220.lv ir plašā klāstā un savu izvēli varat izdarīt ar pāris klikšķiem tiešsaistē, tāpēc – lai viegla izvēle un lieliska plunčāšanās vasarā!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu