Ārsti iesaka neignorēt ādas problēmas, kā arī apmeklēt dermatologu profilaktiski

Sausi pleķi, izsitumi, nieze, ādas veidojumi – ikdienas veselības aprūpes kontekstā šīs un citas ādas problēmas nepelnīti tiek piemirstas un ignorētas, jo bieži vien nešķiet kaut kas nopietns. Tomēr jāatceras, ka āda ir mūsu lielākais orgāns, kas nosedz visu ķermeni, pasargājot to no apkārtējās vides ietekmes. Ādas veselība un izskats lielā mērā ietekmē mūsu dzīves kvalitāti gan fiziskā, gan psiholoģiskā kontekstā. Rūpēm par ādu un dermatologa apmeklēšanai vajadzētu būt tikpat ierastai lietai, kā vizītēm pie zobārsta, ginekologa, ģimenes ārsta vai cita speciālista.

Dermatologa lauciņš – ādas problēmu diagnostika un ārstēšana
Dermatologs ir ārsts, kas specializējas ādas problēmu diagnostikā un ārstēšanā. Pieredzējis dermatologs spēj nodrošināt efektīvu ārstēšanu un pacientam traucējošo ādas problēmu novēršanu ar medikamentiem, lāzeru vai citām mūsdienīgām metodēm. Ja ir sūdzības par ādas stāvokli un veselību, vislabāk nevilcināties, nenodarboties ar pašārstēšanos, bet gan doties pie dermatologa, kurš noteiks problēmas cēloņus un labākos risinājumus, lai uzlabotu pacienta dzīves kvalitāti. Nevēršanās pie ārsta var novest pie slimības saasināšanās, kas jau padara to ilgāk un dārgāk ārstējamu, kā arī var pat apdraudēt dzīvību, ja ir konstatēta onkoloģiska ādas saslimšana. 

Agrīna diagnostika ir ļoti būtiska tieši ādas vēža gadījumā. Ādas onkoloģiskās slimības kļūst arvien izplatītākas un tiek atklātas arvien jaunākiem pacientiem. Diemžēl slimība ir agresīva un grūti ārstējama, tāpēc ir svarīgi to diagnosticēt agrīnā stadijā. Pat tādi simptomi, kas pašiem var šķist nenozīmīgi, patiesībā var liecināt par nopietnāku saslimšanu, tāpēc ir būtiski konsultēties ar pieredzējušu dermatologu. 

Ikvienam vajadzētu kaut reizi pārbaudīt savas dzimumzīmes
Dzimumzīmes un tām līdzīgi veidojumi ir viens no galvenajiem melanomas jeb ādas vēža riska faktoriem. Slimība pakāpeniski, neliekot par sevi manīt, var attīstīties ilgākā laika posmā. Risku paaugstina UV staru ietekme uz ādu, solārijs, iedzimtība un citi faktori. Dermatologi rekomendē tiem, kuriem ir daudz dzimumzīmju un vēl citi riska faktori, veikt dzimumzīmju pārbaudes regulāri. Bet arī tad, ja riska faktoru nav tik daudz, ikvienam vismaz reizi mūžā būtu jāpārbauda ādas veidojumi pie dermatologa. Iespējams, ārsts rekomendēs kādu no tiek likvidēt, lai mazinātu problēmu risku nākotnē.

Ādas problēmu diagnostika un veidojumu pārbaude nav nekas sāpīgs un ilgstošs, ārsts parasti izmanto dermatoskopijas metodi, kas ļauj ieraudzīt ādu vai veidojumu daudzkārtējā palielinājumā. Tikai tad, ja ir šaubas un grūtības noteikt diagnozi, tiek nozīmēti papildu izmeklējumi, analīzes.

Dermatologs arī sniegs individuālus ieteikumus ādas kopšanai
Pie dermatologa ieteicams doties ne tikai tad, ja vajadzīga ādas problēmu diagnostika, bet arī tāpēc, lai iegūtu speciālista padomus par tieši jūsu ādas kopšanu. Piemēram, ja jums ir jutīga vai problemātiska āda, tā saulē ātri apdeg vai ir citas nianses, kas saistītas ar ādas stāvokli, dermatologs varēs ieteikt piemērotāko ādas kopšanas un aizsardzības pieeju, labākos ārstnieciskos un kopjošos līdzekļus, kas gan uzlabos ādas izskatu, gan labsajūtu. Gada siltajā sezonā aktuāla ir ādas aizsardzība no UV stariem, arī šajā ziņā dermatologs sniegs noderīgus padomus un ieteikumus, izvērtējot tieši jūsu ādas stāvokli.

Dermatologu konsultācijas klīnikā “Era Esthetic”
Era Esthetic” lāzerdermatoloģijas klīnika piedāvā pieredzējušu dermatologu konsultācijas. Klīnikas ārsti palīdzēs atrast optimālus risinājumus ādas problēmu ārstēšanai, kā arī ādas atjaunošanai un kopšanai. Pateicoties klīnikas mūsdienīgajam tehniskajam aprīkojumam, dermatologi pēc konsultācijas gatavi nodrošināt pacientiem pilnvērtīgu ādas kopšanu un tās problēmu atrisināšanu, piemērojot ādas ārstēšanas zelta standartus un izmantojot jaunākās paaudzes lāzera iekārtas, kas paredzētas gan efektīvai ādas veidojumu noņemšanai, gan citu problēmu novēršanai.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu