Banner 980x90

Zobu higiēna – veselīgam un skaistam smaidam

Mutes dobuma aprūpe neaprobežojas vien ar regulāru zobu tīrīšanu un diegošanu mājās, kā arī zobārsta apmeklējumu. Būtiska loma ir arī zobu higiēnistam. Diemžēl vēljoprojām liela daļa cilvēku šī speciālista apmeklējumu neuzskata par nepieciešamu un neizprot tā nozīmi. Taču, lai mutes dobuma kopšana būtu pilnvērtīga, ir nepieciešams veikt arī mutes higiēnu. 

Zobu higiēna – zobakmens novēršanai

Tīrot zobus ar suku un pastu, kā arī tos diegojot, visticamāk, ka grūtāk aizsniedzamajās vietās un zem smaganām būs palicis aplikums, kam birstīte un zobu diegs nespēj piekļūt. Tāpēc, lai ilgtermiņā saglabātu veselus, skaistus un baltus zobus, kā arī svaigu elpu un veselīgas smaganas, ir nepieciešams veikt zobu higiēnu, kas parūpējas par to, lai pat visgrūtāk aizsniedzamās vietas mutes dobumā tiktu atbrīvotas no aplikuma un zobakmens. 

Kad nepieciešama zobu higiēnista vizīte?

Lai kārtīgi iztīrītu visas grūti pieejamās vietas, zobu higiēna nepieciešama vienu vai pāris reižu gadā. Taču tas ir ar noteikumu, ka ikdienas zobu kopšanas rutīna tiek veikta pareizi. Protams, var pastāvēt arī dažādi individuālie faktori, kas nosaka biežāku procedūras nepieciešamību, taču par tiem tad informē zobu higiēnists.

Lūk, vairākas pazīmes, kas liecina, ka nepieciešama zobu higiēnista vizīte:

 • asiņojošas smaganas;
 • sāpīgas smaganas;
 • pastāvīgi slikta elpa;
 • dzeltenīgs vai brūns aplikums uz zobiem un mēles;
 • sarkanas vai zilganas smaganas;
 • atsegušies vai jutīgi zobu kakliņi.

Tāpat svarīgi piebilst, ka, ja ikdienā bieži dzerat melnu kafiju vai tēju, kā arī smēķējat vai savā uzturā lietojat daudz miltu un cukura pārtikas izstrādājumu, higiēnista vizīte ieteicama vismaz reizi pusgadā.

Kā notiek procedūra?

Pirmo reizi tiekoties ar pacientu, zobu higiēnists ievāc nozīmīgu informāciju gan par viņa veselības stāvokli, gan lietotajiem medikamentiem un citiem veselības jautājumiem, kas var ietekmēt speciālista darbu un viņa lietotās metodes. 

Procedūra sākas ar vizuālu mutes dobuma apskati un novērtēšanu. Tāpat pacientam tiek prasīts par sūdzībām, kas saistītas ar mutes dobuma veselību. Tālāk jau notiek aplikuma un zobakmens noņemšana ar ultraskaņu un rokas instrumentiem. Vēlāk zobi tiek pulēti ar profesionālu zobu pastu vai nopūsti ar sodas strūklu, kā arī izdiegoti un pārklāti ar fluora preparātiem. Vizītes noslēgumā pacientam tiek sniegta konsultācija ar mutes dobuma aprūpi.

Profesionāla zobu higiēna “Dr. Apines zobārstniecības klīnikā”

Profesionālai zobu higiēnai pie uzticamiem un pieredzes bagātiem speciālistiem iespējams pieteikties “Dr. Apines zobārstniecības klīnikā”. Procedūra tiek sniegta kā pieaugušajiem, tā arī bērniem. Klīnika sniedz laipnu un iejūtīgu attieksmi, rūpējoties par ikviena pacienta labsajūtu. Speciālisti nodrošina augstas kvalitātes pakalpojumus, strādājot ar mūsdienīgākajām iekārtām.

“Dr. Apines zobārstniecības klīnikas” pakalpojumu klāstā ietilpst ne tikai zobu higiēna, bet arī citi noderīgi pakalpojumi:

 • zobu pārbaude un konsultācijas;
 • zobu labošana un ārstēšana;
 • zobu protezēšana;
 • zobu ekstrakcija;
 • zobu balināšana un citi.

Pieteikties zobu higiēnista vizītes, kā arī uzzināt vairāk par pakalpojumiem varat mājaslapā apinesklinika.lv.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu