Valsts kanceleja izsludinājusi video darbu konkursu skolēniem par Eiropu

Rīga, 2.apr., LETA. Eiropas dienas gaidās Valsts kanceleja izsludinājusi skolēnu video darbu konkursu "Eiropa man ir...", kura laikā skolēnu grupas līdz 29.aprīlim aicinātas radīt video, atspoguļojot viņu izpratni par Eiropas Savienības sniegtajām iespējām tās dalībvalstu pilsoņiem, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Konkursu organizē Valsts kanceleja sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Konkurss norisināsies līdz 29.aprīlim, un tajā var piedalīties Latvijas izglītības iestāžu 8.-12.klašu skolēni. Par iesniegtajiem darbiem varēs balsot publiskajā balsojumā, veicot dalīšanos ar video ierakstu "Facebook" platformā.

Uzvarētājs tiks paziņots 13.maijā, un pirmo trīs vietu ieguvējiem tiks dāvāta iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē ar līdzfinansējumu ceļa izdevumu segšanai. Turklāt komanda, kas iegūs 1.vietu, saņems arī desmit grāmatnīcas dāvanu kartes katru 50 eiro vērtībā.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis stāstīja, ka šogad valsts pārvaldes "Atvērto durvju" dienas norisināsies pavasarī no 8.maija līdz 10.maijam.

"Tā kā 9.maijā tiks atzīmēta Eiropas diena, "Atvērto durvju" dienu laikā skolēniem parādīsim ne tikai valsts pārvaldes darba atbildīgās un aizraujošās šķautnes, bet arī izcelsim to, kā Eiropas Savienības sniegtās iespējas caurauž mūsu ikdienu un palīdz Latvijai attīstīties daudz straujāk," pauda Citskovskis. Viņš uzsvēra, ka, organizējot radošo video darbu konkursu, ir vēlme veicināt skolēnu izpratni un zināšanas par Latviju kā atbildīgu Eiropas Savienības partneri.

Šogad, 1.maijā, apritēs 15 gadu, kopš Latvija pievienojusies Eiropas Savienībai.