Banner 980x90

Universālas dāvanu idejas kolēģiem

Ikvienā darbavietā starp kolēģiem veidojas koleģiālas attiecības un viens no attiecību veidošanas aspektiem ir dāvanu došanas un svētku svinēšanas tradīcijas. Nevelti, tās ir vienas no pirmām lietām, ko noskaidrojam, uzsākot darba gaitas jaunā kolektīvā. Lai gan dāvanu pasniegšana darbavietā nav obligāta, tomēr daudzi darba kolektīvi izvēlas stiprināt savstarpējās attiecības un paust savu novērtējumu kolēģiem ar dāvanu palīdzību.

Dāvanu apmaiņa bieži notiek svētku laikā. Biroja slepenā Ziemassvētku vecīša ballīte ir piemērots notikums biroja dāvanu pasniegšanai, kurā visi vienādi dāvanas pasniedz un tās arī saņem. Tradicionāli dāvanas pasniedz dzimšanas dienās, kā arī citos notikumos. Tomēr jāņem vērā, ka dāvanai kolēģim, ja vien jūs neesat labi draugi arī ārpus darba, būtu jāatbilst vairākiem nosacījumiem.

Lūk, svarīgākie no tiem!

  • Dāvanai būtu jāatspoguļo kolēģa ieguldītā darba un laika vērtība.
  • Dāvināšana ar nolūku iegūt kādu konkrētu rezultātu, kas nav atzinības izrādīšana, patiesībā nav dāvana.
  • Dāvinot esiet personiski, bet nepārkāpiet robežas.
  • Dāvana nav veids, kā paust kritiku vai negatīvas emocijas par kolēģi vai darbavietu.
  • Kartīte ar novēlējumu ceļ dāvanas vērtību.
  • Ja šaubāties par dāvanas izvēli, pajautājiet citiem kolēģiem vai pievienojieties kopīgai dāvanai.
  • Kolēģu apdāvināšanai nederēs personiskas lietas, piemēram, smaržas, kosmētika, rotaslietas un apģērbs.
  • Ekskluzīvi saldumi un citi našķi priecēs ikvienu, tādēļ uzskatāmi par piemērotu dāvanu situācijās, kad pret dāvanu saņēmēju ir neitrāla attieksme vai kolēģi maz pazīstat.
  • Par gaumi nestrīdas, tādēļ labāk izvairīties no neparastām vai ekstravagantām dāvanām.

Vēl viena izplatīta apdāvināšanās ballīšu dilemma – kā tikt galā ar kolēģu uzstājību, lūdzot dāvanu iegādei atvēlēt lielāku summu, nekā jūs varat atļauties. Tādos brīžos labāk būt atklātam, nevis pārtērēt savu budžetu. Pareizi ir noteikt summu, kas ir pieņemama visiem. Piemēram, iegādāties dāvanas vērtībā līdz 20 EUR. Veltiet laiku un pūles, lai izvēlētos pārdomātas dāvanas katram kolēģim savā sarakstā. Lieki teikt, ka dāvanu izvēli nedrīkst atstāt uz pēdējo dienu.

Tā kā esam noskaidrojuši galvenos kritērijus dāvanu izvēlē, laiks noskaidrot labāko dāvanu topu.

Domājot par dāvanām, vislabāk ir pieturēties pie cilvēku hobijiem vai iecienītākajām aktivitātēm. 

Šajā kategorijā ietilpst vinila plate (mūzikas ierakstu kolekcionāram); kafijas vai tējas izlase (šo dzērienu cienītājam); iecienīta veikala dāvanu karte (praktiska dāvana, ar kuras izvēli grūti kļūdīties); vīna pudeļu attaisāmais (vīnu pazinējam); organizatoru komplekts datora vadu, audio austiņu glabāšanai (kolēģis, kas bieži brauc komandējumos, būs jums pateicīgs); termokrūze (aktīva dzīvesveida cienītājam, kam svarīgi, lai šķidrums saglabājas karsts ziemā un auksts vasarā);  bezvadu uzlādes dokstacija (Apple zīmola piekritējam); ēterisko eļļu iztvaicētājs (veselīga dzīvesveida popularizētājam).

Droša kategorija, no kuras izvēlēties dāvanas kolēģiem – lietas, kas saistītas ar darbu birojā. Atliek vien likt lietā savu personīgo pieredzi un novērošanas spējas, lai piemeklētu atbilstošāko dāvanu. 3-in1 bezvadu lādētājs, aromātiskais difuzors un mitrinātājs (ļoti noderīgs biroja aksesuārs, kas darbavietā rūpējas arī par gaisa kvalitāti); vizītkaršu turētājs; planšetdatora turētājs; ja kolēģis raizējas par vides ilgtspēju, uzdāviniet viņam dokumentu plauktu no koka vai pildspalvu turētāju no koka; kolēģei, kas regulāri nomet savu somu uz grīdas – noderēs pakaramais somai. Atslēgas piekariņš ar attiecīgo zodiaka zīmi mājas vai mašīnas atslēgām. Ikdienā tik nepieciešams komplekts – piezīmju klade ar pildspalvu un skārienjutīgu uzgali kolēģim palīdzēs piefiksēt visas projekta detaļas un labāk plānot savu darbu.


Šīs un vēl citas biznesa dāvanas un dāvanu idejas saviem kolēģiem atradīsiet 220.lv!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)