Trīs tēmas par kurām inteliģenti cilvēki atklāti sabiedrībā nerunā

Pixabay
Pixabay

Sarunās var apspriest visas iespējamās tēmas, bet ne visi izvēlas runāt par konkrētām lietām. Sarunu partneru izvēlētās tēmas var daudz ko pastāstīt par cilvēka personību, kā arī noteikt cik inteliģents ir cilvēks. Turpinājumā apskatīsim tēmas, kuras gudri cilvēki plašākā sabiedrībā neapspriež. 

Problēmas attiecībās

Kad atrodamies krīzes situācijā ar savu partneri, jūtam nepieciešamību padalīties ar saviem pārdzīvojumiem. Vairumā gadījumu mēs jūtamies arī atviegloti, kad esam kādam izstāstījuši savus pārdzīvojumus. Šo tēmu tomēr nevajadzētu pārrunāt sabiedrībā. Arī kolēģiem nevajadzētu stāstīt par savām problēmām ar otro pusīti, jo, pat ja tas īslaicīgi sniegs atvieglojumu, beigās tas var radīt vairāk nepatikšanu. 

Inteliģenti cilvēki neizpauž detaļas par savām attiecībām. Var pieminēt nesvarīgas detaļas, bet smagas tēmas, kā, piemēram, strīdi, ikdienas rūpes nav jāceļ galdā, vēl jo mazāk lietas, kuras attiecas uz intimitāti. Iemesls diskrētumam ir fakts, ka šāda veida atklāšanās var atklāt par Jums lietas, kuras labprātāk paturētu pie sevis. It īpaši, ja sarunu biedru nepazīstat ļoti labi, nevar zināt, kas notiks ar šo informāciju. Šajā ziņā gudri cilvēki apzinās, ka ar pārāk lielu atklātību var apdraudēt savas attiecības. Šis princips attiecas arī uz ģimenes attiecībām. 

Slimības

Tam nebūtu jābūt nekādam pārsteigumam, ka ne vienu neinteresē ar ko Jūs slimojat. Ārpus ģimenes visām slimību problēmām nevajadzētu parādīties sarunās ar citiem cilvēkiem, ne kolēģiem, ne draugiem. Īpaši tas attiecas uz smagām slimībām, kas var ietekmēt apkārtējo cilvēku domas par Jums, izsaukt nevēlamu žēlumu. Tas kopumā ietekmēs, kā Jūs tiekat uztverti. Gudri cilvēki ievēro ne tikai šo principu, bet arī nestāsta par savu tuvāko cilvēku veselību un slimībām, ja vien tas nav ārkārtas gadījums, kad bez sabiedrības palīdzības neiztikt.

Mērķi un sapņi

Katram ir savas ieceres, vēlmes un sapņi, bet tie ir jāsargā. Šīs lietas gudriem cilvēkiem ir intīmo tēmu statusā. Skaidrojums ir vienkāršs, it īpaši, ja cilvēks atrodas vēl tālu no sava mērķa, tikai plānošanas stadijā, izstāstot savas ieceres cilvēks var likt sev izskatīties kā naivam sapņotājam citu acīs. Īpaši darba vidē šajā kontekstā ne vienam nevajadzētu izskatīties kā utopiskam fantazētājam, lai izvairītos no tā, ka Jūs neuztver nopietni. Kāds ASV veiktais pētījums pierāda, ka savu mērķu, ambīciju klāstīšana panāk pretējo, Jūs nesasniedzat savus nospraustos mērķus. Prātīgi cilvēki dalās tikai ar savu ieceru rezultātiem un savus plānus stāsta šauram, sev uzticamu cilvēku lokam.