"Saskaņa" Daugavpilī domes ārkārtas sēdē aicina izvērtēt amatpersonu atbildību par ieceri būvēt atkritumu dedzinātavu

Rīga, 10.janv., LETA. Šodien plkst.13.30 pēc "Saskaņas" deputātu pieprasījuma sasaukta Daugavpils domes ārkārtas sēde, lai izvērtētu amatpersonu atbildību saistībā ar ieceri pilsētā būvēt atkritumu dedzinātavu, aģentūru LETA informēja domes preses sekretāre Līga Korsaka.

Pieprasījumu par ārkārtas domes sasaukšanu parakstījuši no partijas "Saskaņa" domē ievēlētie deputāti Andrejs Elksniņš, Anatolijs Gržibovskis, Valērijs Kononovs, Mihails Lavrenovs un Nataļja Kožanova.

Ārkārtas sēdes darba kārtībā ir viens jautājums - par Daugavpils domes atbildīgo amatpersonu rīcības un pieņemto lēmumu likumības izvērtējumu saistībā ar sadzīves atkritumu sadedzināšanas Daugavpils administratīvajā teritorijā Mendeļejeva ielā 13a projekta ieceri un virzību.

Jau vēstīts, ka Daugavpilī SIA "Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija" paredzējusi izbūvēt katlu māju siltuma ražošanai no atkritumiem, pret to savākti apmēram 2000 iedzīvotāju paraksti. Reģenerācijas iekārtas būvniecība paredzēta Daugavpils ziemeļu, ziemeļaustrumu daļā, rūpniecības apbūves zonā, pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" apsaimniekotās katlu mājas pieguļošajā teritorijā Mendeļejeva ielā 13a, liecina ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums. Līdz pilsētas centram no iecerētās katlumājas ir apmēram trīsarpus kilometru attālums.

Saražoto siltumenerģiju plānots pārdot siltumapgādes sistēmas operatoram Daugavpilī - "Daugavpils siltumtīkliem".

No atkritumiem iegūto kurināmo jau sagatavotā veidā plānots piegādāt no sadzīves atkritumu poligona "Cinīši", Daugavpils novada Demenes pagastā un poligona "Križevņiki" Rēzeknes novada Ozolaines pagastā. Kopējais plānotais kurināmā apjoms - līdz 20 000 tonnu gadā.

Cietā reģenerētā kurināmā reģenerācijas iekārtu uzstādīšanai nepieciešamās iepirkuma dokumentācijas sagatavošana paredzēta 2018./2019.gadā, savukārt 2019.gadā tiks sākta būvprojekta izstrāde un iekārtu piegāde. Būvdarbus paredzēts sākt 2019.gadā, savukārt katlu mājas nodošana ekspluatācijā un tās darbības sākšana paredzēta 2020.gada otrajā pusē.

"Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija pieder" deviņām Latgales pašvaldībām, bet lielākais akcionārs ir Daugavpils pašvaldība. Uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 2,038 miljoni eiro, bet peļņa 45 306 eiro, liecina "Firmas.lv" dati.