Banner 980x90

Sākusies pieteikšanās skolēnu konkursam “Bebr[a]s”

Lai veicinātu STEM izglītības attīstību Latvijā, IT uzņēmums “Visma” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un “Start IT” izglītības fondu ir izsludinājis pieteikšanos loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursam “Bebr[a]s”. Konkursā aicināts piedalīties ikviens 4.-12. klases skolnieks, neatkarīgi no iepriekšējiem sasniegumiem eksaktajos mācību priekšmetos.

“Iepriekšējos gados konkursā ir piedalījušies vairāk nekā 27 000 skolēnu, par ko esam ļoti pateicīgi skolotājiem. Tas nozīmē, ka interese ir un kopā mēs varam celt skolēnu zināšanas un interesi par STEM mācību priekšmetiem,” saka “Visma” vadītāja Antra Zālīte.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša uzsver, ka “šāds konkurss, kur ir iespēja trenēties loģiskās un algoritmiskās domāšanas uzdevumu risināšanā, jauniešiem ir ne tikai nozīmīgs impulss nākotnē domāt par izglītību STEM jomā, bet arī būtisks faktors, lai Latvijā veidotu digitālajā jomā zinošu sabiedrību.”

“Bebr[a]s” ir viens no pasaulē lielākajiem skolēnu loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursiem 4.-12. klašu skolēniem. Vienlaicīgi tas notiek vairāk nekā 59 pasaules valstīs. Konkursa laikā skolēni risina aizraujošus uzdevumus, kas interesantā veidā prezentē dažādus informātikas pamatprincipus un teorijas. Atšķirībā no mācību olimpiādēm, lai piedalītos konkursā “Bebr[a]s”, nav nepieciešamas specifiskas zināšanas – būtība ir parādīt, ka ikkatrs skolēns var piedalīties, neatkarīgi no sekmēm. Konkursa "Bebr[a]s" mērķis ir ilgtermiņā veicināt skolēnu interesi par datorzinātnēm un STEM priekšmetiem kopumā. Lai konkursam piešķirtu vēl lielāku pievienoto vērtību, ikviens skolotājs pēc konkursa saņem plašu materiālu ar konkursa uzdevumu skaidrojumiem, ko var izmantot tālākajā mācību procesā.

Skolēni var dalībai konkursā reģistrēties individuāli vai kopā kā klase. Konkursa 1. kārta norisināsies no 6. līdz 26. novembrim, kad dalībnieki sev ērtā laikā var pildīt kārtas uzdevumus. Pēc 1. kārtas 20 spēcīgākie skolēni no katras vecuma grupas ir aicināti piedalīties finālā, kas notiek nākamā gada sākumā. Trīs sekmīgākie skolēni katrā no vecuma grupām konkursa noslēgumā saņem balvas, kas palīdzēs arī turpmāk attīstīt loģisko un algoritmisko domāšanu.

Pagājušā gada “Bebr[a]s” konkursā piedalījās 27 764 skolēni no 359 Latvijas skolām. Vairums no konkursa dalībniekiem pārstāv tieši Latvijas reģionu skolas – 78% no skolām, kas piedalījās konkursa 1. kārtā, bija skolas ārpus Rīgas. Visvairāk dalībnieku bija no Vidzemes reģiona skolām – 25%, tām sekoja Rīgas reģiona skolas – 22%, Zemgale – 19%, Kurzeme – 18% un Latgale – 16%.

Savu dalību konkursā var pieteikt: https://www.bebrs.lv.

Par loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursu Bebr[a]s

“Bebr[a]s'' konkurss 2004. gadā aizsākās Lietuvā, kur tam pamatus lika Viļņas Universitātes profesore Valentīna Dagiene. Konkurss ir tradīcija, ko no Baltijas pārņēmusi visa pasaule. “Bebr[a]s” ir viens no lielākajiem konkursiem Eiropā dalībnieku skaita ziņā. Katru gadu konkursā piedalās vairāki miljoni skolēnu. Kopš 2016. gada konkursa norisi Latvijā nodrošina Ziemeļvalstu lielākais IT uzņēmums “Visma”.

www.bebrs.lv

www.facebook.com/bebrslatvija

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (2)
Anonīms [Anonīms] Ceturtdiena, 12. oktobrī, 2023, 23:22

buy plaquenil 200 mg online buy hcq overnight order generic hydroxychloroquine

Anonīms [Anonīms] Ceturtdiena, 12. oktobrī, 2023, 13:37

order antivert pill meclizine antivert buy antivert online cheap