"Storent Investments" iegādājies Somijas uzņēmumu "Leinolift"

Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv

Būvniecības un tehnikas nomas uzņēmums AS "Storent Investments" ("Storent") noslēdzis līgumu par Somijas tehnikas uzņēmuma "Leinolift" iegādi, aģentūru LETA informēja "Storent" pārstāvji.

Uzņēmums "Leinolift" dibināts 2006.gadā Somijā. Uzņēmuma galvenās darbības jomas ir pacēlāju un ceļamkrānu noma, kā arī profesionālu un sertificētu darbinieku nodrošināšana. Pagājušā gada vidū uzņēmums paplašināja darbības jomu, sākot piedāvāt vilkšanas un celšanas pakalpojumus.

Šobrīd uzņēmumā strādā 50 darbinieku un pakalpojumi tiek piedāvāti visā Somijā, taču aktīvākā uzņēmuma darbība koncentrēta Somijas dienvidu un centrālajā daļā. Lai paplašinātu kompānijas darbību, nākotnē tiks atvērti jauni nomas punkti dažādos Somijas reģionos. Uzņēmuma "Leinolift" dibinātājs Jouni Leino arī turpmāk vadīs uzņēmumu.

"Nonākot "Storent" īpašumā, mēs būsim spējīgi ne tikai turpināt, bet arī būtiski paplašināt sadarbību ar mūsu klientiem un piedāvāt tādus tehnikas veidus, kuri līdz šim nebija pieejami mūsu produktu klāstā," norāda Leino.

"Ar uzņēmuma "Leinolift" iegādi un nesenajām investīcijām Zviedrijā, esam realizējuši būtisku paplašināšanos Ziemeļvalstu tirgos. Turpmāk būsim spējīgi nodrošināt klientus ne tikai ar lielāku tehnikas klāstu, bet arī ar ērtāku un efektīvāku piekļuvi tai," skaidroja "Storent" dibinātājs un valdes loceklis Andris Bisnieks.

"Storent" ir viens no lielākajiem celtniecības un tehnikas nomas uzņēmumiem Baltijā, kas nodrošina klientu apkalpošanu 21 nomas punktā. 2008.gadā "Storent" dibināja Bisnieks un Andris Pavlovs, kuri joprojām ir nozīmīgi uzņēmuma akcionāri. Kopš 2014.gada lielākais "Storent" akcionārs ir "Darby Private Equity", "Franklin Templeton Investments" grupas privātais investīciju uzņēmums. "Franklin Templeton Investments" ir globāla investīciju pārvaldības organizācija, kuras pārvaldībā ir vairāk par 700 miljardu ASV dolāru aktīvu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Storent Investments" 2015.gadā strādāja ar 2,704 miljonu eiro apgrozījumu un guva 830 531 eiro peļņu. Savukārt "Storent Investments" meitasuzņēmums SIA "Storent" 2015.gadā strādāja ar 10,645 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 1,925 miljonu eiro zaudējumus.