"220.lv" pērn apgrozīja 25,5 miljonus eiro

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Internetveikala "220.lv" pārvaldītāja SIA "Pigu Latvia" pērn apgrozīja 25,5 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2014.gadu, kad uzņēmums apgrozīja 16,45 miljonus eiro, ir par 55% vairāk, aģentūru LETA informē uzņēmumā.

Kā aģentūrai LETA stāsta "Pigu Latvia" valdes locekle Laila Snidzāne, uzņēmumam pērn izdevās sasniegt izvirzītos finanšu mērķus, pateicoties pastāvīgām investīcijām klientu apkalpošanas, loģistikas efektivitātes un iekšējo procesu kvalitātes uzlabošanā.

"220.lv" pērn piedāvāja preču saņemšanu tai pašā dienā jaunajā veikalā Rīgā, Daugavgrīvas ielā 114, kas tika atvērts pagājušā gada rudenī, kā arī nodrošina ekspress piegādes tajā pašā dienā Rīgā uz "Omniva" pakomātiem un mājās, savukārt ārpus Rīgas - nākamajā dienā.

Snidzāne stāsta, ka šomēnes "220.lv" sācis sadarbību ar Latvijas Pastu, lai klientiem piedāvātu plašāku piegādes tīklu.

Komentējot tendences e-komercijā, Snidzāne norāda, ka Latvijas tirgū elektroniskās tirdzniecības jomā ir vērojama stabila izaugsme. Iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas iepirkties ar interneta starpniecību, palielinās arī iepirkumu groza apjoms. To nosaka vairāki faktori - interneta veikalus neierobežo ekspozīcijas plašums, tādējādi sekmējot piedāvāt lielāku attiecīgo preču klāstu. Uzņēmumā arī prognozē, ka patērētāju vajadzības tuvākajā laikā būtiski nemainīsies, iedzīvotāji arī turpmāk ekonomēs gan laiku, gan arī naudu.

Lai uzlabotu loģistikas procesus, paplašinātu noliktavas un preču izsniegšanas centrus, kā arī lai pilnveidotu informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas, pagājušajā gadā uzņēmums investēja aptuveni miljonu eiro. Dažu tuvāko gadu laikā investīciju apmērs sasniegs gandrīz četrus miljonus eiro - investīcijas tiks novirzītas noliktavu paplašināšanai, lai tādējādi būtu iespējams garantēt ātru preču piegādi un zemas cenas, IT sistēmu pilnveidi, nodrošinot nepārtrauktu darbu, tirdzniecības vietu attīstību un citu procesu uzlabošanu.

Kā ziņots, "Pigu Latvia" interneta veikala "220.lv" apgrozījums 2014.gadā sasniedza 16,45 miljonus eiro, kas ir par 33,7% vairāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmums nodarbina 70 darbiniekus, un tā pamatdarbības veids ir datoru un citu elektropreču, smaržu, sporta un mājsaimniecības preču, kā arī bērnu un citu preču mazumtirdzniecība interneta veikalā.

"Pigu Latvia", kas līdz 2013.gada 11.martam darbojās ar nosaukumu "220.lv", dibināta 2005.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 554 904 eiro. "Pigu Latvia" iekļauta Lietuvas e-komercijas uzņēmumu grupā "Pigu".

"Pigu" uzņēmumu grupa ir Baltijas e-komercijas tirgus līderis, kuram pieder interneta veikali Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Somijā.