No amata grasās atbrīvot vēl vienu Daugavpils kapitālsabiedrības vadītāju

Rīga, 5.marts, LETA. Ceturtdien, 7.martā, plkst.9 sasaukta Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrības SIA "Labiekārtošana-D" dalībnieku ārkārtas sapulce, kurā plānots atbrīvot uzņēmuma valdes locekli Nikolaju Ignatjevu, kurš būs jau trešais pēdējās nedēļās amatu zaudējušas pašvaldības uzņēmuma vadītājs.

Dalībnieku sapulces darba kārtībā kopumā ir trīs jautājumi - dalībnieku sapulces sekretāra iecelšana, valdes locekļa atsaukšana un valdes locekļa ievēlēšana.

Pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S) sociālajā tīklā "Facebook" paziņojis, ka iemesli Ignatjeva atlaišanai ir "acīmredzami", un viņa darbā esot daudz pārkāpumu.

Ne ar Elksniņu, ne Ignatjevu aģentūrai LETA pašlaik nav izdevies sazināties.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Ignatjevs labiekārtošanas un apzaļumošanas uzņēmuma vadībā darbojas kopš 2017.gada decembra sākuma. 2017.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 2,7 miljoni eiro, bet peļņa sasniegusi 55 728 eiro.

Ignatjevs arī ir kandidējis no pašlaik domes opozīcijā esošās Latgales partijas saraksta 2013.gada pašvaldību vēlēšanās, taču domē netika ievēlēts, lai arī savulaik jau ir darbojies domē.

Jau vēstīts, ka februāra beigās no amatiem atbrīvoti Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrību SIA "Daugavpils ūdens" un SIA "Sadzīves pakalpojumu kombināts" vadītāji, un uzņēmumus turpinās vadīt pagaidu valdes locekļi, kas darbu turpinās, kamēr konkursa kārtībā netiks atrasta jauna valde.

Mērs stāstīja, ka "Daugavpils ūdens" valdes loceklis Ģirts Kolendo no amata atbrīvots, pamatojoties uz ekspertīžu rezultātiem, kas apliecinājuši, ka pilsētā veidotas stihiskas izgāztuves kanalizācijas atkritumiem un fekālijām. Valsts policija un Valsts vides dienests (VVD) jau esot konstatējis vairākas šādas atkritumu apglabāšanas vietas, taču izmeklēšana vēl turpinās.

Komunālā uzņēmuma vadītāja pienākumus uz laiku pildīs Tehniskās nodaļas vadītāja Jeļena Lapinska. Elksniņš uzvēra, ka Lapinska ilgus gadus strādā uzņēmumā, viņai ir atbilstoša izglītība, tāpēc nevarot runāt par "politiskajiem ielikteņiem".

Savukārt "Sadzīves pakalpojumu kombināta" valdes loceklis Andrejs Jeršovs mēra uzticību zaudējis saistībā ar iespējamiem korupcijas riskiem. Elksniņš skaidroja, ka uzņēmuma vadītājs nespēj atrisināt jautājumu par sabiedriskās pirts darbības nodrošināšanu. Pirts esot uzcelta par pusmiljonu eiro, taču lietot to sāka, pirms ēka nodota ekspluatācijā. Darbi objektā joprojām nav noslēgti, un pašvaldības uzņēmums iesūdzējis būvnieku - SIA "Lagron" - tiesā, taču neprasa mantisko zaudējumu atlīdzināšanu. Tas, pēc mēra domām, norāda uz koruptīvām darbībām. Pēc viņa teiktā, Jeršovs arī "vairāk nekā mēnesi nav rādījies darbā".

Jeršova vietā amatā uz laiku iecelts Māris Voitāns, kurš iepriekš strādājis par grāmatvedi-auditoru.

Elksniņš apgalvoja, ka uz abiem amatiem tiks rīkots konkurss. Daugavpils mērs neslēpa, ka tiek vērtēta visu kapitālsabiedrību amatpersonu darbība, taču atteicās prognozēt, vai gaidāmas vēl kādas izmaiņas.