Banner 980x90

"manabalss.lv": Maksa par iniciatīvu iesniegšanu ieviesta, lai novērstu politiķu reklāmas kampaņas

Lai novērstu sabiedrības iniciatīvu platformas "manabalss.lv" izmantošanu politiķu popularitātes celšanai, tās veidotāji politiķiem ieviesuši samaksu par iniciatīvas iesniegšanu.

Portāla sadaļā "Blogs" publicēts paziņojums, kurā teikts, ka pēdējos gados arvien vairāk politiķu izmanto "manabalss.lv" iniciatīvas savas popularitātes vairošanai. Tādējādi portāla atbalstītāji netieši samaksājot par politiķu reklāmas kampaņām.

Portāla veidotāji min, ka lēmums ieviest samaksu par iniciatīvas iesniegšanu pieņemts pērn rudenī pēc tam, kad Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) sūtījis e-pastus, aicinot parakstīties "manabalss.lv" pret bankas "Citadele" pārdošanu.

Portāla pārstāvji raksta, ka liela daļa cilvēku protestējuši pret to, ka Ušakovs organizē sev "lētu populisma kampaņu, izniekojot "manabalss.lv" resursus, ko ir saziedojusi tauta".

Pēc šī gadījuma esot pieņemts lēmums, ka gadījumā, ja ideju iesniedz politiķi, tad no viņiem tiek prasīts ziedojums divu nedēļu portāla darbības nodrošināšanai, uzturēšanas izdevumiem - 1000 eiro.

"Tas ir tikai godīgi, jo mums ir jāapmaksā serveri, tulkojumi, darbinieku algas un citi tehniskie izdevumi. Visiem citiem portāla lietotājiem "manabalss.lv" ir pilnīgi bez maksas un jau vairāk nekā četrus gadus dod iespēju katram savu ideju nogādāt līdz Saeimai," uzskata portāla pārstāvji.

Pilseta24.lv jau vēstīja, ka Ušakovs portālam iesniedzis iniciatīvu par bargākiem sodiem pedofiliem, par ko portāls pieprasījis ziedojumu. "manabalss.lv" mājaslapā gan norādīts, ka iniciatīvu izveidošana un parakstīšanās portālā ir bez maksas.

Kā aģentūru LETA informēja parlamentārietis Andrejs Elksniņš (S), 1000 eiro vērtu ziedojumu portāls pieprasījis e-pasta vēstulē. Elksniņš norādīja, ka šāda prasība ir jaunatklājums, jo iepriekš par šādu nosacījumu eksistenci nebija ne jausmas.

Iniciatīvas pieteicēji gan varētu piekrist šādam uzstādījumam, taču tā sakarā ir radusies virkne jautājumu par formu, kā "manabalss.lv" cenzē parakstu vākšanu, uzsvēra deputāts.

Elksniņš neizprot, kā portāls nosaka, par kurām iniciatīvām ir jāmaksā, kādēļ iniciatīva par bargākiem sodiem pedofiliem tiek uzskatīta par partijas iniciatīvu, ja tai ir sabiedrisks raksturs un iniciatīvas grupu veido vairāku sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Tāpat viņš vēlētos zināt, vai šāda prasība ir regulāra "manabalss.lv" pieredze un vai iepriekš šādas prasības ir izvirzītas citiem politiķiem (esošiem un topošiem).

Parlamentārietis ir neizpratnē par to, vai šāda rīcība nekalpo arī par iniciatīvu cenzūras piemēru, turklāt - vai šādu nosacījumu izvirzīšana atbilst portāla nolikumam. Elksniņš tāpat vēlētos zināt, kā nosacījumu izvirzīšanu vērtē "manabalss.lv" atbalstītāji, piemēram, Sabiedrības integrācijas fonda padome.

Atsevišķi aktīvisti sociālajos tīklos, komentējot Ušakova paziņojumu, gan pauduši neizpratni, kādēļ iniciatīvas autoriem, starp kuriem ir arī Saeimas deputāts Elksniņš, tās izskatīšanai Saeimā nepieciešams portāls "manabalss.lv", ja "Saskaņai" parlamentā ir lielākā frakcija, politiķu aktivitāti saistot ar populismu. Vienlaikus sociālo tīklu lietotāji atzinuši, ka samaksas pieprasījums šajā situācijā ir nekorekts.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)