Lietu par vīrieša noduršanu autobusa pieturā Daugavpilī turpinās iztiesāt rudenī

Jelgava, 5.jūl., LETA. Krimināllietu par vīrieša noduršanu autobusa pieturā Daugavpilī, kurā apsūdzēts 1985.gadā dzimušais iepriekš policijas redzeslokā nonākušais Vladislavs Stepanovs, Daugavpils tiesa turpinās skatīt rudenī, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Lietas iztiesāšana sākta šonedēļ, taču tā atlikta uz 16.oktobra plkst.9.30. Uz tiesas sēdi tiks aicināti liecinieki, skaidroja Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.

Apsūdzība Stepanovam uzrādīta pēc Krimināllikuma 116.panta - par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavība) - un 132.panta - par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesas bojājumu.

Par šādu likumpārkāpumu vainīgās personas soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Patlaban ir noskaidrots, ka vīriešu starpā iepriekš bijis izcēlies lokāls konflikts. Konkrēti konflikta cēloņi netiek nosaukti, kā arī netiek noliegta iespēja, ka likumpārkāpums pastrādāts personisku motīvu dēļ.

Stepanovs tika aizturēts 4.janvāra vakarā Ogrē sadarbībā ar Valsts policijas Galvenā kriminālpolicijas pārvaldes un pretterorisma vienības "Omega" darbiniekiem.

Jau vētīts, ka 3.janvārī Daugavpilī, Cietokšņa ielā sabiedriskā transporta pieturā tika sadurts un no gūtajiem miesas bojājumiem notikuma vietā mira kāds 1984.gadā dzimis vīrietis. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, starp diviem, iespējams, agrāk pazīstamiem vīriešiem bija izcēlies konflikts, kura rezultātā viens no vīriešiem ar nazi sadūris otru.

Daugavpils Pašvaldības policijā aģentūra LETA noskaidroja, ka konflikts neesot bijis ilgstošs un acīmredzams, līdz ar to arī pamanīt to un novērst tiesībsargiem nav bijis iespēju.