Lietoti Volvo automobiļi – ko der zināt pirms to iegādes!

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Zviedru autoražotāja Volvo automašīnas latviešu autobraucēju vidū ir labi pazīstamas un novērtētas. Ne velti pēdējos gados lietoti Volvo stabili ierindojas pirktāko lietoto auto Top5 Latvijā, un nav iemesla uzskatīt, ka šī tendence tuvākajā laikā varētu mainīties. Lai uzzinātu svarīgāko informāciju, kas palīdzēs izvēlēties un iegādāties piemērotāko Volvo spēkratu tieši Tev, lasi tālāk!

Kāpēc izvēlēties tieši Volvo?

Drošība
Zviedru koncerna Volvo automašīnas jau izsenis saistās ar paaugstinātu drošību. Lai arī šī slava Volvo zīmolam izveidojusies laikā, kad tas patentējis daudzus drošības līdzekļus un ar augstāku drošību par citiem ražotājiem šobrīd vairs neizceļas, tas joprojām daudzu prātos palicis kā drošais zviedru "tanks". Šī iemesla dēļ šis auto ir iecienīts ģimeņu vidū.

Izturība
Vēl kāds iemesls tam, ka daudzi lietoti auto pie mums ir ar Volvo zīmi, ir fakts, ka šie spēkrati ir ražoti Zviedrijā – valstī ar vēl bargākām ziemām nekā pie mums, kas daudzu prātos izveidojis priekšstatu, ka šīs markas automašīnas būs izturīgākas pret bargajiem Latvijas ceļu apstākļiem. Šis priekšstats lielā mērā arī ir attaisnojams, jo lielākā daļa Volvo spēkratu ir ar cinkotām virsbūvēm, kas palielina izturību pret rūsēšanu mitras ekspluatācijas vides apstākļos.


Kādi ir izplatītākie Volvo modeļi un kādām situācijām/braucējiem katrs modelis ir piemērotāks?
Lietotu Volvo modeļu klāsts ir visai plašs (Volvo S40, S60, S80, V40, V70, lietoti Volvo XC60 XC60, XC70 u.c.), taču populārākie lietoti Volvo modeļi, kuri veido lielāko daļu pērn reģistrēto (gandrīz 6950) Zviedrijā ražoto automobiļu īpatsvaru, ir trīs – XC90, V70 un S60. Turpinājumā aplūkosim katru no tiem mazliet detalizētāk – tas palīdzēs saprast, kādām situācijām un dzīvesstilam konkrētais modelis būs labāk piemērots.

Volvo XC90
XC90 apvieno eleganci un funkcionalitāti – tas ir elegants transportlīdzeklis uzņēmējam un tikpat praktisks transportieris ģimenēm ar bērniem. Vienlaikus tas ir komfortabls un kluss braucamais garo distanču veikšanai. Kvalitatīvi nostrādātajā salonā ērti jutīsies visi pieci braucēji, taču septiņvietīgajās versijās ērti aizmugurē jutīsies vien bērni.

XC90 varētu salīdzināt ar paaugstināta klīrensa minivenu. Automašīna pieejama 3 sēdekļu rindas krēslu septiņvietīgajā versijā, kā arī tradicionālajā 5 sēdvietu komplektācijā. Aizmugurējo krēslu rindu iespējams ielocīt grīdā, izveidojot līdzenu kravas nodalījuma pamatni.
Bezceļi nav šī auto stiprākā puse, taču bedrains, dubļiem klāts vai piesnidzis ceļš to nebiedē.  

Kādu komplektāciju izvelēties?
2,4 litru dīzeļdzinējs būs visprātīgākā izvēle. Agrīnajiem modeļiem bija 163 ZS, taču jaunākajiem, kurus apzīmē ar D5 ir 185 ZS. Taču tieši vilktspēja, ne jauda ir dīzeļdzinēja galvenā priekšrocība, kas noderēs, velkot, piemēram, piekabi, laivu vai namiņu uz riteņiem. Arī ievērojamais pārsvars pār benzīna dzinējiem degvielas ekonomijas ziņā ir iemesls, kāpēc apsvērt ar dīzeļdzinēju aprīkota XC90 iegādi.
Augstas dinamikas cienītajiem ir pieejama virkne benzīna dzinēju, no kuriem ekonomiskākā ir 2,5 litru versija – tā ir mazliet taupīgāka par 2,9 litru T6 variantu. 2006. gadā XC90 dzinēju klāstu papildināja 3,2 litru 238 ZS dzinējs un straujais 4,4 litru V8 dzinējs, kas ir tiešām jaudīgs agregāts, taču degvielas izmaksas pieaugs ļoti būtiski.

Visi XC90 aprīkoti ar virkni drošības sistēmu, kā arī labu standartaprīkojumu.


Volvo V70
Volvo V70 ir tiešām universāls auto, jo ir ērts, ātrs un piedāvā universāļiem raksturīgi augsto kravas ietilpību. Salona ergonomika ir pārdomāta, sēdekļi ir ērti un arī ciparnīcu un slēdžu izvietojums ir pārskatāms un saprotams. Garākiem pasažieriem aizmugurē var būt pamaz vietas, taču augumā īsākiem pasažieriem vai bērniem tās ir pietiekami.

No motoriem populārs ir 2.4l D5 dīzelis, kā arī ekonomiskie benzīna dzinēji. Vajadzētu izvairīties no lieljaudas dzinējiem, jo tie ir neekonomiski un V70 balstiekārta nespēj šo jaudu pilnībā izmantot. 

Kravas nodalījums ir milzīgs, taču tā vāka atvērums nav augsts – esiet uzmanīgi, neapdauziet galvu. Lielākā daļa dzinēju ir ar turbīnu, tāpēc par dinamiku nav jāsūdzas, turklāt pieccilindru versijām ir arī patīkama skaņa. Arī vadāmības ziņā V70 nav daudz, ko pārmest. Lai gan gaita brīžiem var šķist pacieta, vairumā gadījumu ar V70 nav grūti sadzīvot. Virsbūves svārstības gan ir lielākas nekā ekvivalentam Audi vai BMW.

Kādu komplektāciju izvelēties?
Ģimenei, kura galvenokārt pārvietojas pilsētas robežās, optimālākais būtu klasiskais V70 variants ar priekšpiedziņu. Ja ceļi, pa kuriem pārvietošanās ikdienā ir grūtāk izbraucami, klāti ar dubļiem vai sniegu, labākais variants ir pilnpiedziņas XC70, kas būtībā ir tas pats V70 ar paaugstinātu klīrensu un plastmasas virsbūves apdares elementiem. Lietoti Volvo V70 ir labs ieguldījuma – ieguvuma pirkums, jo piedāvā augstu drošības līmeni, braukšanas komfortu un lielisku komplektāciju par pieņemamu cenu.

Runājot par dzinēju paleti, ieteikšanas vērti ir 2,4 litru benzīna dzinēji 140 vai 170 ZS variantos, taču vislabākais un pie mums populārākais ir 185 ZS 2,5 D5 turbodīzelis. Īstiem ātruma mīļiem pieejami arī 260 ZS T5, vai 300 ZS R varianti, taču arī degvielas patēriņš būs attiecīgi dinamisks.

Volvo S60
Volvo S60 sedans ir atbilde vācu Audi un BMW, tāpēc to iecienījuši uzņēmēji, valsts amatpersonas kā arī tie, kuri novērtē diskrētu stilu un neuzkrītošu eleganci. Salīdzinot Volvo S60 cenu ar konkurentiem, var konstatēt, ka par to pašu cenu zviedru ražojums piedāvā arī lielāku jaudu. Jau 2,0T bāzes versija piedāvā iespaidīgus 180 ZS, bet dinamiskuma mīļotājiem iespējams izvēlēties vēl jaudīgākas – 210 vai 260 ZS modifikācijas, kamēr dīzeļdzinēji pieejami ar 163 vai 185 ZS.

2006. gadā tika veikta S60 modeļa tehniskā un vizuālā atjaunināšana, kas rezultējās ar uzlabotu gaitas komfortu un sportiskāku ārienes noformējumu. S60 ir plašs salons, vadītāja sēdpozīcija ir pietiekami ērta, lai tajā sēdētu visu dienu, arī aizmugurē vietas pietiks pat tiem, kuru augums ir virs vidējā.


Kādu komplektāciju izvēlēties?
Dzinēju izvēlē atkal jāuzteic jaudīgais un ekonomiskais D5 pieccilindru turbo dīzeļdzinējs. Šis dzinējs 185 ZS versijā ļaus bez problēmām vilkt piekabi, ja auto aprīkots ar āķi, kā arī atvieglos apdzīšanas manevrus. Vidējais degvielas patēriņš arī patīkami iepriecina ap 6–7L uz 100 kilometriem. Laiku pa laikam lietoto auto tirgū atrodami arī Bi-Fuel eksemplāri, kas var darboties gan ar benzīnu, gan gāzi, taču brīnumainā kārtā tie nav tik ekonomiski kā D5. Arī par benzīna dzinējiem neko sliktu nevar teikt – tie pieejami gan ar manuālo, gan nevainojamu automātisko pārnesumkārbu.

Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties lietotu Volvo
Lai arī lietoti Volvo markas automobiļi ir izturīgi un, pareizi apkopti, lielus ieguldījumus neprasīs, ir dažas lietas, kurām vērts pievērst uzmanību:
pilna servisa vēsture būtu ļoti noderīgs dokuments, kas pierādīs, ka auto savlaicīgi veiktas visas apkopes. Nopietns Volvo remonts var izmaksāt diezgan dārgi, taču, regulāri kopts, tas pārsteigumus nesagādās un kalpos ilgi;
salonā nekam nevajadzētu grabēt – bet, ja tā tomēr notiek, tad auto, visticamāk, ir bijis iesaistīts satiksmes negadījumā vai kā citādi ticis bojāts. Paraugieties zem auto – tur, iespējams, būs palikušas pēdas no iepriekšējā īpašnieka piedzīvojumiem bezceļu trasēs. Pārliecinieties arī, vai stiklos nav plaisas un spoguļi darbojas kā nākas;
♦ dažiem XC90 īpašniekiem pēc 50 tūkstošiem kilometru ir nācies mainīt pārnesumkārbu, kamēr dīzeļdzinējiem mēdz būt problēmas ar iesmidzinātājiem. D5 gadījumā jāpievērš uzmanība dzinēja darbībai tukšgaitā. Ja tā nav vienmērīga, tā var būt zīme, ka inžektoru mūžs tuvojas beigām. Šo problēmu novēršana jums var izmaksāt summu, kas rakstāma pat ar četriem cipariem;
patiess un pierādāms nobraukums – pie oficiālā dīlera vajadzētu pārliecināties par to, vai nobraukums atbilst patiesībai, jo Latvijā bieži ieved Volvo automašīnas, kuras Skandināvijā kalpojušas kā taksometri.

Kur visgudrāk iegādāties lietotu Volvo?
Ja esi pārliecināts, ka tieši kāds no zviedru Volvo spēkratiem ir tas, ko vēlies iegādāties, atliek vien izvēlēties īsto pārdevēju! Lietoti Volvo tiek piedāvāti gan sludinājumu serveros, gan lietoto auto salonos. Pāris lietu, kuras varētu Tevi pārliecināt nosliekties par labu otrajam variantam, ir pārbaudāma automašīnas vēsture un garantijas, kas ļaus izvairīties no neparedzētiem remonta tēriņiem. Viens no vadošajiem pilna servisa autocentriem BRC Autocentrs piedāvā plašu mazlietotu un lietotu Volvo izvēli, turklāt savu automašīnu pircējiem sniedz līdz pat 2 gadu garantiju! Ienāc lv.brcauto.eu un izvēlies savu Volvo!