Latvija kandidēs par iespēju 2018.gadā uzņemt velokurjeru pasaules čempionātu

Pilseta24.lv
Pilseta24.lv

No 3. līdz 7.augustam Parīzē norisināsies 24.pasaules velokurjeru čempionāts. Latvijas komanda starptautiskās velokurjeru sacensībās piedalīsies jau sesto gadu pēc kārtas, turklāt šī reize būs īpaša ar to, ka Rīgas komanda arī piedalīsies konkursā par 2018.gada pasaules velokurjeru čempionāta organizēšanu Rīgā, konkurējot ar Indonēzijas galvaspilsētu Džakartu un Šveices pilsētu Berni.

Kā pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja Latvijas Riteņbraucēju apvienības pārstāvis Ingus Sala, prezentācijas ietvaros katras kandidātu pilsētas pārstāvji iepazīstinās pasākuma dalībniekus ar savas pilsētas priekšrocībām čempionāta organizēšanai. Daži no kritērijiem ir konkrētās pasākuma norises teritorijas piemērotība, starptautiskā transporta un nakšņošanas pieejamība un izmaksas, velo infrastruktūras kvalitāte, kā arī tūrisma iespējas - kā zināms, 2018.gadā Rīgā notiks daudz Latvijas simtgadei veltītu pasākumu, kas ir būtiska priekšrocība mūsu galvaspilsētai. Tomēr, tā kā balsojums būs atklāts un tajā piedalīsies tikai klātienē esošie čempionāta dalībnieki, daudz būs atkarīgs no tā, kurš no kandidātiem būs sagatavojis visatraktīvāko priekšnesumu. Lēmums par to, kura pilsēta rīkos 2018.gada pasaules velokurjeru čempionātu, tiks pieņemts pasākuma noslēguma dienā uzreiz pēc prezentāciju noskatīšanās.

Iepriekš Latvija tikusi pārstāvēta trīs pasaules čempionātos Varšavā, Čikāgā un Lozannā, kā arī Eiropas čempionātos Stokholmā un Milānā. Šogad Latviju 600 dalībnieku konkurencē pārstāvēs 7 velokurjeri - Jānis Belecks, Pēteris Janisels, Vilmārs Vincāns, Jānis Šteins, Raitis Reinis, Jānis Andersons un Māris Jonovs - kuri dažādās disciplīnās dosies pierādīt savu izturību, veiklību, ātrumu un prasmi veikt uzdevumus, ar kādiem ikdienā saskaras velokurjeri visā pasaulē.

Līdz šim mūsu komandai ļoti veiksmīga izrādījusies cargo disciplīna (lielgabarīta sūtījumu pārvadāšana), kurā 2011.gadā Varšavā velokurjers Jānis Belecks izcīnīja čempiona titulu, bet gadu vēlāk Čikāgā ieguva 6.vietu. Labi veicies arī main race sacensībās (kurjera darba simulācija), kurās 2014.gadā Stokholmā Pēteris Janisels savā debijas sacīkstē 349 dalībnieku konkurencē finišēja augstajā 20.vietā. Novēlēsim mūsu puišiem daudz spēka, izturības un veiksmes arī šogad!

Katru gadu pasākuma ietvaros notiek arī dažādas ar ikdienas velobraukšanu un tūrismu saistītas aktivitātes - piemēram, šogad kurjeriem tiks piedāvāta iespēja iepazīt Chevreuse ielejā (35 km uz dienvidiem no Parīzes) veidotos velomaršrutus, kuros iekļauti dabas un kultūras apskates objekti, kā arī izbraukt slavenā velobraucēja, pieckārtējā Tour de France uzvarētāja Žaka Ankvenila velodromā.

Pasaules velokurjeru čempionāts ir lielākais velokultūras pasākums pilsētas riteņbraucējiem. Kopš pirmā čempionāta 1993.gadā Vācijā tas ir norisinājies dažādās pasaules valstīs, to skaitā ASV, Austrālijā, Meksikā, Šveicē, Japānā, Gvatemalā, savukārt 2017.gada pasaules čempionātu uzņems Kanāda.

Pasākums arī ir kļuvis par tradicionālu velokultūras attīstības forumu, kurā kurjeri no visas pasaules satiekas, apmainās ar pieredzi, uzzina par jaunākajām tendencēm velokurjeru un velosipēdu kultūrā, kā arī citās pilsētās izmantotiem risinājumiem, lai padarītu pilsētvidi draudzīgāku velosipēdistiem.

Oficiālā čempionāta mājas lapa: http://www.pariscmwc.com