Banner 980x90

Kādas sveces izvēlēties?

Vai esat aizdomājušies, kāpēc augsto tehnoloģiju laikmetā mēs tik lielu nozīmi piešķiram svecēm? Aizrautība ar svecēm ir raksturīga ziemeļu valstīm, kam siltā sveces liesmiņa atgādina par gaismu, kas vienmēr atgriežas un ir pārāka par tumsu. Sveču izmantojums savas mājas interjerā arī pie mums kļuvis par aizrautību, ko sekmē daudzveidīgais sveču klāsts, kam īpašu uzmanību pievēršam rudens–ziemas mēnešos.

Sveces dāvanai, noskaņai, meditācijai, svētku noformējumam – ir tikai daži no sveču iegādes mērķiem. 

Materiāls, no kā izgatavotas sveces,  nosaka sveču cenu, ietekmi uz mūsu veselību, labsajūtu un izmantojumu.

Kas būtu jāzina par svecēm, lai tās izvēlētos pārdomāti un gūtu vislabāko pieredzi?  

Sveču materiāls

 • Parafīns
  Lai arī sabiebrībā ir pieprasījums pēc svecēm, kas izgatavotas no dabīgiem materiāliem, joprojām sveces pārsvarā izgatavo no parafīna vaska – naftas blakusprodukta, kas ir lēts izejmateriāls. Šo sveču pieejamā cena, formu un krāsu daudzveidība padara parafīna sveces tik pieprasītas. Tomēr, parafīnam sadegot, veidojas kvēpi un izdalās kancerogēnas vielas, tāpat mākslīgo krāsvielu un aromatizētāju klātbūtne ietekmē mūsu veselību. Šo iemeslu dēļ parafīna sveces telpās izmantojamas vairāk kā dekoratīvs elements, nevis regulārai un ilgai dedzināšanai.
 • Stearīns
  Parafīna sveču vietā iesaka izmantot stearīna sveces, kurās lielākoties ir augu eļļu vaski ar minimālu potenciāli kaitīgo vielu saturu. Stearīna sveces ražo, izmantojot palmu eļļas vai dzīvnieku stearīnu, to sastāvā nav vai ir pavisam neliels procents parafīna. Šīs sveces ir videi draudzīgākas, tāpēc ļoti iecienītas Skandināvijas tirgū, turklāt cenas ziņā parafīna un stearīna sveces ir līdzīgas.
 • Bišu vasks
  Bišu vasks ir vērtīgs bišu radīts produkts. Bišu vaskam ir visilgākais degšanas laiks, salīdzinot ar citiem vaskiem. Tas ir vienīgais vasks, kas degšanas laikā attīra gaisu no toksīniem. Bišu vaska sveces degot izdala negatīvos jonus, kas neitralizē pozitīvos – kancerogēnās vielas, putekļus, dūmus, piesārņojumu. Vaska smarža dabīgi aromatizē telpu. Šīs sveces iesaka izmantot meditācijai, mājas spa rituālam.
  Bišu vaska produkti nav piemēroti vegāniem vai cilvēkiem, kuri no sava dzīvesveida izslēdz visus dzīvnieku izcelsmes produktus.
 • Sojas vasks
  Sojas vasku iegūst no sojas pupiņām, un tas ir 100% dabīgs produkts, turklāt draudzīgs vegāniem, jo tas nav dzīvnieku izcelsmes produkts. Sojas un bišu vaska sveces deg visilgāk. Sojas vaskam ir zemāka kušanas temperatūra, kas ļauj svecei pievienot dabīgus aromātus, kuri sojas vaska sveces padara īpaši aromātiskas.
  Negodprātīgi ražotāji mēdz sojas vaskam pievienot parafīnu, lai samazinātu sojas sveču cenu. Vērīgi izlasiet produkta aprakstu, lai vēlāk nenāktos vilties. Zīmoli, kas atklāti stāsta par savu produktu sastāvu un ražošanas procesu, būs labākā izvēle!
 • Palmu vasks
  Palmu vaska sveces ir cietas un gaiši degošas, sveces degšanas procesā gar malām rodas plāna vaska kārtiņa, kas atgādina mežģīnes. Lai gan palmu vasks ir lielisks un dabīgs sveču izejmateriāls, tas ir saistīts arī ar vides problēmām – lietus mežu pārmērīgu izciršanu, lai ierīkotu palmu plantācijas. 

Sveču veidi

 • Rustiksveces
  Parafīna svece ar nelīdzenu, it kā ar roku veidotu virsmu.

 

 • Kristālstrarīna sveces
  Pēc izskata it kā apsarmojušas. Svecei izdegot, apkārt maliņai veidojas caurspīdīga kārtiņa, kas atgādina leduspuķi.
 • Svečturu sveces
 • Tējas sveces
 • Figūrsveces
  Šīs sveces lej silikona formās un iegūst dažādus figūru un formu atveidus.
 • Rituālu un baznīcas sveces
 • Dzimšanas dienas svecītes
 • Egļu svecītes
 • Peldošās sveces
 • Konusveida sveces
  Šīs sveces ir līdzīgas svečturu svecēm un tomēr atšķirīgas. Konusveida sveces ir klasiska izvēle elegantiem pasākumiem, romantiskām vakariņām vai jebkurai situācijai, kurā vēlaties īpašu noskaņu. Tās ir dažādās krāsās un izmēros, lai to daudzveidībā atrastu vispiemērotāko.
 • Pīlāru sveces
  Pīlāra sveces parasti izmantot telpas dekorēšanai, veidojot dažāda izmēra un augstuma sveču kompozīcijas. Šīs sveces iespējams iegādāties dažādās krāsās.
 • Sveces trauciņā
  Ļoti populāras, jo vaskam parasti tiek pievienoti dažādi aromāti. 

 

Sveces ir lielisks veids, kā radīt īpašo svētku noskaņu sev, saviem tuvākajiem un draugiem. Gada skaistākie svētki tuvojas – 220.lv piedāvā tos izgaismot ar kādas īpašas sveces liesmiņu. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)