Kā parūpēties par auto akumulatoru pirms ziemas

Gatavošanos ziemas sezonai īpaši izjūt tie, kuru īpašumā ir automašīna, jo spēkrats ir jāpielāgo zemai gaisa temperatūrai un apgrūtinošiem ceļa apstākļiem, kas var iestāties jebkurā brīdī – jau oktobrī vai novembrī. Protams, ziemas riepu uzlikšana ir primārais uzdevums, bet nedrīkst aizmirst arī par citiem apkopes un sagatavošanas darbiem, lai auto gada vēsajos mēnešos nesagādātu nevajadzīgas raizes.

Viens no šādiem darbiem ir akumulatora pārbaude un apkope, jo tieši akumulators ir tas, kas garantēs, ka aukstos ziemas rītos varat bez raizēm iedarbināt savu auto un izbaudīt visas ērtības, kuras sniedz logu, sēdekļu un salona apsilde, kā arī pārējais aprīkojums.

Atcerieties, ka pirms darba ar akumulatoru obligāti jāatvieno tā spailes.

Veiciet akumulatora apskati un tīrīšanu
Pirmais darbs noteikti ir akumulatora vizuāla apskate un tā stāvokļa novērtēšana. Ar mīkstu lupatu varat noslaucīt pašu akumulatora korpusu, atbrīvot to no putekļiem un citiem netīrumiem, kas uz tā sakrājušies. Novērtējiet arī pašas spailes un to stāvokli – uz tām var būt rūsas pēdas. Tās vislabāk varēs notīrīt ar mīkstu stiepļu suku. Pēc tam vēlams ieziest spailes ar vara smēri. Ja vizuālas apskates laikā konstatējat kādus citus bojājumus, it īpaši akumulatora korpusā, labāk konsultēties ar speciālistu. Iespējams, akumulators būs jānomaina, jo tas var būt nolietojies un kļuvis bīstams.

Pārbaudiet akumulatora spriegumu
Ja mājās ir pieejams multimetrs, varat veikt akumulatora strāvas pārbaudi. Tās līmenim jābūt virs 12,6 V. Ja mērījums uzrāda zemāku spriegumu, tad akumulators daļēji vai pilnībā izlādējies, tāpēc tas pirms ziemas noteikti ir papildus jāuzlādē. Ja mājas apstākļos nav iespējams veikt sprieguma pārbaudi, to var izdarīt speciālists autoservisā. Akumulators var izlādēties dažādu faktoru ietekmē, piemēram:

  • auto ilgstoša dīkstāve;
  • pārvietošanās tikai īsos pārbraucienos;
  • strāvas patērētāju intensīva lietošana;
  • neizslēgts auto apgaismojums u.c.

Pilnībā uzlādējiet akumulatoru
Akumulatora uzlāde ieteicama ne tikai tad, ja mērītājs norāda zemu sprieguma līmeni, bet arī tad, ja ir citas pazīmes, piemēram, ir grūtības iedarbināt auto, traucēta elektronikas darbība vai iededzies akumulatora brīdinājuma signāls panelī. Vislabāk šādu papildu uzlādi veikt pirms ziemas un pirms vasaras, lai nodrošinātu teicamu veiktspēju katrā sezonā. Ja pēc uzlādes akumulators atkal ātri izlādējas, tad, visticamāk, tas ir nokalpojis un jāmaina pret jaunu. To vēlams izdarīt jau pirms ziemas iestāšanās, lai nebūtu jāpiedzīvo nepatīkami brīži uz ceļa vai agri no rīta, kad jāsteidzas uz darbu, bet akumulators ir pievīlis.

Akumulatora nomaiņu varat uzticēt servisa darbiniekiem vai tikt galā paša spēkiem. Ja izvēlaties otro variantu, tad atgādinām dažus būtiskus drošības nosacījumus.

Lai sāktu darbu ar akumulatoru, vajadzīgi cimdi un brilles acu aizsardzībai.

Atvienojiet akumulatoru. Jāsāk ar masas (-) kabeļa atvienošanu, kas ir melns. Tad pozitīvo (+) kabeli, kas ir sarkans. Metāla objekti nedrīkst pieskarties abiem akumulatora uzgaļiem reizē.

Kad abas akumulatora klemmes atvienotas, uzmanīgi izceliet akumulatoru.

Pārbaudiet un vajadzības gadījumā attīriet akumulatora klemmes no rūsas un netīrumiem. Visvienkāršāk to izdarīt ar smilšpapīru vai drāšu birsti. Tāpat ieteicams iesmērēt klemmes ar kādu pretkorozijas smērvielu (piemēram, WD-40).

Ievietojiet jauno akumulatoru, nostipriniet un pieslēdziet klemmes. Akumulators jānovieto taisni un ar pareizajām pusēm pie pozitīvā un masas vada. Pirmo pievieno pozitīvo vadu. Pēc tam pievieno negatīvo vadu.

Kvalitatīvi auto akumulatori plašā izvēlē
“Riepu Garāža” ir uzticams riepu un disku mazumtirgotājs, kam ir vairāki servisi Rīgā un interneta veikals, kur par labu cenu pieejami populāru zīmolu auto akumulatori.

Riepu Garāža” piedāvā iegādāties tādu kvalitatīvu un pārbaudītu ražotāju akumulatorus kā Deta, Exide, Duracell, Tudor, Sznajder, Autostar. Visiem šiem akumulatoriem ir ražotāja garantija 2 vai 3 gadu garumā. Tiek nodrošināta arī veco akumulatoru utilizāciju, tāpēc, iegādājoties jaunu akumulatoru, veco varat atstāt un neraizēties par tā drošu likvidēšanu. 

Par piemērotākā akumulatora izvēli jūs konsultēs “Riepu Garžās” zinošie darbinieki, atliek tikai pateikt sava auto modeli, lai jau pēc brīža būtu atlasīti vairāki akumulatoru varianti, kas atbilst konkrētā auto parametriem. Iepērkoties interneta veikalā, izmantojiet meklētāju, lai atlasītu akumulatorus ar atbilstošiem parametriem. Tas, kuru no piemērotajiem modeļiem izvēlēties, ir jūsu ziņā un atkarīgs no pieejamā budžeta, kā arī akumulatora vēlamā kalpošanas laika. Dārgāki modeļi no Premium zīmoliem būs ar augstāku kvalitāti un ilgāku kalpošanas laiku, iespējams, arī ar ilgāku garantijas periodu. Bet arī budžeta klases modeļi uzticami kalpos vairākas sezonas un neradīs raizes pat ziemas spelgonī.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu