FKTK atļāvusi izteikt "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" akciju atpirkšanas galīgo piedāvājumu

Rīga, 11.janv., LETA. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) atļāvusi Igaunijas kompānijai "Skinest Rail" izteikt vilcienu remontētāja "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" akciju atpirkšanas galīgo piedāvājumu, teikts biržas "Nasdaq Riga" publiskotajā informācijā.

Vienas akcijas atpirkšanas cena galīgajā piedāvājumā noteikta 0,44 eiro.

"Skinest Rail" tiešā un netiešā veidā kopumā pieder 95,92% jeb 7 955 474 "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" akcijas, kas visas ir laistas publiskajā apgrozībā.

Atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam akciju atpirkšanas galīgā piedāvājuma ietvaros pārējiem kompānijas akcionāriem ir pienākums pārdot tiem piederošās kompānijas akcijas. Ja akcionārs nav pieņēmis galīgo akciju atpirkšanas piedāvājumu tā izteikšanas termiņā, nākamajā dienā pēc akciju atpirkšanas termiņa beigu dienas akcijas tiek bloķētas akcionāra kontos un akcionārs zaudē tiesības rīkoties ar tām.

"Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" koncerns 2017.gada deviņos mēnešos strādāja ar 16,208 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 44,8% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna zaudējumi samazinājās par 18% un bija 2,043 miljoni eiro.