Banner 980x90

Februārī notiks bezmaksas ceļojošās izrādes "Vai esam tikušies agrāk?”

9. februārī Cīravā, 12. februārī Laidos un 22. februārī Pāvilostā, kā arī 25. februārī Rīgā bez maksas būs skatāma horeogrāfes Kristīnes Brīniņas iestudētā izrāde “Vai esam tikušies agrāk?”. Mazā ceļojošā izrāde vēsta par nejaušu satikšanos, atmiņu ceļojumu un vēlmju meklēšanu. Izrādes impulss ir vācu rakstnieka Mihaela Endes grāmata „Bezgalīgais stāsts”. Stāstā ir teikts, ka bez atmiņām nav iespējams vēlēties. Grūtākais ceļš ir atrast savu patieso vēlēšanos, kas aizved pie dzīvības ūdens.

Ideja atspoguļojas izrādē, pievēršoties gribas un  atmiņu nozīmei un to ietekmei uz nākotni. Izrāde balansēs starp fantāziju un īstenību, fikciju un dokumentalitāti, sapludinot robežas starp reālo un iztēloto. Autore izrādē aicinās ļauties iztēlei bez robežām.

Izrāde ir bez vecuma ierobežojumiem – tā ir piemērota ikvienam skatītājam jebkurā vietā. Izrādes ilgums ~15 min.

Izrādes

 

  • 9. februārī Cīravā, Cīravas bibliotēkā: pulksten 15.00 un 19.00;
  • 12. februārī Laidos, Laidu muižā: pulksten 13.00 un 15.00;
  • 22. februārī Pāvilostā, Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolā: pulksten 17.30;
  • 25. februārī Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā: pulksten 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00.

Bezmaksas izrādēm var pieteikties, sūtot savu vārdu, izrādes norises vietu un vēlamo laiku uz e-pastu vaiesamtikusiesagrak@gmail.com vai zvanot uz tālruni +371 26492142.

Papildus izrādes noteiktajām norises vietām un laikiem izrāde ceļos pa pilsētām un laukiem, satiekot savus nejaušos skatītājus kādā parkā, uz ielas vai pie vietējā veikala.

Par izrādes autori

 

Kristīne Brīniņa ir neatkarīga horeogrāfe, dejotāja un izpildītāja.  Ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu laikmetīgās dejas horeogrāfijas specialitātē. Kristīne ir piedalījusies starptautiskajos projektos Latvijā, Kiprā, Turcijā, Norvēģijā, Luksemburgā, Islandē, ASV un Korejā.  Māksliniece un viņas izrādes ir vairākkārtēji nominētas Latvijas teātra balvai „Spēlmaņu nakts” un Latvijas dejas balvai „Dejas balva”. 2021. un 2022. gadā Kristīne ieguva Liepājas Kultūras balvu par izcilu netradicionālu teātra izrāžu formu īstenošanu Liepājas pilsētvidē un 2021. Dance.lv žurnāla redakcijas balvu par redzamu un aktuālu darbošanos dejas nozarē, aicinot pārvērtēt mākslas uzdevumus un robežas. Viņas darbi balstīti  ikdienas dzīves situācijās, kas piesardzīgā un trauslā veidā, ar šķietami vienkāršām kustībām un darbībām tiek pārnestas mākslas formās. To izpildītāji var būt skatuves profesionāļi, kā arī cilvēki, kuru ikdiena nav saistīta ar  skatuves mākslu. Kristīne šo procesu sauc par “dokumentālās dejas metodi”, metodi, kurā kustība kļūst par galveno, lai dokumentētu pašu dzīvi viscilvēcīgākajā veidā.

„Prasme runāt par sarežģīto un uzdot neērtus jautājumus, vienlaikus dāvinot skatītājam gaišu cerību, ir izrādes idejas autores horeogrāfes Kristīne Brīniņas mākslinieciskā rokraksta iezīme.” (Kitija Balcare, Dance.lv)

„Kristīne Brīniņa mākslā atrod telpas, kurās deja ir klātesoša un dzīva, un tad pārvērš to izrādē.” (Valteris Sīlis)

Mājaslapas: https://www.movementreport.lv  
Izrādes autore, ceļiniece: Kristīne Brīniņa
Scenogrāfijas un lelles māksliniece: Velta Emīlija Platupe
Ceļojošā krēsla meistars: Leonīds Rotbards
Producenti: Paula Purniņa un biedrība “Cita Abra”
Atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas Universitāte, Cīravas Bibliotēka, Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola, Laidu muiža, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)