Elksniņš: Pastāv aizdomas par "melno kasi" "Daugavpils ūdenī"

Rīga, 26.febr., LETA. Daugavpils mēram Andrejam Elksniņam (S) ir aizdomas, ka pašvaldības kapitālsabiedrība SIA "Daugavpils ūdens" sniegusi pakalpojumus, kas nav tikuši reģistrēti uzņēmuma dokumentācijā, šodien preses konferencē paziņoja politiķis.

Uzņēmumā, kurā vakar iecelta pagaidu valdes locekle, pašlaik notiek revīzija. Plānots, ka revīzijas laikā tiks apzināti gan iespējamie nodarījumi videi, ierīkojot nelegālās izgāztuves, gan iespējamie finanšu pārkāpumi.

Domes priekšsēdētājs klāstīja, ka kanalizācijas atkritumu savākšanas pakalpojumus uzņēmums ir sniedzis vairāk nekā 30 juridiskajām personām, un pastāv bažas, ka "Daugavpils ūdenī" ir "melnā kase", un daļa pakalpojumu nav reģistrēta uzņēmuma grāmatvedības dokumentos.

Nelegālo izgāztuvi Spaļu ielā, kas atklāta februāra sākumā "Daugavpils ūdens" darbinieki esot sakārtojuši. Pašvaldība pašlaik ir izsludinājusi iepirkumu par stihisko izgāztuvju likvidēšanu pilsētā, jo šādas vietas neapzinīgie iedzīvotāji un arī uzņēmumi ierīkojot katru gadu.

Ar pirmdien no amata atbrīvoto "Daugavpils ūdens" valdes locekli Ģirtu Kolendo aģentūrai LETA līdz šim nav izdevies sazināties.

Jau vēstīts, ka pirmdien no amatiem atbrīvoti Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrību "Daugavpils ūdens" un SIA "Sadzīves pakalpojumu kombināts" vadītāji, un uzņēmumus turpinās vadīt pagaidu valdes locekļi, kas darbu turpinās, kamēr konkursa kārtībā netiks atrasta jauna valde,

Mērs stāstīja, ka "Daugavpils ūdens" valdes loceklis Kolendo no amata atbrīvots, pamatojoties uz ekspertīžu rezultātiem, kas apliecinājuši, ka pilsētā veidotas stihiskas izgāztuves kanalizācijas atkritumiem un fekālijām. Valsts policija un Valsts vides dienests (VVD) jau esot konstatējis vairākas šādas atkritumu apglabāšanas vietas, taču izmeklēšana vēl turpinās.

Komunālā uzņēmuma vadītāja pienākumus uz laiku pildīs Tehniskās nodaļas vadītāja Jeļena Lapinska. Elksniņš uzvēra, ka Lapinska ilgus gadus strādā uzņēmumā, viņai ir atbilstoša izglītība, tāpēc nevarot runāt par "politiskajiem ielikteņiem".

Savukārt "Sadzīves pakalpojumu kombināta" valdes loceklis Andrejs Jeršovs mēra uzticību zaudējis saistībā ar iespējamiem korupcijas riskiem. Elksniņš skaidroja, ka uzņēmuma vadītājs nespēj atrisināt jautājumu par sabiedriskās pirts darbības nodrošināšanu. Pirts esot uzcelta par pusmiljonu eiro, taču lietot to sāka, pirms ēka nodota ekspluatācijā. Darbi objektā joprojām nav noslēgti, un pašvaldības uzņēmums iesūdzējis būvnieku - SIA "Lagron" - tiesā, taču neprasa mantisko zaudējumu atlīdzināšanu. Tas, pēc mēra domām, norāda uz koruptīvām darbībām. Pēc viņa teiktā, Jeršovs arī "vairāk nekā mēnesi nav rādījies darbā".

Jeršova vietā amatā uz laiku iecelts Māris Voitāns, kurš iepriekš strādājis par grāmatvedi-auditoru.

Elksniņš apgalvoja, ka uz abiem amatiem tiks rīkots konkurss. Daugavpils mērs neslēpa, ka tiek vērtēta visu kapitālsabiedrību amatpersonu darbība, taču atteicās prognozēt, vai gaidāmas vēl kādas izmaiņas.