Banner 980x90

Daugavpils lidostai mainījusies vadība

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Līdzšinējo SIA "Daugavpils lidosta" valdes locekli Ingrīdu Gradkovsku šajā amatā nomainījusi Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta Projektu nodaļas vadītāja Svetlana Krapivina.

Kā aģentūru LETA informēja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļā, Gradkovska uzrakstījusi atlūgumu. Savukārt Krapivina par jauno SIA "Daugavpils lidosta" valdes locekli iecelta, ņemot vērā viņas lielo pieredzi dažādu projektu īstenošanā.

Daugavpils lidostu Gradkovska vadīja kopš šā gada 9.februāra. Pirms viņas šos pienākumus pildīja Jānis Kudiņš. Gradkovska turpinās pildīt Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieces pilsētas attīstības un ekonomikas jautājumos pienākumus.

SIA "Daugavpils lidosta" valdes locekļa pienākums ir nodrošināt uzņēmuma pamatdarbību, noteikt ekonomiskos un tehniskās attīstības rādītājus, vadīt ikdienas darījumus, operatīvos darba procesus, pārstāvēt uzņēmumu darījumos ar citiem uzņēmumiem, kontrolēt izdevumus, nodrošināt materiāltehnisko un citu resursu apgādes plānošanu un to racionālu izmantošanu, izvēlēties un apmācīt personālu un kontrolēt tā pienākumu izpildi, analizēt un novērtēt uzņēmuma darbību, par rezultātiem informējot pašvaldības vadību.

Daugavpils lidosta ir vispārējās aviācijas lidlauks aptuveni 12 kilometru attālumā no Daugavpils, Lociku ciema apkaimē, Daugavpils novada Naujenes pagastā, kas ierīkota bijušajā militārajā lidlaukā. 2014.gadā lidlauks sertificēts vizuālajiem lidojumiem diennakts gaišajā laikā. Lidlaukā ir viens 1000 metrus garš un 23 metrus plats betona seguma skrejceļš, kas ierīkots uz lidlauka manevrēšanas ceļa. Galvenais 2500 metrus garais skrejceļš ir daļēji demontēts un nav izmantojams.

Mēģinājumi piesaistīt investīcijas lidostas attīstībai norit jau gadiem ilgi. Iepriekš interesi par Daugavpils lidostas attīstību izrādījuši gan privātie investori no Spānijas, gan arī Krievijas investori, taču atjaunot lidostas darbību līdz šim tā arī nav izdevies.

Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) ne vienu vien reizi uzsvēris, ka lidostas projekts ir un paliek prioritāro projektu sarakstā, jo tā īstenošana var dot impulsu visa reģiona attīstībai.

Jau vēstīts, ka 2013.marta beigās Daugavpils pilsētas domes sēdē pašvaldības deputāti pieņēma lēmumu sākt SIA "Daugavpils lidosta" kapitāldaļu novērtēšanu ar mērķi daļu no tām pārdot, lai piesaistītu lidostas attīstībai privātos investorus.

Lidostas attīstībā, iegādājoties zemi tās vajadzībām, kā arī izstrādājot lidostas attīstības dokumentāciju ar mērķi piesaistīt stratēģisko investoru, pašvaldība ir iztērējusi vairāk nekā 1,4 miljonus eiro.

Saskaņā ar tās attīstības koncepciju starptautiskā reģionālā lidosta "Daugavpils" sākotnēji gada laikā varētu apkalpot 33 000 līdz 175 000 pasažieru, līdz 2035.gadam palielinot to skaitu līdz 173 000 pasažieru gadā.

Plānots, ka Daugavpils lidosta varētu pieņemt lidmašīnas ar maksimālo pacelšanās masu līdz 30 tonnām. Vidējā gaisa kuģa ietilpība varētu būt līdz 50 pasažieru vietām, bet lidošanas attālums - līdz 1800 kilometriem. Savukārt pasažieru termināļa kapacitāte plānota līdz 100 pasažieriem stundā.

Potenciālie lidojumu maršruti no Daugavpils lidostas varētu būt: Baltijas valstīs - Rīga, Viļņa, Kauņa, Palanga, Tallina, Pērnava un Tartu, citās ES dalībvalstīs - Helsinki, Stokholma, Oslo, Kopenhāgena, Hamburga, Berlīne, Varšava, Prāga, Vīne, Budapešta, Londona, Amsterdama un Frankfurte, bet NVS valstīs - Maskava, Sanktpēterburga, Pleskava, Kijeva, Odesa, Minska un Vitebska.

SIA "Daugavpils lidosta" pērn, līdzīgi kā abus iepriekšējos gadus, darbojusies bez apgrozījuma. 2015.gadu uzņēmums noslēdzis ar 51 609 eiro zaudējumiem. Gadu iepriekš SIA "Daugavpils lidosta" zaudējumi bija 59 514 eiro, bet 2013.gadā - 47 630 eiro. Visus šos gadus uzņēmums ir nodarbinājis divus strādājošos. SIA "Daugavpils lidosta" 100% kapitāldaļu pieder Daugavpils pilsētas domei.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)