Daugavpilī stadionā "Esplanāde" nomainīti žogi un uzstādīts apgaismojums

Daugavpils, 17.okt., LETA. Daugavpilī stadiona "Esplanāde" rekonstrukcijas 1.kārtas darbu gaitā ir nomainīti žogi, uzstādīts apgaismojums, noņemts vecais elastīgais slānis un patlaban tiek veikta laukuma pamatnes sagatavošana, aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

Vakar Latvijas futbola federācijas un Reģionālās attīstības komitejas pārstāvji apmeklēja Daugavpili, apsekoja stadionu un novērtēja tur notiekošos darbus. Turpinājumā Daugavpils pilsētas domes Mazajā zālē notika federācijas pārstāvju, Daugavpils Futbola centra un projektētāju tikšanās, kurā tika apkopots projekta pirmajā kārtā paveiktais.

Pēc Futbola federācijas atzinuma, stadiona pilnīga rekonstrukcija šogad nevar tikt realizēta laika apstākļu dēļ. Tikšanās gaitā federācijas pārstāvji deva rekomendācijas turpmākajam darbam. Papildus kopā ar firmas "Rem Pro" projektētājiem tika izrunāts otrajā kārtā darāmais. Tika izskatīti varianti, kādas būs ģērbtuves, ieejas stadionā, skatītāju tribīnes, drošības zonas un TV platformas. Apgaismojuma jaudu stadionā plānots palielināt, lai tas atbilstu federācijas prasībām.

Laukuma elastīgā slāņa un zaļā seguma klāšana būs Latvijas Futbola federācijas pārziņā un stadions būs gatavs treniņu un spēļu organizēšanai jau nākamā gada aprīlī. Pēc projekta 2.kārtas darbu pabeigšanas, stadions atbildīs UEFA 2.kategorijas prasībām un šeit varēs rīkot Eiropas līmeņa spēles un jaunatnes izlašu spēles.

Stadions "Esplanāde" futbola draugiem un cienītājiem pēdējos gados asociējies ar ļoti nekvalitatīvu un bīstamu laukumu. Tā segums vairākās vietās bija katastrofālā stāvoklī un tajā bija bīstami aizvadīt spēles, jo pastāvēja liela traumu gūšanas iespēja. 2016.gada nogalē futbola sabiedrība sāka aktīvu darbu stadiona rekonstrukcijas projektu izstrādē, kas vainagojies ar panākumiem.

Stadiona "Esplanāde" rekonstrukcijas 1.kārtas darbu izmaksas ir 153 000 eiro.