Daugavpilī savu skanējumu sāks jauns starptautisks deju festivāls

Daugavpils, 1.dec., LETA. Nākamgad, no 9.februāra līdz 11.februārim, Daugavpilī norisināsies I Starptautiskais tautu deju festivāls, kurā piedalīties dažādu tautību deju kolektīvi no visas Latvijas un ārvalstīm, aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece Vita Viļevko.

Festivāla gaitā tā dalībniekiem būs iespēja piedalīties gan dažādos koncertos un kopīgā sadancošanā, gan arī poļu un latviešu tautas deju meistarklasēs, kuru mērķis ir izkopt dažādu tautu dejas tradīcijas, tehniku un metodiku, kā arī rosināt izpratni par tām. Poļu meistarklasi vadīs Tautas deju ansambļa "Perla" mākslinieciskais vadītājs Germans Komarovskis (Lietuva), savukārt latviešu dejas meistarklasi vadīs etnokompānijas "Zeidi" vadītāja un deju speciāliste Dace Circene.

Festivāla mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu deju, attīstīt, pilnveidot un kopt deju kolektīvu tradīcijas, nodrošināt deju kolektīvu darbības nepārtrauktību, kā arī veicinātu mazākumtautību kolektīvu iekļaušanos kopējā tautas tradīciju izkopšanā, nostiprināšanā un nodošanā tālākām paaudzēm.

Festivālu rīko Daugavpils Kultūras pārvalde, to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.