Daugavpilī par 2,7 miljoniem eiro būvēs aizsargdambi Daugavas labajā krastā

Daugavpils, 14.jūn., LETA. Lai pasargātu Daugavas labajā krastā esošās plūdu apdraudētās pilsētas teritorijas no palu ūdeņiem, Daugavpilī par 2,7 miljoniem eiro tiks būvēts aizsargdambis Nometņu ielas rajonā, aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

Projekta "Daugavpils pilsētas aizsargdambja būvniecība Daugavas upes labajā krastā, Nometņu ielas rajonā, plūdu apdraudētajā teritorijā" gaitā paredzēts izstrādāt būvprojektu un izbūvēt aizsargdambi Daugavas upes labajā krastā, Nometņu ielas rajonā, posmā no Meļņičkas upes rajona līdz Akmeņu un Nometņu ielu rajonam. Kopējais aizsargdambja garums ir 3,4 kilometri.

Projekta mērķis ir samazinot plūdu risku apdraudētajās teritorijās, nodrošinot kvalitatīvu un drošu dzīves vidi un konkurētspējīgu saimniecisko darbību.

Projekta "Daugavpils pilsētas aizsargdambja būvniecība Daugavas upes labajā krastā, Nometņu ielas rajonā, plūdu apdraudētajā teritorijā" kopējās izmaksas ir 2 672 400 eiro. Plānotais projekta īstenošanas ilgums - 36 mēneši pēc vienošanās parakstīšanas.

Projekts tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētu teritorijās" otrajā atlases kārtā.